Windows 11, Yüksek FPS ile Daha Akıcı Bir Oyun Deneyimi Getiriyor

Sızdırılan Windows 11 ISO dosyasını kullanan kullanıcılar. Windows 11 Yüksek FPS için bu erken sürümünde mevcut oyunlarından bazılarını denemek için fazlasıyla hevesliydi.

Şimdiye kadar oyuncular, Windows 10’da çalışan birçok oyunun Windows 11’de de çalıştığını. Ayrıca daha iyi olduğunu ortaya çıkardılar.

Oyuncular oyunlardan bazılarını test ettikten sonra, Windows 11’in oyun için çok daha iyi olduğunu beyan ediyor.

Buna göre Microsoft, kaynakların ve belleğin daha verimli kullanımı da dahil olmak üzere. İşletim sisteminin daha oyun odaklı bir sürümünü sunmak istiyor ola bilir.

Kullanıcılar, yeni işletim sisteminin sunduğu her şeyi kontrol ederek her zamankinden daha meşgul olsalar da. Çoğunun yanıt almak için can attığı bir soru var.

Oyunlar Windows 11’de daha sorunsuz çalışacak mı? Görünüşe göre, topluluk geri bildirimlerine dayanarak. Video oyunları bu erken derlemede daha iyi performans gösteriyor, hatta Windows 10’da olduğundan daha iyi.

Windows 11 Yüksek FPS?

Sosyal medya platformları fırtınaya tutuldu. Windows 11 oyun deneyimlerini dünyanın geri kalanıyla paylaşmak isteyen kullanıcılarla.

Bazıları bu erken işletim sistemi yapısının oyunları destekleyemeyeceğini düşünse de. Microsoft Store’a bile sahip olmadığını görünce. Diğerleri denedi ve sonuçlardan oldukça memnun kaldılar.

Daha önce tartıştığımız gibi, Windows 11 öncekinden daha sorunsuz ve daha hızlı çalışıyor gibi görünüyor. Bu nedenle oyunların da bu geliştirilmiş işletim sisteminde daha iyi performans göstermesi şaşırtıcı olmamalı.

Kullanıcıların yeni işletim sistemi yapısında denediği bazı oyunlar arasında Minecraft, Far Cry veya Crash 4 vardı.

Bununla birlikte, oyuncuların çoğu, daha yeni, daha fazla sistem gereksinimi olan bazı oyunlarla ilgilendi.

MW 2019 ve BOCW ile test edildi ve her ikisi de aslında 60 fps’de kilitli olarak çalışıyor, vsync’imi çalıştırma şeklimden dolayı şu anda sadece 60 hz panelleri var. Ve ikisi de Windows 10’dan çok daha iyi oynuyor.

Reddit kullanıcılarından birinin belirttiği gibi. Call Of Duty’nin Modern Warfare ve Black Ops: Cold War’u denedikten sonra, fazlasıyla etkilendi.

Başlıklar yalnızca Windows 11’de çalışmakla kalmadı. Aynı zamanda işletim sisteminin önceki sürümünde olduğundan çok daha iyi performans gösterdi.

Daha Akıcı Bir Oyun Deneyimi

Herhangi bir Microsoft yetkilisi böyle bir bilgiden bahsetmemiş olsa da. Geliştiricilerin Windows 11’in oyun özelliklerini mükemmelleştirmek için çok zaman harcayacaklarını söyleye biliriz.

Video oyunları giderek daha gerçekçi hale geliyor ve çok fazla RAM tüketiyor. Sağlam bir işlemci ve son teknoloji ürünü bir GPU’nun yanı sıra. Kullanıcıların bu tür oyunları çalıştırmak için kesinlikle güvenilir, kararlı bir işletim sistemine ihtiyaçları olacaktır.

Windows 11 için daha önce hiç tanık olmadığımız oyun özelliklerini, hatta gelecekte, kaynakların ve belleğin daha verimli kullanımı da dahil olmak üzere başka iyileştirmeler içerebilecek özel bir sürümünü görmeyeceğiz.

Microsoft ayrıca Xbox’ın Windows 11’e entegrasyonunu da geliştiriyor. Xbox Oyun Çubuğu ve Windows Oyun Modu. Bu erken sızdırılmış yapıda Windows 10 ile aynı kalıyor.

Şimdi yapabileceğimiz tek şey, Microsoft’un büyük açıklamasını yapmasını beklemek. Ve dünya çapındaki kullanıcılarla. Windows 11 Yüksek FPS ile yapmayı planladıklarını paylaşmak olacaktır.