2024’ün en iyi gürültü engelleme kulaklıkları müzik dinlerken, favori şarkılarınızı rahatsız edici arka plan gürültüsünün sizi sarmasından daha kötü bir şey yok. Bu nedenle, gürültü engelleme kulaklıkları özelliklerine sahip kulaklıklar oldukça popüler hale geldi. Dahili mikrofonlar ve ses işleme kullanarak, en iyi gürültü engelleme kulaklıkları ambiyans seslerini engelleyebilir, böylece favori çalma listelerinize odaklanabilirsiniz.

Çeşitli üst modelleri test ettik ve satın alabileceğiniz beş en iyi gürültü engelleme kulaklığı seçtik. Bose QuietComfort Ultra, gerçekten etkileyici bir aktif gürültü engelleme (AGE) sunan ve test ettiğimiz en iyi gürültü engelleme performansına sahip bir modeldir. Bütçe alıcıları için uygun fiyatlı Anker Soundcore Life Q30’u da öneriyoruz; bu model, bu kadar düşük bir fiyat için beklediğimizden çok daha iyi bir performans sunuyor.

Aşağıda, en iyi gürültü engelleme kulaklıkları için beş önerimizin tamamı bulunmaktadır. Her bir seçimimiz farklı ihtiyaçlar ve bütçeler göz önüne alınarak yapılmıştır, ancak hepsi harika bir dinleme deneyimi sunmaktadır.

Gürültü Engelleme Kulaklıkları

En İyi Genel Performans Bose QuietComfort Ultra

En İyi Gürültü Engelleme Kulaklıkları
En İyi Gürültü Engelleme Kulaklıkları

Bose QuietComfort Ultra Bose QuietComfort Ultra, test ettiğimiz en iyi gürültü engelleme performansını sunan bir modeldir. Ryan Waniata/Insider

Bose QuietComfort Ultra, markayı bir kez daha zirveye taşıyor; şık ve rahat bir tasarıma sahip, en iyi sınıf gürültü engelleme ile birleştirilmiş.

Beğendiklerimiz

 • Sınıf lideri gürültü engelleme
 • Net ve dengeli ses
 • Premium ve rahat tasarım
 • Çoklu cihaz eşleştirme

Beğenmediklerimiz

 • Mekânsal ses karma karışık
 • Pil ömrü sadece iyi

Özellikler

 • Bağlantı: Bluetooth 5.3, 2.5mm jak
 • Pil: AGE ile 24 saate kadar
 • Kodlayıcı: SBC, AAC

Bose, en iyi gürültü engelleme kulaklıkları için devam eden yarışta şu anda lider durumda. Markanın QuietComfort Ultra modeli, üstün özelliklere, rahat tasarıma ve Bose kulaklıklarından duyduğumuz en iyi sesle birlikte sınıf lideri ses bastırma sunuyor.

Ultra, onları fermuarlı kılıflarından çıkardığınız an lüks bir hava yayar. Kulaklıklar, kolay taşınabilmesi için katlanabilir ve tamamen katlanabilir, bu da seyahat için ideal hale getirir. Pil ömrü 24 saat boyunca sağlamdır, ancak Ultra’nın fiyat noktası göz önüne alındığında biraz daha fazlasını görmeyi isterdik.

Performans açısından Ultra’nın gürültü engelleme gücü son derece güçlüdür, test ettiğimiz her şeyi geride bırakır. Düşük frekansta fan veya sokak gürültüsü gibi sesleri susturmada harika, ancak aynı zamanda yüksek frekanslarda da etkilidir; klavye vuruşları gibi sesleri tamamen ortadan kaldırır. Ve dış sesleri içeri almak istediğinizde, Ultra’nın Şeffaflık modu duyduğumuz en doğal seslerden biridir.

Ultra’nın ses kalitesi serinin bir üst kademesidir. Müzik, Bose Music uygulamasının üç bantlı ekolayzırıyla bası bir iki tık aşağıya çekerek türler arasında ustalıkla, detaylı ve dengeli bir şekilde aktarılır. Diğer Bose kulaklıkları gibi enstrümantaller bazen biraz keskin ve aşırı işlenmiş gibi gelebilir, ancak burada genel olarak hoş bir sunum için bu özellik biraz azaltılmıştır. Çağrılar da kristal netliğinde gelir.

Kulaklıklar ayrıca Bose’un yeni mekânsal ses özelliğine sahiptir, bu özellik, sesi kaynağınızdan bağımsız olarak sizinle birlikte ses sahnesini hareket ettirebilen baş takibini içerir. Bu özellikle video içeriği ile bazen yankı etkisi yaratabilir. Kulaklıklar ayrıca Multipoint Bluetooth, özelleştirilebilir gürültü engelleme modları ve rüzgar tamponlama ayarı gibi özelliklere sahiptir.

Kontroller açısından Ultra’nın sert tuşlar ve bir ses kaydırma dokunmatik yüzeyin karışımı iyi çalışır. Gürültü engelleme ve şeffaflık modu için ayrı bir tuş görmeyi tercih ederdik, ancak bu küçük bir şikayet. Fiyatı önceki tüm QuietComfort kulaklıkları aşsa da, Ultra, üst düzey bir deneyim ve yenilmez bir gürültü engelleme sunan bir yatırım olarak karşımıza çıkıyor.

En İyi Bütçe Anker Soundcore Life Q30

Anker Soundcore Life Q30 Hibrit Gürültü Engelleme Kulaklıkları Anker Soundcore Life Q30 kulaklıkları, bütçe için beklediğimizden çok daha iyi bir gürültü engelleme performansı sunuyor, aynı zamanda sağlam ses kalitesi ve büyük pil ömrüne sahiptir.

Beğendiklerimiz

 • Para karşılığı harika gürültü engelleme
 • Büyük pil ömrü
 • Rahat ve katlanabilir tasarım

Beğenmediklerimiz

 • EQ olmadan bas ağır olabilir

Özellikler

 • Bağlantı: Bluetooth 5.0
 • Pil: AGE ile 40 saate kadar
 • Kodlayıcı: SBC, AAC

En son gürültü engelleme teknolojileri sayesinde, biraz uygun bir fiyata oldukça iyi bir sessizlik elde etmeniz gerekmiyor. Anker’ın Soundcore Life Q30, bu konuda harika bir örnek ve 100 doların altında oldukça kolay bir yatırımdır.

Q30’un gürültü engelleme, fiyatlarına göre en iyiler arasında yer alıyor, özellikle alt frekansta iyi bir iş çıkarıyor. Üst frekansta özellikle daha pahalı modeller kadar etkili değil, ancak Q30’un kulak kupaları aynı zamanda sağlam pasif gürültü izolasyonu sunar, bu da yaşamınızdaki bazı ambiyans rahatsızlıklarını azaltmaya yardımcı olur.

Anker’ın Soundcore kulaklıkları genellikle ses performansı konusunda ağırlığını koyar, Q30’lar bu konuda da kendini kanıtlar, özellikle Android veya iOS için Soundcore mobil uygulamasındaki sağlam bas ayarlarına birkaç düzenleme yapıldıktan sonra. Orada diğer ayarları özelleştirebilir, üç farklı gürültü engelleme modu arasında geçiş yapabilir ve uyku modunu etkinleştirerek yolculuk sırasında ambiyans sesleri kullanabilirsiniz.

Q30’lar, sağlam dolgusu sayesinde rahat bir şekilde oturur ve seyahat için katlanabilir. Çoklu nokta Bluetooth eşleştirmesi gibi kolaylık özellikleri ve sağ kulak kabuğuna elinizi koyarak şeffaflık modunu etkinleştirme yeteneği, çift veya üçlü fiyatına mal olan daha şık modelleri anımsatıyor, bu arada devasa pil ömrü de bulunuyor.

Eğer güçlü modellerin yüksek fiyatlarına dayanamıyorsanız, Anker’ın Soundcore Q30’u çok çekici bir seçenektir.

En İyi Ses Sennheiser Momentum 4

En İyi Gürültü Engelleme Kulaklıkları Hangileri
En İyi Gürültü Engelleme Kulaklıkları Hangileri

Sennheiser Momentum 4 Kablosuz Sennheiser Momentum 4 kulaklıkları, sağlam gürültü engelleme performansı ve inanılmaz pil ömrü sunar, ancak gerçek ödülleri muazzam ses yetenekleri ile gelir.

Beğendiklerimiz

 • Sınıf lideri ses performansı
 • Fantastik pil ömrü
 • Sağlam çağrı kalitesi

Beğenmediklerimiz

 • Nispeten ağır
 • Paraya göre orta düzey gürültü engelleme

Özellikler

 • Bağlantı: Bluetooth 5.2
 • Pil: 60 saate kadar
 • Kodekler: SBC, AAC, aptX, aptX Uyarlanabilir

Sennheiser’ın Momentum 4 Kablosuz kulaklıkları, listemizdeki en iyi veya ikinci en iyi gürültü engelleme performansına sahip değil. Ancak bu sorun değil, çünkü onları duyduğunuzda, bu sizin için önemli olmayabilir. Eğer bir ses tutkunuysanız, burada elde ettiğiniz harika ses kalitesi kabul edilebilir bir takas olabilir.

Sennheiser, ünlü Momentum kulaklıklarını güncellemek için üç yıl harcadı ve bugüne kadar seriyi tanımlayan retro tarzını ortadan kaldırdı. Ancak beklemeye ve yeniden tasarıma değdi. Momentum 4’ler, sınıfındaki her şeyi aşan ses performansı sunarak, her enstrümanın tonları ve dokularına dikkatlice dalmanıza olanak tanıyan etkileyici bir netlik, ayrıntı ve ayrışma sunar.

Momentum 4’ler özellikler konusunda da geride kalmaz; başlangıçta Sony’nin WF-1000XM5’ten çift fazla olan pil ömrüyle başlıyorlar. Ayrıca Çoklu Nokta eşleştirme, gürültü engelleme ve şeffaflık modunu çevrenize göre ayarlayabilme, üç bantlı bir ekolayzır ve çağrı kalitesine yardımcı olan harika rüzgar tamponlama gibi özelliklere sahiptirler.

Bahsedildiği gibi, Momentum 4’lerin gürültü engelleme performansı fiyatlarına göre iyi-nota, ancak en iyi gürültü engelleme kulaklıklardan daha yüksek frekanstaki sesleri daha kolay geçirir. Biraz müzik eklerseniz, çoğu senaryoda bu pek bir sorun olmamalı, ancak karar vermeden önce düşünülmesi gereken bir şeydir.

Kulaklıklar oldukça rahat olmalarına rağmen, bazı rakiplere göre daha ağırdırlar ve tamamen katlanmazlar, bu da onları biraz daha zor paketleme anlamına gelir. Ancak ses sizin pusulanızsa, Momentum 4’leri düşünmeye değer, zira harika bir ses deneyimi sunarlar.

En İyi Özellikler Sony WH-1000XM5

Sony WH-1000XM5 Kablosuz Gürültü Engelleme Kulaklıkları Sony’nin amiral gemisi kulaklıkları mükemmel gürültü engelleme ile birlikte harika ses performansı ve bir dizi kullanışlı özellik sunar.

Beğendiklerimiz

 • Mükemmel gürültü engelleme
 • Bir dizi özellik
 • Çoklu nokta eşleştirme
 • İntuitif ve duyarlı kontroller

Beğenmediklerimiz

 • Nispeten büyük kılıf
 • Seyahat için katlanamaz

Özellikler

 • Bağlantı: Bluetooth 5.2, 3.5mm jak
 • Pil: AGE ile 30 saate kadar
 • Kodlayıcı: SBC, AAC, LDAC

Sony’nin WH-1000XM5 kulaklıkları, en üst düzey gürültü engelleme konusunda Bose’un QuietComfort Ultra’sına neredeyse eşit durumda ve belki de bazıları için daha iyi bir seçenek olabilir. M5 (Mark 5 olarak da adlandırılır) adı belki de en çekici olmasa da, parlak performans ve bir dizi harika özellikle bunu telafi eder.

Sony, WH-1000X serisiyle modern kulaklık tasarımının kitabını yazdı, size çeşitli seçenekler sunan güçlü bir Kulaklık uygulamasına sahip. Bu uygulama, çevrenize bağlı olarak gürültü engellemenizi kontrol etmenizi sağlar. Sesinizi kullanarak sesi kesebilir veya sağ kulak kabuğundaki basit bir el jestiyle dış dünyayı içeri alabilirsiniz. Akıllı kontrol için Alexa kullanılabilir ve Sony’nin 360 Reality Audio’sunun özelleştirilmesi, desteklenen içeriklerle uzamsal sesi kilitlemenize olanak tanır.

Özelliklerin yanı sıra, XM5’ler bir pazar liderinden bekleyeceğiniz gibi oldukça cilalıdır. Dokunmatik kontrolleri sezgisel ve duyarlıdır. Gürültü engelleme, tüm frekansta inanılmaz derecede etkilidir. Ses kalitesi tatlı, pürüzsüz ve olağanüstü detaylıdır, muhtemelen birkaç önceki dinlemede kaçırdığınız şeyleri duyabilirsiniz. Şık tasarımı ve bellek köpük dolguları sayesinde saatlerce rahat kullanım sunar (ancak Bose’un Ultra’ları daha rahattır).

Sony’nin en son tasarımında dikkat çeken tek sorun, Bose Ultra ve Sony’nin daha ucuz WH-1000XM4’ün aksine, M5’lerin seyahat için katlanmamasıdır, bu da onları paketlemeyi zorlaştırır. Frankly, en ikna edici argümanı, M5’lerin önceki tasarımını çok az nakit karşılığında sunan Sony’nin daha ucuz M4 kulaklıkları tarafından yapılmaktadır. Ancak Sony’nin en iyisini ve beraberinde gelen tüm özellikleri istiyorsanız, WH-1000XM5’ler harika bir satın alım olacaktır.

En İyi Kulak İçi Sony WF-1000XM5

Sony WF-1000XM5 Kulak İçi Kulaklıklar Sony’nin WF-1000XM5 kulak içi kulaklıkları, şık, rahat bir tasarımda mükemmel ses kalitesi ve gürültü engelleme sunar.

Beğendiklerimiz

 • Gelişmiş özellikler
 • Bluetooth Çok Noktalı
 • Sony DSEE Extreme ve LDAC
 • Hafif ve rahat tasarım

Beğenmediklerimiz

 • Kaygan kapaklar
 • Ses kontrolü biraz kullanışsız

Özellikler

 • Bağlantı: Bluetooth 5.3
 • Pil: AGE ile 8 saat / AGE olmadan 12 saat
 • Kodlayıcı: SBC, AAC, LDAC

Sony’nin WF-1000XM5 kulak içi kulaklıkları, kulak içi tasarımına sahip gürültü engelleme kulaklıkları arayanlar için mükemmel bir seçenektir. Şık ve rahat tasarımları, etkileyici ses kalitesi ve etkili gürültü engelleme özellikleri ile öne çıkıyorlar.

En Iyi Gurultu Engelleme Kulakliklari 3

Gürültü engelleme yetenekleri, dış gürültüyü etkili bir şekilde bastırmak için kullanılan dört mikrofon ve özel bir işlemciden kaynaklanıyor. Bu, ofis gürültüsünden sokak seslerine kadar geniş bir yelpazede ortam seslerini sönümler. WF-1000XM5, kullanıcıların çevresel sesleri duyabilmesi için “Şeffaflık” modu da sunar, bu da kullanışlı bir özelliktir.

Ses kalitesi oldukça etkileyici ve LDAC kodeği sayesinde yüksek çözünürlüklü sesi destekler. Sony’nin DSEE Extreme özelliği, sıkıştırılmış ses dosyalarını daha yüksek kaliteli hale getirerek dinleme deneyimini iyileştirir.

Kulaklıkların konforlu tasarımı, uzun süreli kullanım için uygundur ve kulak içi tasarım, pasif gürültü izolasyonu sağlar. Ayrıca, kullanıcılara özel kontroller ve özelleştirilebilir dokunmatik kontroller sunarlar. Bluetooth Multipoint özelliği, aynı anda iki cihazla bağlantı kurma yeteneği sunar.

Bu kulak içi kulaklıkların tek dezavantajı, bazı kullanıcıların kapakların kaygan olduğunu ve kolayca kayabileceğini belirtmesidir. Ayrıca, ses kontrolü bazı kullanıcılar için biraz zorlayıcı olabilir.

Sonuç olarak, Sony WF-1000XM5 kulak içi kulaklıklar, şık tasarımı, etkileyici ses kalitesi ve güçlü gürültü engelleme kulaklıkları arasında özellikleri ile öne çıkan mükemmel bir seçenektir.

Sıradaki makalelerimiz.

Önceki İçerikExcel Parantez Eklemek ()
Sonraki İçerikExcel Isı Haritası Nasıl Oluşturulur
Pınar Güldökmez
Akıllı teknoloji ve üretkenlik konusunda tutkuluyum. Boş zamanlarında kodlamayla uğraşır ve canım sıkılınca satranç tahtasına geçerim, ama arada sırada rutinden kopmayı da severim. İnsanlara modern teknolojinin yolunu gösterme tutkusu beni daha fazla yazmaya motive eder. Bilgi seviyeme göre Windows Server sistemlerini kurabilir ve konfigüre ederim, yeni teknolojiler ve yeni alanlarda da gelişime açığımdır.