Apple’ın ücretinden daha ucuza – Samsung Galaxy Tab A7, giriş seviyesi iPad’i (2020) en iyi tablet olarak yerine getirecek şekilde fiyatlandırıldı . Bunun da ötesinde, ince çerçevelere ve yüz tanıma özelliğine sahip, Apple’ın daha pahalı slate’ler için ayırdığı iki şey. Peki Tab A7 gerçekten harika mı?

Pil ömrünü her şeyin önüne koyarsanız, cevap evettir. En iyi Android tableti arıyorsanız – Amazon Fire HD 10 gibi Amazon’un içeriğiyle dolup taşmayan – yine, bu sizin için doğru tablet. Ancak hızlı ve parlak ekranlı bir tablet istiyorsanız, bu Samsung Galaxy Tab A7 incelemesi, neden en iyi tablet listemizde daha üst sıralara çıkmadığını göstermek için çok önemli olacaktır .

SAMSUNG GALAXY TAB A7 ÖZELLİKLERİ

CPU: Qualcomm SM6115
RAM: 3 GB Ekran: 10,4 inç, 2000×1200 piksel Depolama: 32 GB Bağlantı Noktaları: USB-C, microSD Pil ömrü: 13:13 Boyutlar: 9,7 x 6,2 x 0,3 Ağırlık: 1,1 kg

Galaxy Tab A7, taht için güçlü bir iddiada bulunurken, ekranı hayranlık uyandırmıyor – ve bu, bir tabletin öncelikle bir ekran olması durumunda bir sorun. Öyleyse, Samsung Galaxy Tab A7’ye daha yakından bakalım.

Samsung Galaxy Tab A7 minimalist bir iPad ve bunu mümkün olan en iyi şekilde kastediyorum. Apple, Apple’ın aksine Samsung, giriş seviyesi tabletlerin bile ince çerçevelere ve yüz tanıma özelliğine sahip olması gerektiğini kabul ediyor, bu da standart iPad’den alamayacağınız iki şey.

Screenshot 1 4

Altın ve gümüşün yanı sıra resimdeki ve test edilen koyu gri renklerinde de mevcut olan Tab A7’nin ince çerçeveleri, kullandığınızda pratik olarak arka planda kaybolur ve size tam ekran bir hava verir. Alüminyum kabuğu sağlam hissettiriyor, ancak onu tuttuğunuzda küçük bir miktar para var.

1,1 kg ağırlığında ve 9,8 x 6,2 x 0,3 inç boyutlarında olan Galaxy Tab A7, Amazon Fire HD 10’dan (1,1 pound, 10,3 x 6,3 x 0,4 inç) daha ince ve Apple iPad’e (2020) benzer (1,1 pound, 9,8 x 6,8 x 0,3 inç).

Screenshot 3 2

Tab A7 ayrıca Fire HD 10 ile aldığınız, ancak Lightning bağlantı noktası tabanlı iPad ile elde edemediğiniz USB-C şarjını da sağlar. Ayrıca, yerel depolamayı genişletmek için yukarıda belirtilen microSD bağlantı noktasına ve bir kulaklık jakına da sahip, çünkü herkes henüz Bluetooth’a gitmedi. Daha pahalı olan Galaxy Tab S7’nin kulaklık girişi yok.Galaxy Tab A7’nin 10.4 inç 2000×1200 piksel düzgün renk üretiyor.

Spesifik olarak, bu kanatların kırmızıları ve portakalları ekrandan fırladı ve kanatların yakından çekilmesi, üstüne sardığı acı sosta kırmızı pul biberleri görmemi sağladı. Sonra tekrar, uyguladığı baharat tozu istediğim kadar keskin görünmedi.

Screenshot 4 1

Bunun nedeni, Tab A7’nin inç başına 224 piksellik biraz düşük piksel yoğunluğuna sahip olması ve onu 264 ppi iPad 2020’nin panelinden daha az keskin hale getirmesi olabilir. 224 ppi Fire HD 10 (10,1 inç, 1920×1200 piksel) aynı yoğunluğa sahiptir.

Klein K10-A renk ölçerimize göre Galaxy Tab A7, sRGB spektrumunun% 101,7’sini üretiyor ve bu, Fire HD 10 (% 106) ve iPad 2020 (% 97) arasında yer alıyor.

Galaxy Tab A7, hem Fire HD 10’un (403 nit) hem de daha parlak iPad 2020’nin (484 nit) altına düşen 329,3 nit parlaklık yayar.

Bu düşük parlaklık puanı, Tab A7’nin ekranının 30 dereceden sola veya sağa bakıldığında neden biraz karardığında bir rol oynamış olabilir.

Android’de gezinirken Tab A7’nin ekranının doğru girdi takibi sunduğunu fark ettim. Samsung İnternet tarayıcı uygulaması akıcı bir şekilde hareket etmemiş olsa da, web siteleri de Chrome’da sorunsuz bir şekilde kaydırıldı. (Yine de bu, ekrandan çok yazılımın hatası olabilir.)

Screenshot 5

Galaxy Tab S7’nin 8 megapiksel arka kamerası ve 5MP ön kamerası kağıt üzerinde net ses veriyor, ancak bunlardan iyi sonuçlar almakta zorlandım.

Varsayılan ayarların Pürüzsüzlük, Ton, Çene Çizgisi ve Gözler için ayarlandığını fark etmeden önce selfie kamerasıyla çekilen görüntüler ilk başta çok yumuşak görünüyordu (devre dışı bırakmak için değnek simgesine dokunun, Yüze dokunun ve Yüz Açık düğmesine dokunun). Bunu düzelttikten sonra bile cildim hala çok parlak ve solmuş görünüyordu. Tahta sandalyedeki tahta bardak altlığının fotoğrafları da o kadar keskin görünmüyordu.

Apple’ın duvarlarla çevrili bahçesinin dışında, uygun fiyatlı Android tablet dünyasının Galaxy Tab A7 gibi bir rakibe ihtiyacı vardı. Bu tablet, Android’in bir çatalı olan Fire OS üzerinde çalışan Fire HD 10’un aksine saf Android’de çalışıyor. Bu, Google’ın tüm uygulamalarını kullanabileceğiniz anlamına gelir, böylece her birinin eski, eski sürümleri yerine gerçek Gmail ve YouTube’a sahip olursunuz .

Screenshot 6

Gerçek anlaşmalı Android tabletler ile Amazon’un Ateş levhaları arasındaki diğer büyük farklar arayüzlerinde. Bir Fire tablet satın aldığınızda, neredeyse her ekrandan size püskürtülmesi için Amazon içeriğinin bir yangın hortumuna kaydoluyorsunuz. Bu, özellikle kaldırmak için 15 ABD doları ödemediğiniz sürece üzerinde reklamlar bulunan kilit ekranı için geçerlidir – Amazon bunlara “özel teklifler” derdi, ancak görünüşe göre bir reklamın bir reklam olduğunu fark etti, ne olursa olsun Adını sen koy.

Tab A7 ve iPad’ler gibi saf Android tabletler, uygulamalar söz konusu olduğunda daha eşit bir hızdadır, ancak geliştiricilerin iPad uygulamalarını çalıştırmak için daha fazla çaba harcadıkları konusunda genel bir fikir birliği vardır.