Ana Sayfa Sosyal Medya Bir YouTube Videosunda Nasıl Klip Alınır?

Bir YouTube Videosunda Nasıl Klip Alınır?

0

Bu makale, daha sonra kaydetmek veya bir döngüde paylaşmak için bir YouTube videosunun en sevdiğiniz kısmını (canlı akış olsun veya olmasın) hızlıca kesmek için “YouTube’un Klipler” özelliğini nasıl kullanacağınızı açıklar.

Bir YouTube Videosunda Klip Alın

Kırpma özelliği şu anda resmi YouTube uygulaması / web sitesi aracılığıyla Android ve masaüstü kullanıcıları için mevcuttur. Gelecekte iOS’a geliyor.

1-Videonun altındaki “Klip’i” seçin.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

2-Klip seçiminizi yapın. Klibi uygun gördüğünüz şekilde genişletmek veya küçültmek için mavi kutunun sol ve sağ kenarlarını sürükleyerek bunu yapın. Masaüstü sitesini kullanıyorsanız, saati girerek manuel olarak da ayarlayabilirsiniz. Süreyi ayarlamadan klip konumunu değiştirmek için tüm kutuyu sürükleyin.

3-Klibe bir başlık verin ve ardından “Klip Paylaş” seçin. Klibi paylaştığınızda bu sayfa başlığını kullanacaktır ve daha sonra kaydedilmiş kliplerinize eriştiğinizde onu bu şekilde tanımlayacaksınız.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

4-Bağlantıyı paylaşmak için bir uygulama veya web sitesi seçin veya URL’yi manuel olarak paylaşmak üzere panoya kopyalamak için Bağlantıyı kopyala (Android) veya “kopyala”(masaüstü) düğmesini kullanın.

Klipler: YouTube vs Twitch

Twitch, bir videonun en sevdiğiniz bölümünü kesmenize izin veren başka bir platformdur ve oldukça benzerdir. Beş saniyeden 60 saniyeye kadar herhangi bir yerde klip oluşturmanıza olanak tanır ve hem mobil hem de masaüstünde çalışır.

Kullanımı da aynı derecede kolaydır: Farenizi videonun üzerine getirin ve klip simgesine basın veya bulmak için mobil cihazda ekrana dokunun. “İOS’ta Paylaş> Klip Oluştur’a” gidin.

YouTube Klipleri nispeten yenidir, bu nedenle Twitch’in birkaç ek özellik sunması şaşırtıcı değildir:

-Klibinizi kaç kişinin görüntülediğini görün.

-Klip oluşturma aracını klavye kısayoluyla tetikleyin.

-Orijinal videodan popüler klipleri görüntüleyin.

-İOS uygulamasından klipler oluşturun.

-Kliplerinizi toplu olarak silin.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA