Ana Sayfa Destek Yeni Nesil Yerli Mesajlaşma Uygulaması ‘LAFF’ Kullanımda!

Yeni Nesil Yerli Mesajlaşma Uygulaması ‘LAFF’ Kullanımda!

0

Ülkemizin en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Türk Telekom’un Ar-Ge ekibi tarafından uzun bir süredir üzerinde çalışılan yeni nesil anlık mesajlaşma uygulaması ‘LAFF’, beta sürümüyle geçtiğimiz günlerde kullanıma sunuldu. Tamamen yerli ve milli bir uygulama olan ‘LAFF’, son dönemde popülaritesi tavan seviyeye ulaşmış anlık mesajlaşma uygulamaları pazarında kendine önemli bir yer edinmeyi amaçlıyor.

Hâlihazırda kullanımda olan bütün işletim sistemlerinde sorunsuz şekilde kullanılabilen uygulama, her ne kadar Türk Telekom tarafından geliştirilse de, ülkemizde faaliyette bulunan bütün mobil operatör şirketleri aboneleri tarafından ücretsiz şekilde kullanılabilecek. Google Play Store ve App Store üzerinde Beta sürümü yayımda olan uygulamayı ücretsiz şekilde edinebilir ve Beta sürümünü test ederek uygulamanın gelişimine katkı sağlayabilirsiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

LAFF Beta’yı, bir dönem ülkemizde önemli bir kullanım oranına sahip olan Wirofon mesajlaşma platformunun da geliştiricisi Argela’nın dizayn ettiğinden bahseden Türk Telekom Dijital ve Siber Güvenlik Ürün Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Ramazan Demir, uygulama hakkında “LAFF Beta, tamamen kendi iç dinamiklerimizi kullanarak ‘görev gücü’ mantığı ile gerçekleştirdiğimiz 6-aylık bir çalışmanın ürünü dedi. Uygulamanın gelişiminin ilerleyen zaman dilimlerinde kesintisiz şekilde süreceğine de değinen Ramazan Demir, sözlerine şu şekilde devam etti: “LAFF BetaTürk Telekom ve iştirakimiz Argela’da çalışan gençlerimizle, yani tamamen kendi iç kaynaklarımızı kullanarak ‘görev gücü’ mantığı ile gerçekleştirdiğimiz 6-aylık bir çalışmanın ürünü. Türk Telekom kullanıcılarının bir süredir aşina olduğu Wirofon mesajlaşma platformunun da mimarı olan ekibimizle birlikte, tüm dünya trendlerini inceleyerek hem küresel hem de kendi kültürümüze hitap edecek, tüm mobil platformlarda kullanılabilecek evrensel bir anlık iletişim uygulaması olarak LAFF’ı geliştirdik. LAFF BetaAndroid platformundaki cihazlar için Google Play Store’da ve iOS kullanıcıları için de Apple App Store’daki yerini aldı. Şu anda beta sürümü ile kullanıcılarına ‘merhaba’ diyen Türkiye’nin en yeni sosyal mesajlaşma uygulaması LAFF, çok yakında çıkacak tam sürümünde ‘sosyal etkileşim’ gibi diğer sohbet uygulamalarında olmayan pek çok yeni ve heyecan verici özelliği de bünyesinde barındıracak.

Günümüz dünyasında insanoğlunun, teknoloji devriminin başlangıcını yaşadığı günlerde akıllı telefonlar üzerinde kullanılan uygulamaların kullanım oranları incelendiğinde, hemen hemen her tercihte ilk sıralarda yer alan anlık mesajlaşma aplikasyonları arasına yerli ve milli bir uygulamanın eklenmesini, gereken ve geç kalınmış bir adım olarak görmemizle birlikte, tamamen milli kaynaklar kullanılarak böyle bir uygulamanın üzerinde çalışılması, işin pratiğe dökülmesi ve geleceğe yönelik ciddi planlamalarının olmasını da bu alanda umut verici gelişmeler olarak yorumluyoruz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA