Ana Sayfa Haberler Uzak Masaüstü Bağlantısı

Uzak Masaüstü Bağlantısı

0
Paylaş

Uzak masaüstü özelliğini kullanmak istiyorsak mutlaka bilgisayarımızdaki kullanıcıda şifre olmak zorundadır. Kısacası Windows açılırken şifre soruyor olmalıdır. Bunun için Başlat>Ayarlar>Denetim Masası>Kullanıcı hesapları yolunu izleyerek kullanmış olduğunuz kullanıcıya parola verebilirsiniz.

uzak-1

Masaüstü özelliğini kullanmak istiyorsak mutlaka bilgisayarımızın özelliklerinden uzak bağlantıya izin vermemiz gerekmektedir. Aşağıda Windows XP/Win7/Vista ayarları anlatılmıştır.

Yerel ağdaki (Aynı modemden IP alan) bilgisayarlarda uzak masaüstü için port yönlendirmeye gerek yoktur. Yerel ağda, bir bilgisayara bağlantı yapmak için aşağıdaki anlatılan ayarlar yapıldıktan sonra modemden aldığı 192.168.x.x IP ile bağlantı sağlanabilir.

Uzak masaüstü ile bağlantı sağlayacağınız bilgisayara elle IP verilmelidir. Uzak masaüstü portu 3389’dur.
Windows XP : Bağlanmak istediğiniz bilgisayar üzerinde aşağıdaki resimde gördüğünüz penceredeki ayarları yapmanız gerekir. Bilgisayarım>sağ tuş>özellikler‘e tıklayıp, “Kullanıcıların bu bilgisayara bağlanmasına izin” ver seçeneği işaretleyip Tamam‘ a tıklayarak çıkın.

uzak-2

Modemde Yapılması Gerekenler;

(Port yönlendirme mantığı anlatılmaktadır. Farklı arayüzlerde, ilgili arayüze göre yönlendirme yapılacaktır)

  1. uzak-3
  2. uzak-4

Modem ayarlarımızı bitirdikten sonra bağlanmak istediğimiz bilgisayarın İP sini öğreniyoruz. www.ipadresimne.com‘dan öğrenebilirsiniz. Daha sonra bağlantı sağlamak için, aşağıdaki iki yoldan kolay olduğunu düşündüğünüz yolu uygulayabilirsiniz;

Başlat>programlar>donatılar>iletişim>uzak masaüstü bağlantısına tıklıyoruz.

Başlat>Çalıştır>mstsc yazarak aşağıdaki pencereye ulaşabilirsiniz.

uzak-5

uzak-6

WIN 7 / Vista : Bağlanmak istediğiniz bilgisayar üzerinde, aşağıdaki resimde gördüğünüz penceredeki ayarları yapmanız gerekir. Bilgisayarım>sağ tuş>özellikler‘e tıklayıp, sol taraftaki menüden Uzak Bağlantı Ayarları’na giriniz. Karşınıza gelen pencerede ayarlar aşağıdaki gibi uygulanmalıdır.

uzak-7

Modem ayarlarımızı da bitirdikten sonra bağlanmak istediğimizin bilgisayarın IP‘sini öğreniyoruz. www.ipadresimne.com‘dan öğrenebilirsiniz.Daha sonra bağlantı sağlamak için aşağıdaki iki yoldan kolay olduğunu düşündüğünüz yolu uygulayabilirsiniz;

Başlat>Tüm Programlar>donatılar>uzak masaüstü bağlantısına tıklıyoruz.

Başlat>Başlat’ın hemen üstündeki Ara kutucuğuna mstsc yazarak aşağıdaki pencereye ulaşabilirsiniz.

uzak-8

uzak-9

uzak-10

uzak-11

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.