xiaomi, kontrol merkezi, bildirim paneli

Merhaba Arkadaşlar, Bu yazımızda sizlere Xiaomi bildirim paneli nasıl değişir? kısaca anlatmaya çalışacağım.

Xiaomi, MIUI 12 ile birlikte bir çok yeni özelliği ve değişikliği kullanıcıların beğenisine sundu. MIUI 12 sürümü ile bambaşka bir görünüme kavuştu. Xiaomi cihazlarında en dikkat çekici değişikliklerden birisi de kontrol merkezi için gerçekleşti. Yeni kontrol merkezinde bildirimler için durum çubuğunu sol tarafı kullanır. Ayrıca araçlar için ise sağ tarafı kullanılmaktadır. Yeni bildirim paneline otomatik geçiş gerçekleştirmeyen cihazlar için veya yeni bildirim paneline alışamayan ve eski bildirim panelini kullanmak isteyen kullanıcılar için Xiaomi cihazlarda bildirim paneli nasıl değişir? anlatmaya çalıştık.

Xiaomi ile ilgili bu yazımıza da göz atabilirsiniz: Xiaomi Müzik Uygulamasında Çıkan Reklamları Kapatma?

İlk olarak telefonumuzun ana ekranında yer alan Ayarlar bölümüne giriş gerçekleştirelim. Açılan Ayarlar sayfası içerisinde ise Bildirimler & Kontrol merkezi başlığına dokunalım. Açılan Bildirimler & Kontrol merkezi sayfası içerisinde Kontrol Merkezi başlığı altında yer alan Kontrol merkezi tarzı bölümüne giriş gerçekleştirelim.

Xiaomi cihazlarda yeni bildirim paneli nasıl etkinleştirilir?

xiaomi, kontrol merkezi, bildirim paneli

Açılan Kontrol merkezi tarzı sayfası içerisinde Eski sürüm ve Yeni sürüm olmak üzere iki seçenek görebilirsiniz. Ancak MIUI 12 ile birlikte gelen yeni kontrol merkezini kullanmak istiyorsanız. Yeni sürüm’ü, eski kontrol merkezini kullanmak için ise Eski sürüm’ü seçebilirsiniz. Ayrıca eski sürüm seçeneğini kullanırken Araçlar ve bildirimleri görüntülemek için durum çubuğunu aşağı doğru çekmeniz yeterli. Yeni sürüm’de bildirimleri görüntülemek için durum çubuğunu sol taraftan aşağı çekilir. Kontrol merkezini açmak için ise durum çubuğunu sağ taraftan aşağı çekebilirsiniz.

Xiaomi cihazlarda eski bildirim paneli nasıl etkinleşir?

xiaomi, kontrol merkezi, bildirim paneli

Sizde yukarıda yer alan adımları uygulayarak Xiaomi cihazınızın kontrol merkezini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.