Android için Google Chrome’da bağlantılar nasıl önizlenir

Android için Google Chrome'da bağlantıları önizleme seçeneği

Google kısa süre önce Chrome 98’e sunucu taraflı bir güncelleme sunarak internet tarayıcısına heyecan verici yeni bir özellik getirdi. Android için Google Chrome artık bağlantıları başka bir sekmede açmak zorunda kalmadan önizleme seçeneğini desteklemektedir. 

Chrome’daki bu yeni önizleme seçeneği, Apple cihazlarında sunulan “Peek and Pop” özelliğine çok benzer. Apple’ın sürümünden farklı olarak, Google’ın önizleme özelliği yalnızca Android tarayıcısında çalışır.

Önizleme özelliğini kullanarak, web sayfasının nasıl göründüğüne bir göz atabilirsiniz. Bir göz atmaktan fazlasını yapmak istiyorsanız, önizleme seçeneği, küçük önizleme penceresinde söz konusu bağlantıya göz atmanıza da olanak tanır. Android için Google Chrome’da bağlantıları nasıl önizleyebileceğinizi öğrenmek mi istiyorsunuz? İşte bunu nasıl yapabileceğiniz de burada.

11858 teknik destek

Adımlara geçmeden önce, Chrome 98 çalıştıran Android telefonunuzda Google Chrome’un yüklü olduğundan emin olun . En son güncellemeye sahip olduğunuzdan emin değilseniz, mevcut sürümünüzü görmek için Diğer > Ayarlar > Chrome Hakkında’ya dokunun. Mevcut olan en son sürüm değilse, büyük olasılıkla bir Chrome Güncelle istemi görürsünüz.

Telefonunuzda Chrome yoksa ve bu özelliği test etmek istiyorsanız, ücretsiz olarak indirmek ve yüklemek için Google Play mağazasına gidin.

Bu arada, Chrome’da bağlantıları nasıl önizleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

1. Telefonunuzda Android için Google Chrome’u açın .

2. Android için Google Chrome’da herhangi bir web sayfasını arayın.

3. Önizlemek istediğiniz bağlantıya basın ve basılı tutun .

4. Önizleme sayfası öğesine dokunun .

Android için Google Chrome'da bağlantıları önizleme adımları

Android için Google Chrome’da bağlantıları önizlemek çok kolay; Bir göz atmak için Android için Chrome’daki herhangi bir bağlantıya dokunup basılı tutmanız yeterlidir. Açmadan önce bir bağlantıya göz atmak, özellikle bir web sayfasında hangi bağlantıya tıklayacağınızdan emin değilseniz, son derece yararlı olur.

Önizlenen sayfayı okumak istediğinize karar verirseniz, tamamını önizleme tarayıcısında okuyabilirsiniz . Veya bağlantıyı ana tarayıcı pencerenize aktarmak için sağ üstteki ok simgesine dokunabilirsiniz.

Elinizde Chrome Önizleme aracıyla, bir şey ararken yüzlerce Chrome sekmesini açmayı ve telefonunuzu gereksiz yere ısıtmayı bırakabilirsiniz.

Zamanda bir numara dokuz kişiyi kurtarır

Tüm en iyi Android tarayıcıları arasında Google Chrome en popüler olanlardan biridir. İster kolaylık olsun ister kişisel tercihiniz olsun, muhtemelen Chrome’u çok kullanıyorsunuz. Ancak, Önizleme düğmesi gibi henüz yeni kullanıma sunulan yeni Chrome özelliklerini bilmiyor olabilirsiniz.

Chrome için bazı faydalı ipuçları ve püf noktaları almak işinize yarar. Önizleme bağlantılarının ötesinde, incelemeniz gereken Android için Google Chrome uygulamasında gömülü birçok başka özellik vardır.

Söz konusu özellikleri ve seçenekleri kullanmayı öğrenerek daha verimli bir Chrome kullanıcısı olabilirsiniz. Örneğin, geçmişinizi taramak yerine Google Chrome sekmelerinizi anında geri yüklemeyi öğrenin . Ayrıca bilgisayarınızdan telefonunuza sekmeler gönderebilirsiniz. Başka bir harika özellik , en az güçlükle birkaç dokunuşla  son arama geçmişinizi silmenize olanak tanır .

Gelecekte hayatınızı kolaylaştıracak bu tüyoları bugün öğrenmek için zaman ayırın!

İlişkili Bağlantı: Google Authenticator yeni bir telefona nasıl aktarılır