En iyi 5 Windows 10 güvenlik duvarı

Güvenlik duvarı, sisteminizin çevrimiçi etkinliğinizi izlemesine ve izinsiz girişleri ve saldırıları önlemesine yardımcı olan bir yazılımdır. İhtiyaçlarınız için uygun bir güvenlik duvarı bulmak bazen bir yük olabilir çünkü piyasada mevcut birçok ürün vardır.

Kullanıcılar, taleplerini karşılayan güvenlik duvarını bulana kadar sıklıkla birkaç programı test eder. Bu uzun ve sinir bozucu işlemden kaçınmak için, Windows 10 bilgisayarınıza ücretsiz olarak yükleyebileceğiniz en iyi güvenlik duvarlarının bir listesini sunuyoruz.

İşte Windows 10 için en iyi güvenlik duvarları

Emsisoft Anti-Malware (önerilir)

En iyi Windows 10 Güvenlik Duvarı Uygulamarı En İyi 5 1

Bu Güvenlik Duvarı, olağanüstü bir HIPS seviyesine sahip güvenilir bir tarama sistemine sahiptir. Başlıca özelliği, web tarayıcıları, okuyucular, e-posta, multimedya yazılımı, indirme yöneticileri ve daha fazlası dahil olmak üzere herhangi bir işlem için kısıtlamaları ayarlamanıza olanak sağlayan bir yazılımdır.

Otomatik güvenli program listesi sayesinde pop-up sayısı azaltılabilir. Bir programı güvenli olarak her etiketlediğinizde, her benzer program aynı etiketi alır.

Yüklemeden hemen sonra, bu güvenlik duvarı bilgisayarınızda yüklü olan tüm yazılım paketlerini endekslemek için bir tarama yapar ve yerleşik yazılım listesine göre kısıtlamalar getirir. Bu kısıtlamalar herhangi bir zamanda değiştirilebilir ve yüklediğiniz programlardan biri listede değilse, bir açılır pencere sizden programı güvenli ya da güvensiz olarak etiketlemenizi isteyecektir.

Ayrıca, bir program bir web adresine her bağlanmaya çalıştığında, bağlantıya izin verip vermeyeceğinizi seçmenize izin veren bir bildirim alırsınız. Bu güvenlik duvarı, evde veya işte kullanabileceğiniz her ortam için tamamen özelleştirilebilir ve kullanışlıdır.

ZoneAlarm

En iyi Windows 10 Güvenlik Duvarı Uygulamarı En İyi 5 2

ZoneAlarm, kullanımı kolay bir arayüze sahip, iyi bilinen bir güvenlik duvarıdır. Kullanıcı dostu arayüzün arkasında, en zorlu kullanıcıların bile gereksinimlerini karşılayabilecek birçok özellik vardır. Güvenlik ayarlarını tamamen özelleştirebilir ve bunları ihtiyaçlarınıza göre uyarlayabilirsiniz.

ZoneAlarm’ı yükledikten sonra, Internet erişimi çalıştırmak isteyen uygulamaların güvenlik duvarının filtrelerinden etkilenmediğinden emin olmak için zaman zaman kontrol etmeniz gerekir. Açılır pencereler ZoneAlarm ekranları gerçekten basittir, bir şeyler ters gittiğinde size 3 seçenek sunar: Kabul Et, Reddet veya Ertele, kararınızı daha sonra hatırlatmanızı sağlar.

ZoneAlarm 3 güvenlik seviyesine sahiptir:

  1. Düşük– işletim sistemi güvenlik duvarı koruması ve sınırlı açılır pencereler olmadan yeni başlayanlar, bir öğrenme modu için ayrılmış bir seviye.
  2. Orta– bu güvenlik seviyesinde, yazılım sizden çeşitli İnternet bölümlerine erişim izni istemeye başlar. Bu seviye, birden fazla sisteme bağlı olan ev ağları için uygundur.
  3. Yüksek– bu mod yazılımın ücretsiz sürümünde mevcut değildir. Diğer kullanıcılar tarafından verilen kararlara göre uygulama erişimini yapılandırarak açılır pencereleri azaltmanıza yardımcı olan Akıllı Savunma Danışmanı’nı Ortak Wi-Fi alanlarında kullanıma uygundur.

Bu yazılımın İnternet segmentleri iki kategoriye ayrılmıştır: yerel ağlar için yaygın olarak kullanılan Güvenilen Bölge ve İnternet Bölgesi şeklinde. Elbette, her alan için güvenlik seviyesini ayarlayabilirsiniz.

ZoneAlarm’ı Check Point’ten indirebilirsiniz.

TinyWall

En iyi Windows 10 Güvenlik Duvarı Uygulamarı En İyi 5 3

TinyWall, yerleşik güvenlik duvarı ile çalışan çok basit bir uygulamadır. Can sıkıcı pop-up’lar yok ve yükleme paketi çok küçük (1 MB’tan biraz fazla). Kurulum işlemi çok basit ve hızlıdır ve kurulduktan sonra TinyWall arka planda otomatik olarak çalışır.

Bu yazılımı, işletim modunu değiştirmek, uygulamalar için istisnalar eklemek, ağ etkinliğini indekslemek ve ağ etkinliğini indekslemek gibi temel özelliklere sahip küçük bir menü açan tepsi simgesi üzerinden kontrol edebilirsiniz. Bu menüden , aracın şifre koruması dahil olmak üzere Genel ayarları yönetebilirsiniz . TinyWall ayrıca, bilinmeyen uygulamaları algılayan ve bunları kısıtlayan bir tarama özelliği de sunar.

Gelişmiş ayarlar sekmesi kullanıcıların ihtiyaçlarına göre bu yazılımı yapılandırmak için izin verir, eğer bu konuda acemi iseniz önceden ayarlanmış ayarları korumanızı öneririz. Bakım sekmesi kullanıcıların ithalat ve ihracat ayarları manuel güncellemeleri kontrol ve resmi TinyWall web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

TinyWall, sistem performansını etkilemeyen kullanımı kolay bir güvenlik yazılımıdır. TinyWall’ı aracın resmi web sitesinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Comodo Firewall

En iyi Windows 10 Güvenlik Duvarı Uygulamarı En İyi 5 4

Comodo Firewall, güçlü ve ekstra bir güvenlik katmanı arayan kullanıcılar için mükemmel bir çözüm olan güçlü HIPS korumalı proaktif bir güvenlik duvarıdır. Bu programın son sürümü tüm kullanıcılar, ileri seviye ve yeni başlayanlar için uygundur.

Comodo, bilinmeyen uygulamalara erişimi sınırlayarak ve yeni kurulan yazılım paketlerini tarayarak taşma saldırılarını önleyen bir “bellek güvenlik duvarı” özelliğine sahiptir. Bu özellik, güvenli uygulamalara sahip bir liste tutar ve yeni bir uygulama bu listeye katılmaya çalıştığında, güvenlik duvarı onu ayrıntılı olarak analiz eder. Güvensiz olarak etiketlenmişse, Comodo sizi hemen bu konuda bilgilendirir.

Üç güvenlik seviyesi mevcuttur:

Yalnızca Güvenlik Duvarı , Güvenlik Duvarı Optimum ve Maksimum Proaktif Savunma.

Kurulduktan sonra Comodo otomatik olarak güvenli moda girer ve şüpheli olarak etiketlenen her uygulama için bir pop-up oluşturur.

Savunma + sekmesini / Ortak görevler / Güvenilir Yazılım Satıcılarımı görüntüle’yi tıklatarak güvenilir satıcıların listesini görebilirsiniz.

Çok sayıda açılır pencereden kaçınmak için Comodo, sisteminizin tüm dosyalarını güvenli olarak işaretleyen Temiz PC Modu adlı bir özelliğe sahiptir. Bu biraz dikkat gerektiriyor, çünkü sisteminizde gizli herhangi bir kötü amaçlı yazılım varsa, o da güvenli olarak işaretlenir. Bu özelliği kullanmadan önce PC’nizin temiz olduğundan emin olun.

Comodo Firewall’u aracın resmi web sitesinden indirebilirsiniz.

Outpost

En iyi Windows 10 Güvenlik Duvarı Uygulamarı En İyi 5 5

Bu güvenlik duvarı, performansını etkilemeden sisteminizin güvenlik seviyesini artırır. Arayüz basit ve sezgiseldir. Bilgisayarınıza yüklediğiniz programlar için kısıtlamalar belirleyebilir ve güvenlik düzeyini kişiselleştirebilirsiniz.

Outpost, cevaplarınızı pop-up’lara depolayan kendi kendine öğrenme algoritmasına sahiptir. Yeni bir program yüklediğinizde, Güvenlik Duvarı daha önce yüklenmiş olan programlarla karşılaştırır. Programlar arasındaki benzerlikleri tespit ederse, aynı kısıtlamaları yükleyecektir. Aksi takdirde, yeni programa bir göz atmanız istenecektir.

Üst düzey Güvenlik Duvarı tamamen özelleştirilebilir 4 güvenlik seviyesine sahiptir. Varsayılan “ Optimal ” ayarı yalnızca bellek enjeksiyonları, kabuk genişletme, internet ayarları ve daha fazlası gibi en tehlikeli etkinlikleri izlemektir. Sen tıklayarak seviyelerini özelleştirebilirsiniz Ayarlar düğmesi / Host Koruma / özelleştir.

Bu Firewall çok sezgisel bir güvenlik sistemi sunar. Ücretsiz sürümün tek dezavantajı çok sayıda reklamdır, ancak bu, sisteminize eklediği ekstra güvenlik düzeyiyle karşılaştırıldığında önemsiz bir şeydir.

Outpost Güvenlik Duvarı’nı ücretsiz File Hippo indirebilirsiniz.