Windows 11 heyecanı henüz bitmedi ve Microsoft şimdiden son sızıntının intikamını almak istiyor. Teknoloji devi, Windows 11 ISO Dosyası sızdıran web sitelerine karşı bir DMCA şikayetinde bulundu.

Görünüşe göre Microsoft’a göre sızıntının kaynağı, Beebom adlı bir Hint web yayını.

Bunu yaparak, Microsoft yanlışlıkla Windows 11’in varlığını dünya çapındaki kullanıcılara doğruladı ve her türlü spekülasyona son verdi.

Herkesin yeni Windows 11 işletim sistemini görmek ve onunla etkileşime geçmek için çok heyecanlı olduğu. Ve hiç kimsenin sızıntının gerçekte nereden geldiğini sormak için bir saniye bile durmadığı doğru.

Reddit, Mega veya Telegram gibi farklı sosyal medya platformlarında. Bu bilgiyi keşfettikleri için bazı kullanıcılar için sızıntının kaynağını takip etmek zor olabilir.

11858 teknik destek

Yeni işletim sistemi heyecanı bitmekten çok uzak olsa da Microsoft. Kaydettikleri DMCA şikayetiyle Windows 11’i resmi olarak onayladı.

Microsoft, Windows 11 sızıntısı için adalet istiyor

Son zamanlarda, Microsoft Japonya,  Hint teknoloji haber yayını Beebom’a karşı Dijital Binyıl Telif Hakkı Yasası (DMCA) şikayetinde bulundu.

Microsoft’un yasal işlem yapmakta olduğu suçlamalar. Telif hakkı Microsoft’a ait olan, yayımlanmamış Windows 11 iso dosyası dağıtılmasıdır.

Redmond teknoloji devi, Google’a aynı nedenlerle Beebom’un makalesini arama sonuçlarından kaldırması için de dilekçe verdi.

Yukarıda bahsettiğimiz Hindistan web sitesi Microsoft’un tek hedefi değil. Çünkü bu bilgi sızıntısını kolaylaştıran web tabanlı başka üçüncü taraflar da vardı.

Windows 11’in şu anki sürümünün içerdiği bazı UI değişiklikleri dışında aslında o kadar fazla olmasa da. Şirket yine de bu gösterinin bir an önce sona ermesini istiyor.

Microsoft, Windows 11’in varlığını onayladı

Microsoft’un yeni işletim sistemi bilgilerini sızdıran web yayınlarına karşı kaydettiği DMCA şikayeti ile şirket. Yanlışlıkla Windows 11’in yolda olduğunu doğruladı.

Microsoft, Windows 10’un aslında Windows işletim sistemi serisinin son sürümü olacağını söyledikten sonra. Bu, işletim sisteminde bankacılık yapan bazı kullanıcıların farklı bir ada sahip olmasını karıştıra bilir.

Ya da belki Microsoft şimdi sadece Windows 11 olarak adlandırıyor. Böylece daha sonra kendi barındırılan etkinliklerinden biri sırasında yeni işletim sistemi adını ortaya çıkara bilir.

Son söylentiler, teknoloji şirketinin. Halka çok uzun zaman önce vaat ettikleri devasa görsel revizyon güncellemesi olarak. Yeni OS Sun Valley adını verebileceğini öne sürdü.

Sonunda, Microsoft’un yeni yazılımı adlandırmaya karar verdiği her şey. Projenin bilgisayarlarımıza doğru yolda olduğunu bildiğimiz sürece, biraz gereksiz.

Hatırladığınız gibi, teknoloji devi 24 Haziran’da büyük bir açıklama etkinliğine ev sahipliği yapacak. Bu etkinlikte birçok kişi Microsoft OS ailesinin geleceği hakkında ihtiyacımız olan.

Sizce yeni işletim sisteminin adı Windows 11 mi yoksa Sun Valley mi olacak? Aşağıdaki yorumlar bölümünde düşüncelerinizi bizimle paylaşın.