Samsung‘un sanal kişisel asistanının birçok ilginç özelliği var, ancak bazı Samsung akıllı telefon kullanıcıları bu özelliğin devre dışı bırakılmasını tercih ediyor. Şimdi Samsung cihazlarında Bixby özelliklerinin nasıl devre dışı bırakılacağını öğreneceğiz.

Bu yazıdaki talimatlar sadece Samsung Galaxy Note10, Note10 +, S10e, S10, S10 +, Note9, S9, S9 +, Note9, S8 ve S8 + için geçerlidir.

Bixby Özelliklerini Kapatmak İçin Samsung Hesabına Nasıl Giriş Yapılır?
Samsung cihazının sol tarafında ve ses seviyesi düğmelerinin altında bulunan Bixby tuşuna yanlışlıkla basabilirsiniz. Eğer bu düğmeye bastığınızda Bixby‘yi ayarlamadıysanız, bu özelliği ayarlamanızı ister. Bixby‘yi kurduysanız, Bixby Ana Sayfası açılır. Her iki durumda da bu eylem genellikle akıllı telefonunuzda ne yapabileceğinizin dikkatini dağıtır.

Galaxy S10, Galaxy S9, Galaxy S8 ve Galaxy Note 8‘de Bixby uygulamasını devre dışı bırakmak basittir. Ayarlara Bixby Home‘dan erişilebilir. Bu işlev ayrıca Bixby düğmesini tekrar açmayı kolaylaştırır.

Samsung hesabınız yoksa bir tane oluşturun. Oturum Aç penceresi bir hesap oluşturma seçeneği içerir. Bu seçeneği belirleyin, gerekli bilgileri doldurun ve şartlar ve koşulları onaylayın. Hesap kurulumunu doğrulamak için bir e-posta alacaksınız. Doğrulandıktan sonra yukarıdaki talimatlara göre oturum açabilirsiniz.

  1. Bixby Home’aerişmek için Bixby düğmesini seçin veya cihaz ekranında sağa kaydırın.
  2. Ekranın sağ üst köşesindeki Ayarlarsimgesini seçin.
  3. Bixby tuşuseçeneği Kapalı konuma getirin.

Bixby Home’un Hızlı Erişim Özelliği Nasıl Devre Dışı Bırakılır?
Bixby Ana ekranı Bixby düğmesinden devre dışı bırakıldıktan sonra bile, ekranın sol tarafında sağa kaydırarak erişebilirsiniz.

Galaxy S8, Galaxy S9, Galaxy Note 8 ve Galaxy Note 9‘da Bixby Home‘u devre dışı bırakmak için:

  1. Cihaz ekranında boş bir yere uzun basın.
  2. Bixby Anaekran döşemesini görene kadar sola kaydırın.
  3. Geçiş Bixby Eviçin Kapalı

Bixby Voice Nasıl Devre Dışı Bırakılır?
Bixby Voice’u devre dışı bırakmanın birkaç adımı daha vardır, ancak nispeten basittir.

Galaxy S8, Galaxy S9, Galaxy Note 8 ve Galaxy Note 9’da Bixby Voice‘u devre dışı bırakmak için:

  1. Ekranın sağ üst köşesindeki üç noktalı menüsimgesini seçin.
  2. Ayarlar’ıseçin.
  3. Bixby Sesseçeneği Kapalı konuma getirin.

Devre Dışı Bırakmanız Gerekmeyen Bixby Özellikleri
Bixby düğmesi, Bixby Home ve Bixby Voice devre dışı bırakıldığında, akıllı yardımcı özelliği neredeyse tamamen kapanır. Kamera uygulamasındaki Bixby Vision gibi bazı Bixby özellikleri çalışmaya devam edecektir.

Bixby Vision‘ı kullanmak istemiyorsanız, bu özelliğin kurulumunu atlayın ve Samsung kamera uygulamasını kullanırken Bixby on gorsel