Çoğu insan gizli ajanlar ve onların geniş çaplı fütüristik cihazlarıyla ilgili hikayeler yaşayarak büyüdü. Samsung’un Galaxy Watch çizgisi (eski adıyla Samsung Gear) olarak bilinen akıllı saatler, bizi gerçeğe dönüştürmeye daha da yakınlaştırıyor.

Üstün donanımla güçlendirilmiş Samsung Galaxy saatleri, yolculuğu arama gibi birçok şeyi bileğinizden gerçekleştirmenizi sağlar. Ama giyilebilirliğinle daha fazlasını yapabilirsin.

İşte size bir gizli ajan gibi hissettirecek en iyi Galaxy Watch uygulamaları ve yüzleri. Bunları yüklemek için, Galaxy App Store’daki uygulama adını arayın ve Kur’a basın.

1.Camera One

samsunggalxywatchapps 1

Camera One, Samsung Galaxy Watch için en iyi uygulamalardan biridir. Telefonunuzun kamerasını smartwatch’larınızdan kontrol etmenizi sağlar.

Uygulama, kameranın gördüğü ve çeşitli kontrol seçenekleri sunan canlı bir önizlemesini gösterir. Bir resim çekebilir, video kaydedebilir, flaş ayarını ayarlayabilir, yakınlaştırıp uzaklaştırabilir ve bir zamanlayıcı ayarlayabilirsiniz.

Smartwatch uygulamasında, görüntü ve video kalitesini düzenlemek için seçenekleriniz vardır. Camera One , gerekli izinleri verdikten sonra, telefonunuza yüklenen ayrı bir yardımcı uygulama aracılığıyla çalışır.

Camera One’ ın kameraya doğrudan erişimi olduğundan, çalışabilmesi için varsayılan kamera uygulamanızı aktif tutmak zorunda kalmazsınız (veya telefonunuzun ekranını açabilirsiniz). Bu sayede, cihazınızın kamerasını uzaktan çalıştırarak kullanabilirsiniz.

2.Voice Memo

samsunggalxywatchapps 2

Samsung’un Sesli Not uygulaması, anında sesli notlar almanıza olanak tanır. Bu akıllı saatler bir mikrofonu barındırdığından, onları ağzınıza kaldırabilir ve telefonunuzu açmadan gizlice düşüncelerinizi kaydedebilirsiniz.

Ayrıca, Galaxy saatlerinde bir miktar dahili depolama var. Bu nedenle, saat telefonunuza bağlı olmasa bile Sesli Notları kullanabilirsiniz. Uygulama, kayıtları yerel olarak kaydeder ve daha sonra telefonunuza yeniden bağladığınızda, dosyaları aktarır.

3.Bixby

samsunggalxywatchapps 3

Hiçbir gizli casus, güvenilir bir asistan olmadan tamamlanmaz. Galaxy Watch’ınızda Bixby adında bir tane var.

Bixby Samsung’un sanal asistanıdır. Birine mesaj atmasını, hava durumunu göstermesini, bir hatırlatıcı ayarlamasını, akıllı bir cihazı kontrol etmesini ve daha fazlasını isteyebilirsiniz. Bixby ayrıca sağlık istatistiklerini alabilir ve egzersizlere başlayabilirsiniz.

Bixby, sorularınızı yanıtlamak için internet bağlantısı gerektirir. Bu yüzden saatinizi Wi-Fi’ye bağlamanız veya çevrimiçi bir telefonla eşleştirmeniz gerekir.

4.SmartThings

Galaxy smartwatch’larınız Samsung’un SmartThings akıllı ev platformunu destekliyor. Bu nedenle, çamaşır makinesi veya klima gibi SmartThings uyumlu bir cihaza sahipseniz, doğrudan saatinizden kontrol edebilirsiniz.

Kurulum işlemi de yok. Cihazlarınız ve saatiniz  Samsung hesabınıza bağlı olduğundan, yapmanız gereken tek şey SmartThings uygulamasını yüklemek.

5.Yandex Çeviri

samsunggalxywatchapps 4

Usta bir casus dünyanın dört bir yanındaki kaynaklardan istihbarat toplamak için birden fazla dilde sohbet etmek zorundadır. Bununla birlikte, Galaxy Watch, hala dil öğreniyorsanız size yardımcı olabilir.

Yandex Translate başlıklı bir uygulama, saatinizde İngilizce, Türkçe ve Rusça dillerini bir avuç içine çevirebilir. Tanımadığınız yabancı bir cümleyi konuşmanıza ve çeviriyi ekranda görüntülemenize olanak sağlar.

6.Radar Watch Face

samsunggalxywatchapps 5

Bu saat yüzü düşmanınızın hareketlerini takip eden aktif bir radar tutmaya benziyor. Vintage bir yeşil kadrana sahip ve geleneksel saat ve dakika ellerini bir gemi ve uçak ikonları ile değiştiriyor. İkinci el, radarın sinyallerini ve göreceli pozisyonunuzu göstermek için kullanılır.

6.SpyFinger

samsunggalxywatchapps 6

SpyFinger, saatin ekranının parmak izi sensörü olarak ikiye katlandığına inanmak için arkadaşlarınızı kandırmak için bir şaka uygulamasıdır.

SpyFinger’ı başlattıktan sonra saatinize dev, etkileşimli parmak izi grafiğini yerleştirir. Birisi ekranda parmağını bastığında, uygulama bir saniye boyunca bir tarama animasyonu oluşturur ve her seferinde “reddedilen” bir mesaj atar.

“Kabul edilmiş” bir animasyon üretmenin tek yolu önceden tanımlanmış bir numaradır. Önce ekrana üç veya daha fazla kez dokunmanız ve ardından parmak izinizi taramanız gerekir. Yüksek teknoloji casus aygıtınızla arkadaşlarınızı şaşırtın!

Son Güncelleme 18 Aralık 2019 Yazar Yasin ER