Ana Sayfa İnceleme 5 Google Search Alternatifi

5 Google Search Alternatifi

0

Google, çoğumuz için varsayılan arama motorudur. Ancak arama motorları aracılığıyla hayır kurumlarına verebileceğinizi veya arama yaparak şifreli para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz?

1.Mojeek (Web): Özel Kalırken Hisseterek Arayın

İnternette yayınlanan her şey çok fazla tepki alır. Google’ın beğenisine bir alternatif olan Mojeek, arama sonuçlarını insanların bu bağlantı hakkında ne düşündüklerine göre filtreleyebileceğini söylüyor. Ve şaşırtıcı bir şekilde iyi çalışıyor.

Şu anda mevcut beş duygu vardır: aşk, vay, haha, üzgün ve kızgın.

Duygunuza uyan arama sonuçlarını almak için anahtar kelimelerinizi yazın ve emojiyi tıklayın. Farklı bir emojiyi tıkladığınızda sonuçlar değişecektir. Aslında işe yarıyor ve başka türlü bulamayacağınız bağlantıları keşfedebilirsiniz. Arama sonuçlarına göz atmanın gerçekten farklı ve harika bir yolu diyebiliriz.

Mojeek aynı zamanda tam bir web tarama arama motorudur; bu, Google’ı veya başka bir arama devinin sonuçlarını yeniden paketleyen birçok meta arama motorundan farklı olarak kendi sonuçlarını kullanır. Aynı zamanda tamamen özeldir, kullanıcılarını izlemez ve sunucularını çevre dostu bir iş ortağıyla ağırlamaktan gurur duyar.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

2.Givero (Web): Web’de Arama Yaparak Bağış Yapın

Web’de bir şeyi her aradığınızda,  Google veya Microsoft gibi özel bir şirketin ceplerini astarlamak yerine iyi bir nedene gitse ne kadar harika olurdu? Givero’nun yapmayı teklif ettiği şey bu.

Givero’nun ardındaki fikir Ecosia’ya ve birkaç sadaka odaklı teknoloji şirketine benzer. Google veya Bing gibi, Givero bir şeyi aramak için kullandığınızda reklam yoluyla gelir elde eder. Ancak, diğerlerinden farklı olarak, bu aramalardan elde edilen reklam gelirlerinin yarısı yardım amaçlı kullanılıyor.

Bu, Danimarka merkezli bir web sitesi olduğundan, global organizasyonları (Mozilla Vakfı, WWF, okyanus temizliği) içerir. Sebeplerinize bir yardım ekleyerek aramalarınızdaki reklam geliri yalnızca bu nedenlere yönlendirilecektir.

Tek yapmanız gereken Google yerine Givero’da arama yapmak. Bu dünyayı değiştirmenin en kolay yollarından biri olabilir.

3.Gibiru (Web): Sansürsüz, Gizlilik Korumalı Google Sonuçları

Google’ı seviyorsunuz, ancak gizliliğinizi nasıl istila ettiğini mi düşünüyorsunuz? Gizliliğinizi korurken Gibiru, Google arama sonuçlarını görmeniz için en iyi yol olabilir. Ayrıca Google’ın sansürleyebileceği sonuçlardan bazılarını göreceksiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Filtrelenmemiş, özel bir arama motoru olarak adlandırılan Gibiru, Google algoritmasının değiştirilmiş bir sürümüne sahip olduğunu iddia ediyor. Böylece, muhtemelen bir Google aramasında yaptığınız sonuçları göreceksiniz ve aslında arayüz de biraz benzer.

Ancak, Sansürsüz adlı ikinci bir sekme var. Bu sekme, Google’da görmeyeceğiniz veya arka sayfalara boğulacağınız bağlantıları gösterir.

Ancak, özünde, Gibiru arama sorguları yaparken kimliğinizi korumak için iyi bir iş çıkarır. Tüm aramalar için 256 bit şifreleme kullanır ve arama kayıtlarını tutmaz. Cihazınıza herhangi bir çerez kaydetmez ve verilerinizi satmaz.

4.SearX (Web): Birden Çok Arama Motorundan Sonuç Almak İçin Metasearch

Farklı arama motorları en iyi sonuçları bulmak için farklı yöntemler kullanır. SearX, sonuçları tek bir merkezi sayfada toplayan, gizlilik dostu bir meta arama motorudur. Açık kaynaklı yazılıma dayanmaktadır.

Tercihler’de, hangi arama motorlarını kullanmak istediğinizi belirleyebilirsiniz.

Bunlara Google, Bing ve DuckDuckGo gibi popüler devlerin yanı sıra Qwant ve Startpage gibi daha küçük isimler de dahildir. Aslında, her bir arama kategorisi türü için Genel, Dosyalar, Görseller, Harita, Müzik, Videolar, Haberler ve Sosyal Medya gibi belirli motorları seçebilirsiniz.

Hakkında sayfasında, SearX’in hiçbir veri saklamadığı, davranışlarınızla ilgili bir profil oluşturmadığı, aradıklarınızı üçüncü bir tarafla paylaşmadığı ve ödün vermek için kullanılmadığı belirtiliyor. Web sitesi seçenekleri bilgisayarınıza yerel olarak kaydedilir ve tüm çerezleri Tercihler aracılığıyla temizleyebilirsiniz.

5.Presearch (Web): Aramalar yoluyla Cryptocurrency Kazan

Presearch, her aramada bir miktar kripto para birimi kazanmanızı sağlayan küçük bir arama motorudur. Buna PRE belirteçleri denir ve şu anda pek bir değeri yoktur. CoinMarketCap, bir PRE jetonunu 0,001 ABD doları olarak değerlendiriyor.

Her arama size birkaç PRE jetonu işareti verir ve bu ödemeyi günde maksimum 32 arama yapar. Presearch’ün belirteçleri, çıkartmalar ve kasketler gibi ürünler için çevrimiçi bir mağazada kullanılabilir. Ancak, onları biriktirmek ve Presearch’te reklam alanı satın almak için kullanmak daha akıllıca olabilir.

Varsayılan olarak kendi arama motorunu kullanır, ancak Google, DuckDuckGo, Netflix, Amazon, Facebook, Twitter vb. Gibi diğer hizmetlere kısayollar ekleyebilirsiniz. Tek bir tıklama ile kataloglarını arayabilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA