Blockchain tabanlı sistem etkinleştirmek için dev yazılım tarafından kullanılan Xbox telif sözleşmeleri getirdi. İzleme, yönetim ve ödeme işlemleri için oyun ortakları ve diğer video oyun içerik ağını bir araya getirdi.

Microsoft ve profesyonel hizmetler ağı Ernst & Young (EY), oyun hakları ve telif hakları yönetimi için finansal bir kayıt sistemi sağlamak için Xbox Kurumsal Blok Zinciri Platformunu genişlettiklerini duyurdu.

“Blok zincirler, işletmeler arasındaki etkileşimleri dijitalleştiren bir yapıştırıcı olabilir. Bu uygulamaya başlama, sözleşmenin dijitalleştirilmesinden finansal tahakkukların yayınlanmasına kadar otomasyon ve döngü süresi sıkıştırmasının düzeyini genişleterek bu yoldaki başka bir büyük adımı temsil ediyor. Fakat blok zinciri çözümleri, noktadan noktaya entegrasyondan ekosistem düzeyinde otomasyona kadar kurumsal entegrasyon için çıtayı yükseltmeye yardımcı oluyor. “

Blockchain

Xbox Kurumsal Blok Zinciri Platformu

Genişletilmiş blockchain platformuyla Microsoft, Microsoft Azure tabanlı AI kullanarak kişi oluşturmayı hızlandırabilecek.

Xbox Kurumsal Blok Zinciri Platformu, telif ücretlerini artırılmış. Hız, görünürlük ve şeffaflıkla işlemek ve faturaları kurumsal kaynak planlama ( ERP ) uygulamalarıyla sorunsuz bir şekilde oluşturur ve entegre eder. Muhasebe girişleri, blockchain platformundan ERP uygulamalarına da üretilebilir.

Genişletilmiş çözüm, oyun geliştirme ortakları arasında dijital sözleşmeler kullanarak telif ücretlerini gerçek zamanlı hesaplanmasıyla işlem süresini yüzde 99 oranında azaltır. Xbox Kurumsal Blok Zinciri Platformu, yüksek hacimli kullanım altında performansı desteklemek için de test edilmiştir. Ayrıca günde 2 milyon işlem gerçekleştirme kapasitesine sahiptir.

Microsoft küresel finans operasyonlarının genel müdürü, son canlı yayının blok zinciri ve akıllı sözleşme teknolojisi potansiyelini nasıl gösterdiğini açıkladı:

“Bu canlı yayında, blok zinciri ve akıllı sözleşme teknolojisini kullanarak ilk tur iş ortağı ödemelerini başarıyla oluşturduk. Bu genişletilmiş çözüm, Microsoft’un oyun ortakları için ölçeklendirme, ağır manuel ek yükü azaltma ve deneyimi iyileştirme becerisiyle finansal ve operasyonel süreçleri kolaylaştırmaya yardımcı olacaktır. Süreçlerimizi ve modern finans yolculuğumuzun devamını iyileştirerek bu çözümü telif hakkı ekosistemimiz genelinde ölçeklendirmeye devam etmeyi umuyoruz. “