360 Security, kullanıcıların beğenisini kazanan, kullanımı kolay ve cihaz performansınızı olumlu yönde etkileyecek en iyi anti-virüs programları arasındadır.

Mobil işletim sistemine (Android, iOS, Windows Mobile) sahip mobil cihazların kullanımı günümüzde oldukça yaygındır. Cihaz kullanımında, uygulamaların yoğunluğundan kaynaklanan yavaşlık, güvenlik gibi birçok sorunla karşılaşabiliyoruz. İşte bu noktada anti-virüs programları devreye giriyor. 360 Securty, virüs taraması haricinde sistem optimizasyonu, hızlandırma ve gereksiz dosyaları algılayıp silme gibi zengin özelliklerle donatılmıştır. Google Play‘den, App Store‘dan ücretsiz indirebileceğiniz uygulamanın kullanımına ve özellik olarak bize sunduklarına göz atalım.

360 Security Özellikleri

1) Hızlandırma: 360 Security ‘i ilk açtığınızda gelen ekran, resimdeki gibidir. Hızlandır seçeneğindeyken butona bastınızda cihazınızın performansını artırmak için, arka planda cihaz hafızasını tüketen, batarya şarjının çabuk bitmesine neden olan boşta çalışan uygulamalara/servislere müdahale ediyor.

360_1

360_2

2) Temizleme:  Cihazınızdaki gereksiz uygulamaları temizler.

360_3

360_4

3) Antivirüs: Detaylı olarak cihazda virüs taraması yapar.

360_5

 

360_6

360_7

Programın diğer menülerini görmek için resimde gösterilen aşamaları takip ediyoruz. İşaretli alanı tıklayıp menüyü açıyoruz.

360_8

  1. Uygulama kilidi: Android cihazlarda ekran kilidi olarak kullandığımız model formatını, bu kısımdan kilit koymak istediğiniz uygulamaları seçerek uygulamalarınıza tek tek kilit koyup güvenliğinizi artırabilirsiniz. İlk görseldeki ekrandan önce, kendimiz bir model belirliyoruz. Ekran kilit modeli ile aynı olmak zorunda değil. Yapıcağınız model seçeceğiniz, tüm uygulamalar için geçerli olacak. Model belirledikten sonra Görseldeki ekran gelecek ve işaretlenmiş alanları tıklayarak listeden sifre koymak istediğiniz uygulamaları seçip işlemi tamamlayabilirsiniz.

360_9

360_10

  1. Telefonumu Bul: Telefonunuzun kayıp-çalıntı olması durumunda kaybettiğiniz/çaldırdığını yere ulaşmanızı sağlayan güzellik bir özellik sunuyor size. Google hesabınızı kullanarak Görseldeki Etkinleştir butonunu tıklayıp, 2. Görseldeki gibi hesabınızı seçip, özelliği aktif hale getiriyoruz. Böylelikle gps ve harita konumu, uzaktan ekran kilidi, uzaktan alarm, sim değişikliği uyarısı, uzaktan veri sil gibi yöntemlerle telefonu bulup koruyabilirsiniz.

360_11

Aktivasyon tamamlandıktan sonra cihazınız kaybolduğunda ‘findphone.360safe.com‘ linkine tıklayarak bulabilirsiniz. Siteye tıkladıktan sonra görselde işarelti alanı tıklayıp Google hesabımızla login oluyoruz.

360_12

Login olunca, site otomatik konum taramasına başlıyor.

360_13

Birkaç dakika içinde cihazın harita üzerinden konumunu belirliyor ve adresi karşınıza getiriyor. Buradan alarm verebilir veya telefonunuzu kilitleye bilirsiniz.

360_14

  1. Uygulama Yöneticisi: Uygulamaları kaldırma, apk dosya görüntüleme ve telefon hafızasından sd karta veri taşıma işlemlerini yapabilirsiniz.
360_15
Çağrı ve Sms Engelleyici

Size ulaşmasını istemediğiniz kişilerin hem arama/çağrı hem sms numarasını kara listeye ekleyerek, kişileri engelleyebilirsiniz. Görseldeki Ayarları Filtrele sekmesini tıklıyoruz. 2 Görsel ekrana geliyor; Ekle‘yi tıklayınca, ekleme yöntemi seçmek için seçenekler geliyor. Arama kaydından, mesajlardan, rehberden veya manuel olarak siz numara yazarak engellemek istediğiniz numarayı kaydedebilirsiniz. 4. Görselde engellediğinız numaralar karşınıza gelecek; bu ekrandan yine işaretli kısma tıklayıp engeli kaldırabilirsiniz.

360_16

Veri İzleyici

Bu bölümden internet kullanımız için kendinize bir kota Belirlediğiniz kotayı aşınca, uygulama size uyarı gönderir; böylelikle kota aşımı olasılığınızı kontrol altına almış olursunuz. 1. Görseldeki Ayarlar işaretini tıklayınca, 2. Görsel ekrana gelir. Buradan kullanım kotası hatırlatma ayarlarını yapabilirsiniz. Ayrıca 1. Görseldeki İstatistikler sekmesini tıklayıp, 3. Görselde görüldüğü gibi hangi uygulama ile ne kadar veri kullandığınızı görebilirsiniz.

360_18

Özellik bakımından zengin olan bu uygulama, anlattıklarımız dışında, otomatik kısa yollar ekleyip hızlandırma, temizleme işlemlerinizi tek dokunuşla yapmanıza olanak sağlar.

360_19