Telefonlarda Bilinmeyen ve Kullanılmayan 7 Gizli Özellik

Siz değerli okuyucularımıza bu makalemizde cep telefondarında çoğu kimse tarafından bilinmeyen ve kullanılmayan 7 gizli özellik hakkında bilgi aktaracağız.

2 7 1.İlk özellik cep telefonunuza mouse ve klavye bağlamak. Bu işlem için bir ara kablo bağlamak yeterli olacaktır. Bu ara kablo vasıtasıyla joystick vb. oyun aparatlarını bağlayarak oyun da oynayabilirsiniz.

3 7Aşağıdaki resimde gördüğünüz aparat ile cep telefonunuza mouse ve klavye bağlayabilirsiniz.

4 5 2.Telefonunuza tema olarak bir siyah ekran teması kurarak telefonunuzun şarjından tasarruf edebilirsiniz.

5 4 Siyah ekran teması telefonunuzun şarj süresini uzatmada yardımcı olacaktır. Siyah ekran teması sayesinde Amoled ekranlar siyah rengi vermek için piksellerini kapatmaktadır. Ve bu sayede telefonunuzun şarj süresini uzatmaktadır.

  1. Uyumadan önce müzik dinlemeyi seviyorsanız müzik uyku zamanlayıcısı özelliğini kullanabilirsiniz.

6 1 Bu zamanlayıcı ile, müziği kapatmak istemiş olduğu saati ayarlayınız ve müzik, belirlediğiniz sürede otomatik olarak kapanacaktır.

7 4 4.Kayıp cep telefonu bulma özelliği

8 3Bu özellik sayesinde cep telefonunuz çalındığı veya kaybettiğiniz zaman bulabiliyorsunuz.

Android cihazlar için bu özelliği tarif edelim. Öncelikle Google arama kutucuğuna Android Device Manager yazalım ve arama sonuçlarından, ilk arama sonucuna tıklayalım.

9 3Açılan sayfada Google e-posta adresimizi ve şifremizi yazalım ve ardından açılan sayfada telefonunuz bulunduğu yer çıkacaktır.

10 1Açılan sayfada ilk önce telefonunuzun sinyal bildirimini göreceksiniz, bu sayede telefonunuzun yer tespitini yapabilirsiniz.

11 2Diğer işlem çalıntı ve kayıplara karşı telefonunuzu kitleme özelliği; bu özellik sayesinde telefonunuzu kilitleyebilirsiniz.

12 1 Son işlem ise telefonu kapatma özelliği; bu özellik sayesinde telefonunuzu çalıntı ve kayıplara karşı kapatabilirsiniz.

  1. Ön bellek temizleyerek hızlandırma

13 1 Bu işlemi yine Android telefonlar için tarif edeceğiz. Telefonunuzda sırasıyla Ayarlar → Uygulama Yöneticisi menülerine tıklayıp açılan sayfada sıkça kullandığınız uygulamaların üzerine tıklayıp açılan pencerede Önbelleği sil butonuna tıklayıp uygulama önbelleğini temizleyerek cihazın hızını artırabilirsiniz. Ve ayrıca kullanmadığınız ve çalışan uygulamaları kapatabilirsiniz.

  1. Mathpix Uygulaması

14 Bu uygulama sayesinde birçok matematik işlemini yapmak zorunda kalmayacaksınız. Yapmanız gereken, işlemi ekranda kare kısmına getirmek. Ve çözümü ekranda size gösterecektir.

  1. Telefondan Hologram Projeksiyon özelliği

15Bu işlem sedyesinde cep telefonunuzu 3D özelliğinde kullananabileceksiniz ve yapılışı çok kolay bir işlemdir. İhtiyacınız olacak aparatlar ise CD kabı, maket bıçağı ve bant

Ve resimde de görülen hale getirdikten sonra telefon ekranının üstüne koyalım ve hologram özelliğini karanlık ortamda açalım ve 3D hologram görüntüsü olacaktır.

Son Güncelleme 10 Şubat 2017 Yazar