Ana Sayfa Destek Yeni Bir iOS 11 Hatası Daha!

Yeni Bir iOS 11 Hatası Daha!

0
11858 teknik destek
11858 teknik destek

Apple’ın, iPhone ürünleri  için yayınladığı son güncellemedeki güvenlik açığı sebebiyle, belirli karakterlerle gönderilen mesaj, iPhone cihazların çökmesine yol açıyor. Size gönderilen mesajlar arasında, aşağıdaki gibi veya aşağıdakine benzer bir mesaj görürseniz açmayın!

Yeni Bir iOS 11 Hatası Daha!

Son zamanlarda ortaya çıkan ve yaygınlaşan Hintçe bir kod, iPhone kullanan birçok kişiyi mağdur etti. Bazen şaka amaçlı gönderilen, bazen de bu konudan habersiz olup deneme amaçlı mesaj yoluyla yapılan kod gönderimi, karşı tarafın telefonunun çökmesine veya mesaj uygulamalarına erişiminin engellenmesine sebep oluyor. iPhone ve iPad için Apple, bu soruna yeni bir güncelleme getireceğini belirtiyor.

Apple bu soruna çözüm bulana kadar, şimdilik bu kod sıkıntısını giderebilmek için yapacağınız işlemler:

  • Mesaj WhatsApp’dan gönderildiyse, WhatsApp web sürümüne girerek silebilirsiniz mesajı. Bir süre web üzerinden WhatsApp kullanabilirsiniz, aynı sorunun tekrarlanmaması için.
  • Cihazda bulunan mesajlaşma uygulamalarını (WhatsApp, Skype, Messenger, Instagram gibi) mümkün olduğunca bir süre kullanmayın. Genelde WhatsApp üzerinden gönderilen bir kod, ama diğer uygulamalardan da gönderim sağlanıp, cihaz çökertilebiliyor.
  • Telefonu kapatıp açmak bazen çözüm olabiliyor.
  • Cihaz kapalı ve cihazda hiçbir işlem yapamıyorsanız,cihazı bilgisayara bağlayarak sürümünü yükseltmek sorunu çözebilir.

 

Bunları yaparak sorunu giderebilirsiniz. Sürüm güncelleme geldikten sonra yeni sürüm  gülcellemesi  yaparak sorunu kökten halledebilirsiniz…

11858 teknik destek
11858 teknik destek
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA