Ana Sayfa İnceleme Samsung’un Yeni Skor Canavarı Galaxy M20’nin Rüzgarı Sürüyor!

Samsung’un Yeni Skor Canavarı Galaxy M20’nin Rüzgarı Sürüyor!

0

Dünya genelinde akıllı telefon pazarının tartışmasız lider markası olan Samsung, en büyük rakibi Apple’ın Huawei tarafından geçilmesinin ardından bu yıl başında yaklaşan tehlikeyi görmüş, ürün gamını fiyat/performans serisi ürünlerle doldurmaya karar vermişti. Bu kapsamda geçtiğimiz yıllara nazaran fiyat skalasını da birkaç tık aşağıya geçen şirket, önümüzdeki birkaç yıl global pazarda satış pastasındaki yerini korumayı hedefleyecek gibi gözüküyor. İlerleyen yıllarla birlikte sürekli gelişen teknolojinin birçok grupta artık marjinal fayda noktasına yükselmesi de, ileri teknolojilere ulaşmayı ucuzlatan bir diğer etken diyebiliriz.

Ülkemizin de içerisinde bulunduğu gelişmekte olan ülkeler piyasalarında artan döviz kurları sebebiyle yükselen teknolojik ürün fiyatları, bazı pazarlarda dönem dönem durgunluğa sebep olsa da yeniden dengeye giriyor gibi gözüküyor. Bizler de bu bilgiler doğrultusunda yılın etkin modelleri arasında olacağını öngördüğümüz Samsung Galaxy M20 modelini sizler için inceledik.

  • Ekran Özellikleri : 2340×1080 piksel HD+ çözünürlüğe sahip, inç başına 409 piksel düşen, 3 inç büyüklüğünde LCD ekran
  • İşlemci Yonga Seti: 1.8 GHz işlem hızına sahip, Samsung Exynoss 7904 işlemci ve Mali G71 grafik çipi.
  • Bellek & Ara Bellek: 32GB Dahili Bellek & 3GB RAM, 64GB Dahili Bellek & 4GB RAM
  • Kamera Özellikleri:

(Ön): f/2.0 odak açıklığa sahip, FHD çözünürlükte video kaydı yapabilen 8MP çözünürlüklü selfie kamerası

(Arka): f/1.9 ve f/2.2 odak açıklıklarına sahip saniyede 30 resim karesinden FHD çözünürlükte video kaydı yapabilen 5MP ve 13MP çözünürlüklü 2-adet arka kamera

  • Kablosuz Bağlantı: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 5.0
  • Ekstra Özellikler: Parmak İzi Okuyucu Sensör, USB Type-C, FM Radio, Hızlı Şarj
  • İşletim Sistemi : Samsung kullanıcı arayüzü ile makyajlanmış Android Oreo 8.1 platformu
  • Pil Özellikleri : 5000 Mah kapasiteli Lithium Polimer Pil
  • Renk Seçenekleri: Okyanus Mavisi, Gece Siyahı
  • Ağırlık : 186 gr

Ülkemiz pazarında yakın dönemde çok hızlı şekilde yükselen döviz kuru endeksi, alınan önlemler kapsamında getirilen taksit kısıtları ve diğer konjonktürel etkiler göz önünde bulundurulduğunda ,2019-2021 aralığının akıllı telefon pazarında kıyasıya rekabetin yaşanacağına kesin gözüyle bakılan fiyat/performans ürünleri segmentinin önemli oyuncuları arasında yer alacağını düşündüğümüz Samsung Galaxy M20 stoklarını hızlı şekilde eritecek gibi gözüküyor. Pazarın liderinin pazarı göstere göstere domine etme çalışmaları, pazardaki birçok yeni oyuncu üzerinde ciddi baskılar oluşturacaktır. Ancak her ne olursa olsun bu durumdan en çok fayda sağlayan grubun tüketici tarafı olmasını umuyoruz.

Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.