Google’ın birbirinden farklı güzel ve eğlenceli bir çok uygulaması var diyebiliriz. Google ile aramalar yapabilir sayfa gezintilerine çıkabilir ve birbirinden farklı dokümanlar oluşturabiliriz.

Google’ın dokümanlar uygulaması sayesinde paragraf ve metinleri rahatlıkla biçimlendirebilir  dokümanlara canlılık katabilir ve yazı tipi bakımından seçimlerimizi istediğimiz gibi yapabiliriz.

Tüm bu özelliklerinin yanı sıra Google’ın bu uygulaması üzerinden resim ekleyebilir, bağlantı verebilir ve çizimler ekleyebileceğimiz mobil destekli ücretsiz bir kelime işlemci programı özelliğine sahip diyebiliriz.

Google dokümanlar uygulaması ile Microsoft programları üzerinde yaptığımız çalışmalarımı kaydedebilir ve içerik üzerinde değişiklikler yapabiliriz.

Günlük hayatımızın vazgeçilmezi olan Microsoft Word, excel ve PowerPoint dosyaları üzerinde online düzenlemeler yapabilir ve kayıt altına alabiliriz.

Google dokümanlarının tüm bu olumlu özelliklerine rağmen dokümanlara sayfa numarası ekleme imkanı sağlamıyor.

Şimdi hep birlikte Google dokümanlara sayfa numarası nasıl eklenir aşağıdaki adımları takip edelim…

  • Google dokümanlara Google hesabımıza giriş yapalım.1 5
  • Google dokümanlara giriş yaptıktan sonra belgemizi oluşturmak için istediğimiz şablonu seçelim ve devam edelim.
  • sablon
  • Şablonumuzu oluşturduktan sonra Üst kısımda yer alan Ekle menüsüne tıklayalım. Açılan pencerede sayfa numarasını sayfanın hangi kısmına eklemek istediğimize dair seçenekler gelecektir. Bu seçenekler arasında sayfa numarasının sayfanın neresinde olmasını istiyorsak seçelim.
  • Bu alanda eğer dokümanımızın ilk sayfasının farklı sayıdan oluşmasını istiyorsak yada altbilgi, başlık eklemek istiyorsak sayfanın sağ üst panelinde yer alan seçenekler alanından ilk sayfanın numara biçimini ve altbilginin başlığını düzenleyebiliriz.

Google dokuman oluşturma oldukça kolay ve eğlenceli çeşitli şablon ve içerikleri ile birlikte kullanıcılara oldukça gösterişli sunumlar çıkarabiliyor.

Hep birlikte Google dokümanlarımızı oluşturabilir ve istediğimiz şablonlarla destekleyebiliriz. Yukarıda belirttiğimiz gibi Microsoft üzerinde oluşturduğumuz belgelerimizi de bu uygulama sayesinde düzenleyebilir ve bağlantı oluşturabiliriz.

resim

Google’ın bu doküman uygulaması Google Driver uygulaması ile ortaklaşa çalışan bir Google ürünü olarak bilinmektedir.