Ana Sayfa Bilgisayar Gmail ve Google Hesabına Ait Veriler Nasıl Yedeklenilir? (Resimli Anlatım)

Gmail ve Google Hesabına Ait Veriler Nasıl Yedeklenilir? (Resimli Anlatım)

0

Dünyanın en büyük mail servislerinden biri olan ABD’li teknoloji devi Google’a ait Gmail’de maillerinizi ve Google hesabınıza diğer tüm verileri (Takvim, Fotoğraf, Hangouts, YouTube arama kayıtları, Google Drive ve Haritalar(Maps) kayıtları) yedeklemek istediğinizde yapmanız gerekenleri sizler için derledik.

Öncelikle Gmail hesabımıza giriş yapıyoruz ve https://www.google.com/settings/takeout adresine giderek Gmail hesabımızla ilgili yedekleme işlemlerine başlıyoruz.

Bu aşamada karşımıza Google hesabımızla ilgili hangi verileri yedeklemek istediğimiz soran sayfa gelecektir. Yedekleme yapmak istediğimiz veri gruplarını açık konuma getirdikten sonra sayfayı aşağı yönde kaydırıyoruz ve Sonraki butonuna basıyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

 

Sonraki ekranda ise yapılacak yedeklemenin formatını, boyutunu ve yedekleme yöntemini seçiyoruz. Google verilerimizi 50GB’a kadar yedekleyebildiğimiz gibi, yedeklenecek verilerin formatını da seçebiliyoruz. Aynı zamanda verilerimizi Google Drive’a, One Drive’a ve Drop Box’a yedekleyebildiğimiz gibi, aynı zamanda verilerimizin indirme linkini mail adresimize e-posta olarak da talep edebiliyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
Seçtiğimizin verilerin büyüklüğüne bağlı olarak, ilgili dosyanın yedekleme linki birkaç gün içerisinde Gmail adresimizin gelen kutusuna e-posta olarak gönderilecektir.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA