İnstagram Türkiye’de özellikler gençler tarafından en fazla kullanılan sosyal medya platformu olarak bilinmektedir. İnstagram kullanıcılarını tamamen kaybetmek istemiyor bu nedenle kullanıcılar hesabı tamamen kapatması yerine hesabı dondurma seçeneğini de kullanıcılarına sunuyor.

 • Hesabınız bulunamadı uyarısı almazsanız sıkıntı yok. Ancak bu uyarıyı alırsanız bir ipucu verebiliriz. Kullanıcı adınız değiştirilmişse, sizi takip eden kullanıcılardan bunun bilgisini isteyebilirsiniz. Kullanıcılar sizin hesabınızın değişen kullanıcı adını görebilir. Arkadaşlarınızdan bu konuda yardım alarak yeni kullanıcı adını yine aynı alana girin.
 • Şimdi seçenekler karşınıza gelecek.
 • Burada “daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var?” sekmesine basın.
 • Şimdi size hesap doğrulama soruları soracak. Bilgileri eksiksiz olarak doldurun.3 5

Hesabınızı tamamen kapatmak yerine dondurma seçeneğine gide bilirsiniz ve İnstagram hesabınızı dondurduğunuz anda diğer kullanıcılar hesabınızı hiçbir şekilde bulmayacak ve yayınladığınız gönderileri kesinlikle göremeyeceklerdir.

1 5

 

İnstagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

11858 teknik destek
 • instagram.com sitesine bir mobil tarayıcıdan yada bilgisayardan giriş yapın.
 • Sağ üst kısımdaki üç çizgi simgesine tıklayın ve Profili Düzenle seçin.
 • Sağ altta bulunan hesabımı geçici olarak kapat butonuna tıklıyorsunuz.
 • Hesabını neden kapatıyorsun? sorusunun yanındaki açılır menüden bir seçim yapın
 • Şifre isteyecek şifrenizi tekrar girin. Hesabınızı kapatma seçeneği, sadece menüden bir sebep seçtiğinizde görünür.
 • Hesabı Geçici Olarak Kapata tıklayın. Hesabınızı geçici olarak kapatmak için hesabınıza giriş yapabiliyor olmanız gerekir.
 • Eğer birinci işlemde hesabınızın politika ihlalleri nedeniyle kapatıldığını ve açılamayacağını içeren bir mail alırsanız, işlemi ikinci kez tekrarlayın. Ardından, ikinci kez Instagram sizden bir kodla mail istediğinde, resminizi göndereceğiniz mailin sonuna şu Ingilizce metni ekleyiniz ; “My account stolen, please help me to get my account back, I love Instagram.” bu mailden hesabınız %95 oranında açılacaktırİnstagram Dondurulmuş Hesap Nasıl Geri Açılır?Yukarıda instagram hesabı dondurma adımlarını sizinle paylaştık ancak hesabınızı dondurdunuz ve sonra hesabı geri açmak istediniz.Instagram silinen hesabı geri almak için birçok yol bulunmaktadır..Bu formu doldurup gönderdikten sonra mail adresinize sayılardan oluşan bir kod gelecektir. Bu gelen kodu bir a4 sayfasına büyük yazı ile yazıp altına kimlik belgenizi koyarak fotoğraflamanız gerekmektedir. Bu şekilde silinen hesabınızı geri alabilirsiniz.

  2 5

  Aşağıdaki adımları takip ederek bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey kullanıcı adını instagram giriş kısmındaki kullanıcı adı kısmına girmek ardından şifrenizi girmek. İnstagram hesabınız derhal aktifleşir ve profiliniz tekrardan görünür hale gelir.İnstagram kullanıcı adımı unuttum dondurulmuş hesabı nasıl tekrar açarım?

  • Eğer hesabınızı dondurduysanız veya dondurmadıysanız fark eden bir şey yok ve kullanıcı adını unttuysanız e-posta adresi veya telefon numarası kullanarak instagram hesabınızı aça bilir şifresini yenileye bilir ve kullana bilirsiniz.