Apple TV Nedir?

Dünya çapına teknoloji devlerinden bir olan Apple, Apple TV ile sunduğu teknoloji sayesinde, kullanıcılara bir Smart TV‘den daha fazlasını sunuyor . Televizyon kategorisinde olmasına rağmen bir televizdan daha fazla ve daha farklı işlemler için de hizmet veren Apple TV, tüm Apple ürünleri uyumlu ve entegre olabiliyor. Apple TV, insanların düşündüğü gibi aslında bir televizyon değil, sadece televizyonuza bağladığınız küçük bir cihaz.

Apple TV Nedir 2 1Bir akıllı (smart) televizyon kullanmıyorsanız alacağınız Apple TV cihazı ile televizyonunuzu akıllı bir televizyona çevirebiliyorsunuz. Apple            TV‘ye, iPhone, iPad ve Mac OS tabanlı Apple ürünlerinden müzik ve videolarınızı, AirPlay özelliği sayesinde aktarma işlemi sağlayabiliyorsunuz

Apple TV Nedir 3 Apple TV, televizyonunuzu daha kullanılabilir, daha eğlenceli bir hale getiyor. Bağlantılarınızı sağlayarak oyun oynayabilir, iTunes ile eşleştirebilir; YouTube, Vimeo, Flickr, Podcasts gibi uygulamaları kullanabilir, radyo dinleyebilirsiniz. dilerseniz de fotoğraflarınız eş zamanlayabilirsiniz.

Apple TV ile baseball haberleri, skorkları, maç özetlerini takip edebilirsiniz. Her ne kadar ilgimizi çekmese, de yurt dışında oldukça takipçisi olan güzel bir spor alanı. Sunduğu Flickr uygulaması sayesinde, en iyi fotoğraf sitelerinden biri olan Flickr‘da gezinebilirsiniz. Ve ayrıca bir çok haber portalı ve kanalı uygulamaları sunmakta. Ayrıca oyun oynarken, sunduğu internet bağlantısı sayesinde, online oyun deneyimi ve heyecanı sunuyor.

Apple TV Nedir 4 1 Bunların yanı sıra Apple Store‘dan film alma&kiralama, uygulamaları indirip kullanma imkanı da sunuyor. Vizyona giren filmleri isterseniz satın alıp dilendiğiniz zaman izleyebilir, dilerseniz de kiralayabilirsiniz. Daha önce aldığınız filmleri de izleyebilrsiniz. Ayrıca filmlerin fragmanlarını da izleyebilirsiniz. Bu da binlerce filme erişim kolaylığı sağlıyor. Fiyat olarak, görüntü kalitesine göre değişiklik oluyor ve ayrıca filmin alt yazı desteği bilgileri gibi detaylara da ulaşmanız mümkün.

Apple TV Nedir 5 1

Apple TV ile beraber verilen kumanda ile işlemlerinizi, geçişlerinizi sağlayabiliyorsunuz. Verilen kumanda sayesinde filmleri durdurabilir, ileri sarabilirsiniz; müzik açabilirsiniz, uygulamalar arasında da geçişlerinizi sağlayabilirsiniz. Ayrıca aynı ağa bağlı bir bilgisayarınız varsa, ev paylaşımını açıktığınızda, bilgisayardaki iTunes uygulaması içerisinde bulunan film, dizi, müzik gibi tüm verilere Apple TV ile de erişebilirsıniz.

3 YORUMLAR

  1. almanya’dan alınmış bir apple tv y, türkiyeye getirdim her şey iyi sadece ses gelmiyor neden olabilir?

  2. Merhaba, Apple Tv almayı düşünüyordum. O yüzden içeriğinde neler var? Neler yapılabilir? bakarken bu siteye denk geldim. Editör arkadaşın Doğum yerinin Mardin/Derik olması ilgimi çekti. Malum karışıklıklardan dolayı en son 20-25 sene önce gitmiş olsam da bende aynı ilçede doğdum. Başarılarınızın devamını dilerim Uğur DURUR.