PDFCandy, diğer ücretsiz PDF editörlerin de bulunmayan bir OCR seçeneği sunduğu için, daha çekici ücretsiz PDF editörlerinden biri olarak sayılabilir. OCR‘lanmış metni doğrudan PDFCandy‘nin web tabanlı PDF düzenleyicisi içinde düzenleyemezsiniz, ancak bir PDF dosyası yükleyebilir ve PDFCandy‘nin metni çıkarmasını sağlayabilir ve bir metin belgesi, RTF dosyası veya doc. ya da .docx uzantılı Word belgesi oluşturabilirsiniz.

Screenshot 4 3

  • OCR Özelliği
  • Kapsamlı dosya dönüştürme ve oluşturma özellikleri
  • Katı PDF mizanpaj araçları
  • Sınırlı metin düzenleme özellikleri

gibi özellikler, PDFCandy‘nin müthiş araç setini oluşturuyor. PDF dosyalarını oluşturmak veya dönüştürmek için, PDF Candy ile gelen 44 araç setini kullanabilirsiniz. Ek olarak PDFCandy‘de, bir belgedeki sayfaları yeniden düzenlemek, filigran eklemek, PDF dosyalarını parolalarla korumak, bir PDF dosyası içindeki meta verileri düzenlemek, belgelere bölmek veya sayfaları eklemek ve görüntüleri ayıklamak için araçlar bulacaksınız. Tüm bu görevler, aracı seçmek, bir belgeyi yüklemek ve PDFCandy‘nin sihrini kullanmasına izin vermek kadar basittir.

Screenshot 3 6

Bir belgedeki bir görevi tamamladığınızda, farklı görevler için kullanabileceğiniz diğer araçların bir listesini alırsınız. Değişiklikleriniz tamamlandıktan sonra, düzenlenen belgeyi indirebilir veya üzerinde çalışmak için yeni bir belge yükleyebilirsiniz. PDFCandy, tüm belgelerinizi bir kuyrukta tutar, böylece üzerlerinde değişiklik yapmayı bitirdikten sonra hepsini tek seferde indirebilirsiniz.

PDFCandy‘deki gerçek metin düzenleme araçları, diğer tüm ücretsiz PDF düzenleme uygulamalarında olduğu kadar sınırlı olsa da, PDFCandy‘nin sunduğu diğer her şey, onu diğer ücretsiz seçeneklerin üstüne çıkarıyor.

En iyi ücretsiz PDF düzenleyiciyi seçmek, bir belge düzenleyicinin ücretli bir sürümünü seçmeye çok benzer (bir PDF dosyasıyla tam olarak ne yapmak istediğinizi belirleyin ve bunu yapmanıza izin verecek özellikleri sunan programa gidin). Bu, belge oluşturma ve tasarımla ilgilenen bir PDF düzenleyiciye ihtiyacınız olup olmadığına veya yalnızca dijital bir dosyaya yorum ve öneriler bırakabilecek bir şey isteyip istemediğinize karar vermek kadar basit olabilir.

Bu ücretsiz bir yazılım olduğu için, ücretsiz katmana getirilen sınırlamalara dikkat etmelisiniz. Düzenleyebileceğiniz belgelerin boyutuyla ilgili kısıtlamalar var mı veya belirli araçlar, sadece ücretli bir PDF düzenleyicide mi var? İkinci sorunun cevabı evet ise, sadece bu özelliğin karşılığını ödemeye değip değmeyeceğini değerlendirin ve ona göre karar verin.