Çevrenizde bulanan ücretsiz Wi-Fi alanlarını ve şifresini öğrenmenizi sağlayan mobil uygulama WiFi Map‘i ve kullanımını inceleyelim .

Uygulamanın 30 milyondan fazla kullanıcısı buluyor ve 5 milyondan fazla Wi-Fi bilgisi bulunuyor. Android ve iOS için uygulaması mevcut.

WiFi Map çalışma mantığı konum odaklı olarak sizlere kablosuz internetleri ve şifrelerini gösteriyor. Bu bilgiler ise kullanıcıları tarafından paylaşılıyor. Böylece kimsenin Wi-Fi bağlantısından mahrum kalmaması sağlanıyor.

0 1

Uygulamayı indirmek için App Store veya Play Store arama kısmınaWiFi Map” yazıp uygulamayı kolayca bulabilirsiniz.

İndirdiğiniz zaman uygulamayı kullanabilmeniz için “Konumaçık olmalı ve internet erişimine sahip olmalısınız.

İnternet zorunlu olması programın eksi bir yanı olsa da bunun için bir çözüm bulunuyor. İnternet ihtiyacınız sadece bir kez programı kullanılabilir hale getirmek için yeterli olacak.

Uygulamayı açtığınız zaman konumunuz ve kablosuz ağları gösteren bir harita karşılıyor. Aşağıdaki kablosuz isimlere tıklayıp bilgilerini görebilirsiniz.

1

Uygulamada bir sonraki işleminiz menüdeki “Sosyal” simgesine tıklamak. Burada “Join Us Now” butonuna tıklayıp üye olma ekranına geçiş yapalım. Üyeli ister “Facebook” ister “Google” veya “E-Posta” adresiniz üzerinde gerçekleştirebilirsiniz. Bu kısmı bu şekilde tamamlamış olacaksınız.

2

Gelelim en önemli kısıma; menüde göreceğiniz “Bulut” simgesine tıklayın. Burada ülkelerin isimlerini göreceksiniz; bulunduğunuz ülkeyi seçin. Açılan pencerede şehirleri göreceksiniz; sağında bulunan “Free” butonuna tıklayıp indirebilirsiniz. Böyle internet gereksinimi problemini çözmüş olacaksınız.

3

Uygulamanın kullanımı bu şekilde. Herhangi bir farklı işlem yapmanıza gerek kalmayacaktır.