Ana Sayfa Haberler Apple’ın Tanıtımını Yaptığı 4 Yeni Servisi!

Apple’ın Tanıtımını Yaptığı 4 Yeni Servisi!

0
Apple’ın Tanıtımını Yaptığı 4 Yeni Servisi!

Bir teknoloji devi olan ‘Apple’, kullanıcılarının karşısına yeni ürün ve servisleri ile çıktı. Akıllı telefon piyasasında, artık kullanıcıları şaşırtacak yeni detaylara ver verilmediğinden dolayı ‘Apple’ kendi bünyesinde marka değerini yükseltecek ve ayrı kılacak 4 yeni servisini geçtiğimiz günlerde bir lansman ile tanıttı. Özellikle medyanın etkin dağılımı ve dizi platformlarını düşündürecek olan servisler yoğun ilgi görecek gibi görünüyor.

Gelin bu servislere bir göz atalım.

Apple News+

Apple’ın Tanıtımını Yaptığı 4 Yeni Servisi!

Apple News+ uygulaması ile dünya çapında popülaritesi olan 300’den fazla dergi ve gazetelere ulaşılabilecek. Amerikalı en önemli medya devleri serviste yer alsa da, önemli diğer medya kuruluşları ise Apple’ın tartışmaya konu olacak ücret politikaları nedeniyle anlaşmaya ve bu serviste yer almaya sıcak bakmadı. Fakat servisler henüz faaliyete geçmedi; bu zaman zarfında ‘Apple’, medya devlerini de etkileyecek çözümler üretebilir.

Apple tv+

Apple’ın kuşkusuz en çok merak edilen ve NETFLİX’e rakip gösterilen yeni servisi Apple tv+. Apple’ın tv+ uygulamasına (servisine), ünlü dizi ve film oyuncuları da katıldı. Apple tv+’ın, NETFLİX gibi online dizi ve film sektöründe yer alacak olması, çeşitlilik açısından kullanıcıların tercih yapmasına sebep olacaktır. Fakat bizim fikrimizce NETFLİX, kullanıcılarının algılarını kendi uygulamasının algoritmaları ile iyi bir şekilde yönetebiliyor. Kısa zaman içerisinde büyük ilerleme kaydeden firma, bu savaşı üstün tamamlayacaktır ve dolayısı ile Apple, bu servisi ile büyük zarara uğrayabilir.

Apple Card

Bu servise, Apple’ın Wallet uygulaması ile erişilebilecek. Tanıtımı yapılırken, kullanıcıların en büyük endişesi ise gizlilik konusu oldu. Apple, bu konuda kullanıcı verilerinin gizliliği konusunda mühendislerinin derin araştırmalar ve çalışmalar yürüttüğünü, kullanıcı verilerinin hiçbir şekilde 3. parti şirketlere, pazarlama amaçlı paylaşmayacağını duyurdu.

Apple Arcade

Apple’ın, oyun alanında (servislerinde) reklam içermeyen yeni oyun üyelik servisi yakın zamanda kullanıma sunulacak. Apple Arcade tamamıyla ve özel olarak yalnızca Apple ürünleri ile çalışan oyunları barındıracak. Diğerler servisler gibi Apple Arcade’in de ücreti henüz paylaşılmadı. Apple kendine has kapalı kullanım sistemi ile yeni oyun servisinin farkını bizlere gösterecektir.

Bugün sizler için Apple’ın yeni 4 yeni servisini inceledik. Daha fazla teknoloji makaleleri ve haberleri için bizi takip etmeye devam edin.

Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.