BiP’in birçok mecrada yapılan açıklamasına göre güvenli, kullanımı kolay ve ÜCRETSİZ bir iletişim ve yaşam platformudur. BiP, akıllı telefonlarda operatör fark etmeksizin kullanılabilen bir uygulama olduğunu söyleyelim. BiP bu iletişimi sağlayabilmek için telefonunuzun internet bağlantısını kullanmaktadır. BiP için herhangi bir üyelik ücreti ödemiyor olmanızda ayrıca bir avantaj.

5ffb238c70380e0f38c6c120BiP ile mesajlaşabilir, sesli aramalar yapabilir, fotoğraf, video, belge, sesli mesaj ve konum gönderebilir veya alabilirsiniz. Üstelik BiP’i hem mobilden hem de telefonunuz kapalı dahi olsa Web’den kullanabiliyorsunuz. Sosyal özelliği sayesinde, numaranız görünmeden binlerce kişiyle sohbet edebilirsiniz. Ayrıca, günlük hayatınızda kullanabileceğiniz, eğlenceden sağlığa bir çok popüler konulu servisler özelliği de yer almaktadır. Eğlenceli mesajlaşma, ücretsiz arama, grup sohbeti, her dilde çeviri mesajlaşma özelliği sayesinde bir çok kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. WhatsApp gibi BİP ile konum, fotoğraf, video gönderebilir, acil durumlarda buton aracılığıyla 10 kişiye tek tuş ile konumunuzu gönderebilirsiniz. Ayrıca birçok kurum Whatsapp’ın çıkardığı yeni gizlilik sözleşmesiyle beraber  BİP uygulamasına geçiş yapmış durumda. WhatsApp’ın kullanıcılarına yönelik ‘zorunlu güncelleme’ kararının ardından Milli Savunma Bakanlığı (MSB), gazetecilerle olan bilgi paylaşımlarını BİP uygulaması üzerinden yapma kararı aldığını duyurdu. Tamamen Türk mühendisleri tarafından geliştirilen uygulama içerisinde; kaybolan mesaj, caps oluşturma, grup mesajlaşmaları, konum paylaşma, oyunlar ve para transferi gibi bir çok özellik de bulunmaktadır.

2934209 810x458BiP uygulaması, Turkcell bünyesindeki Türk mühendisler tarafından geliştirilmiştir. Her ne kadar BiP’in arkasında Türk bir şirket olsa da kullanıcı gizliliği ve güvenliği konularında neler sunduğu merak ediliyor açıkcası. Öncelikle BiP uçtan uca şifreleme teknolojisini kullanmaktadır. Bu konuya ilişkin bir açıklama yapan Turkcell Genel Müdürü, günümüzde kullanıcıların en çok önem verdiği konunun, kişisel verilerin korunması olduğunu belirtti.

turkcell bip ozellikleri nelerMobil cihazların yanı sıra internet tarayıcıları üzerinden bilgisayarlarla sesli ve görüntülü görüşme imkânı sunan BİP, yeni masaüstü uygulaması ile artık tarayıcı bağımsız olarak da çalışmaktadır. Tüm PC ve Mac bilgisayarlara kurulabilen BİP Web masaüstü uygulaması sayesinde cep telefonu yanınızda olmasa bile iletişim kesintisiz sürdürülebiliyorsunuz.