Microsoft, her işletim sistemiyle bir sürü Windows teması sunsa da bazen kullanıcılar yeni ve daha futuristik masaüstü görünümü görmek istiyor. Varsayılan işletim sistemi tasarım seçeneklerini beğenmiyorsanız, işletim sisteminiz için en iyi ücretsiz Windows temalarına göz atın.

1.Windows 7 için Windows 10 Teması

win7themes 1

Neden modernliği Windows 7 işetim isteminize getirmiyorsunuz? Windows 7 için Windows 10 Teması,

Görenlerin windows 10 zannedeceği bire bir görünüm elde etmenizi sağlar.

Dürüst olmak gerekirse, bu Windows 10’un mükemmel bir temsilidir. Başlat Menüsü, Dosya Gezgini ve görev çubuğu neredeyse Windows 10’un tam bir kopyasıdır. İki işletim sistemi sürümü arasındaki detay hangisinin hangisi olduğunu bulmayı zorlaştırır. Sistem Tepsisi simgelerine kadar bile birebir aynıdır.

Windows 7 için Windows 10 Teması ayrıca Denetim Masası, Başlat Menüsü simgelerini, duvar kağıtlarını ve daha fazlasını günceller.

2.MacOS Catalina SkinPack

win7themes 2

Windows 10 arayüzünü beğenmiyor ama yinede modern bir görünüm istiyorsanız, Windows 7 için bir macOS Catalina temasını deneyebilirsiniz. MacOS Catalina SkinPack teması, macOS’un net hatlarını ve yumuşak estetiğini Windows 7 makinenize getiriyor.

Windows 7 için macOS Catalina SkinPack temasının güzel yanı ikonlar. Tema tasarımcıları, simgelerin macOS sürümüyle eşleşmesinin yanı sıra, ikonik macOS yuvasını da dahil ettiler. MacOS SkinPack ayrıca görev çubuğunu ekranın en üstüne, macOS stiline göre hareket ettirir ve Dosya Gezgini’ni de temayla eşleşecek şekilde değiştirir.

Hala aynı Windows 7 işlevselliğini koruyorsunuz, ancak zarif bir MacOS  ile…

3.TransLucent

win7themes 3

TransLucent, işletim sistemini geri çeken, Windows 7 için minimalist bir temadır. Hafif bir görünümü iyi bir işlevsellikle harmanlamak için macOS vetemel Windows 7 işletim sistemindeki tasarım öğelerini kullanır.

Örneğin, görev çubuğu ekranın üst kısmına geçer, ancak fazladan alan ilüzyonunu vermek için saydam yapılır. Ekstra alan oluşturmak için simgeler küçüktür. TransLucent temasında macOS yuvasını ekranın altında bulabilir, ayrıca yazı tiplerine, karakterlere, simgelere, Dosya Gezgini’ne ve daha pek çok seçeneğe ulaşabilirsiniz.

4.Minimal White Theme

win7themes 4

Minimalist temayı koruyarak Windows 7’yi boş bir beyaz tahtaya da döndürebilirsiniz. Minimal White Theme, simgelerle siyah vektör çizimlerinin yerine Windows 7 tema arka planlarını uygun şekilde değiştirir.

Minimal White Theme, herkesin zevkine uygun olmayacaktır. Ancak, Windows 7’nin göze batan fazla renklerini kaybetmesini istiyorsanız, Windows 7’nin tümleşik siyah ve beyaz tema seçenekleri yerine bu sizin için mükemmel bir seçenektir.

5.Clean VS

win7themes 5

Clean VS Windows 7 teması, işletim sisteminde çeşitli görsel değişiklikler yapar. Stiller, içerilen arka planla uyumlu olan ince ve saydam görev çubuğunu ve işletim sisteminin görsel şeklini elden geçiren özel simge setini içerir.

Dosya Gezgini’nde, aynı zamanda başka kullanışlı değişiklikler de var. Ayrıca, simge değişiklikleri normal simgelerle bitmiyor. Başlat Menüsü simgesi, normal Windows 7 Başlat Menüsü simgesinden belirgin bir şekilde ayrılan küçük bir dik açılı kareye dönüşür.