Google, kullanıcılara tercih ettikleri faturalandırma sistemini seçme seçeneği sunmanın bir yolunu test ediyor.

play store kapak

İçerik konuları

Peki Nasıl olacak

  • Google, geliştiricilerin Play Store faturalandırmasının yanı sıra kendi faturalandırma sistemlerini dahil etmelerine izin vermeyi düşünmektedir.
  • Google, uygulamada kullanıcılara her iki faturalandırma seçeneğini de sunacak bir çözüm oluşturmak için Spotify ile ortaklık kurdu.
  • Hareket, Güney Kore’nin uygulama mağazalarının ülkede alternatif faturalandırma seçenekleri sunması gerektiğine karar vermesinin ardından geldi.

Uygulama mağazası faturalandırması, özellikle Google ve Apple’ın geliştiriciler. Yüksek ücretleri ve uygulama mağazasının faturalandırma sisteminin gerekli kullanımı. İle ilgili olduğu için son zamanlarda büyük bir konu olmuştur. Bununla birlikte, Google şimdi Android kullanıcılarına uygulamalarında hangi faturalandırma sistemini kullanacakları konusunda bir seçenek sunmanın bir yolunu test ediyor. Şirket, deneyimi denemek için Spotify ile ortaklık kurdu.

Şirket, Güney Kore’nin uygulama mağazalarının alternatif faturalandırma seçenekleri sunmasını gerektirir. Son yasasından kaynaklanan yeni girişimi. Çarşamba günkü bir blog gönderisinde duyurdu. Google, şimdi bunu zaman içinde daha fazla ülkeye genişletmeyi umduğunu söylüyor.

11858 teknik destek

Uygulama

“Bu pilot uygulama, az sayıda katılımcı geliştiricinin Google Play’in faturalandırma sisteminin yanında. Ek bir faturalandırma seçeneği sunmasına olanak tanıyacak. Ekosisteme yatırım yapma yeteneğimizi korurken bu seçeneği kullanıcılara sunmanın yollarını keşfetmemize yardımcı olmak için tasarlandı. Bu, önemli bir dönüm noktası. Herhangi bir büyük uygulama mağazasında ilk  mobil, masaüstü veya oyun konsollarında.”

Başlamak için Google. “tüketicilerin uygulama içi satın alma işlemlerinde yenilik yapmak” için Spotify ile birlikte çalışacak. Spotify’dan ek bir duyuru, uygulamayı Play Store’dan indiren kullanıcılara Play Store faturalandırmasını veya Spotify’ın kendi faturalandırmasını seçme seçeneği sunulacağını ve seçeneklerin “uygulamada yan yana yaşayacağını” açıklıyor. İki şirket bu çözümü önümüzdeki aylarda geliştirecek ve bu yılın ilerleyen zamanlarında en iyi Android telefonlara ulaşmasını bekleyecek.

Google, Play Store faturalandırmasının kullanılmasını gerektirme konusunda kararlı olduğundan. Bu hareket özellikle geliştiriciler için kesinlikle memnuniyetle karşılandı. Geliştiriciler, %30’a varan hizmet ücretleriyle uğraşmasına rağmen, şirket, sistemi kullanırken “gizlilik ve güvenlik için en yüksek standartları” öne sürüyor. Google, bunu “geliştiricilerin %99’unun hak ettiği” %15’e düşürmenin yollarını tanıttı ve Google, Android Central’a hangi faturalandırma sisteminin kullanıldığına bakılmaksızın geliştiricilerin hizmet ücretine tabi olacağını söyledi.

Bu arada, Google veya Spotify, “belirli ülkeler” ve “dünya çapındaki ülkeler” gibi. Belirsiz ifadeler kullanarak bu seçim seçeneğinin nereye ulaşacağını belirtti. Daha fazla bilgi için iletişime geçtik. Ve daha fazlasını öğrendikçe geri bildirimde bulunacağız. Ancak Google, süreç geliştikçe önümüzdeki aylarda daha fazla ayrıntı beklediğini söylüyor.

 

İlişkili Bağlantı:Google Play Store Web Sitesi, Yeni Tasarımı Test Ediyor.