Ana Sayfa Haberler Windows 10 Çift Tıklatma ve Kendiliğinden Seçme Sorunu Çözümü

Windows 10 Çift Tıklatma ve Kendiliğinden Seçme Sorunu Çözümü

0

Eğer cihazınızdaki klasör dosya gibi öğeleri tıklamak ya da seçmek istediğinizde, mouse’u öğenin üzerine yaklaştırdığınızda kendiliğinden seçili hale getirip çift tıklama yapmanıza izin vermiyorsa birkaç adımda bu sorunu çözebilirsiniz.

Bu durum aslında bir problem olarak kabul edilmez. Windows 10 yüklediğinizde tıklatma seçeneklerinin varsayılan olarak değişmesi ile ilgili bir durumdur. Fakat eski kullanım alışkanlıkları göz önünde bulundurulduğunda oldukça can sıkıcı bir hal alabiliyor. Örneğin siz Bilgisayar öğesinin üzerine gidip seçili hale getireceksiniz ve ‘’sağ tık’’ yaptıktan sonra açılan seçeneklerde özelliklere tıklamak istiyorsunuz. Ama siz Mouse ile bilgisayar öğesinin üzerine gider gitmez seçili hale geliyor ve siz sağ tık yapana kadar bilgisayarım öğesinin içine girmiş oluyorsunuz.

Aşağıdaki işlemleri adımlarını takip ederek alışkın olduğumuz gibi eski haline getirelim;

  • Aşağıdaki örnekte görüldüğü gibi arama seçeneğine tıklayalım ve dosya gezgini seçenekleri yazalım.
  • Dosya gezgini seçenekleri bulundu, tıklayalım.

ogetiklat1

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • Bir sonraki ekranda aşağıdaki gibi Dosya Gezgini Seçenekleri açıldı.
  • Öğe tıklatma seçeneklerinde ‘’Öğeyi açmak için çift tıklat(seçmek için tek tıklat)’’ seçeneğini seçelim ve pencerenin sağ alt köşesinden Uygula diyelim.

ogetiklat2

İşlem tamamlandı. Windows 8.1 ve aşağısı için aynı probleminiz var ise. Dosya gezgini seçenekleri yerine Klasör seçenekleri olarak arattırabilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA