TP-Link firması otel, yurt, ofis gibi çok odalı işletmeler için her odaya monte edilen yeni duvar tipi erişim noktasını satışa sundu. EAP230-Wall model ürün hızlı ve güçlü bir Wi-Fi ağı oluşturuyor ve Omada SDN yazılımı sayesinde buluttan yönetilebiliyor.

EAP230wall 01 large 1572598042217x

Kolay kurulup yönetilen ve uygun maliyetli kurumsal ağ ürünleriyle işletmelere seçenek olarak sunulan TP-Link duvar tipi yeni erişim noktasını (access point) satışa sundu. EAP230-Wall model adlı ürün, priz şeklindeki ince ve şık tasarımı ile her yere kolayca monte edilebiliyor olması iyi bir avantaj olduğunu söyleyebilirz. Özellikle bol odaya sahip otel, öğrenci yurdu, ofis gibi işletmeler için çok uygun bir Wi-Fi çözümü olan EAP230-Wall, her odaya özel güçlü ve yüksek hızlı Wi-Fi ağı oluşturmayı sağlayabilmekte.

 

Birden fazla kullanıcının aynı anda ağa bağlanabilmesini sağlayan ürün, 802.11ac Wave 2 teknolojisine sahip ve 1200 Mbps’ye varan kablosuz hızlara ulaşabilmekte. Çift bant desteği de bulunan ürün bu sayede hem birden çok kullanıcıya destek veriyor hem de yüksek hız gerektiren uygulamaları sorunsuzca çalıştırabilmektedir. Kablosuz bağlantı desteğinin yanı sıra ürün üzerinde yer alan bir adet Gigabit Ethernet girişi sayesinde yüksek hızlı kablolu bağlantı da yapılabiliyor olması en önemli özelliklerinden birisi.

EAP230 WallCW

 

EAP230-Wall erişim noktası, her yere kolayca monte edebilirsiniz. Kurulum kolaylığı sayesinde işletmelere zamandan tasarruf sağlayan ürün, aynı zamanda PoE (Power over Ethernet) özelliği ile kurulum maliyetinde de avantaj sağlıyor. Elektrik kablosu çekmeye gerek kalmadan Ethernet üzerinden güç alarak çalışabilen ürün hem elektrik hattı aranmadan her yere monte edilebiliyor hem de kablo çekme masrafından işletmeleri kurtarıyor. Ürünün yönetimi de çok rahat olduğunu söyleyebiliriz. TP-Link’in kurumsal ağ ürünlerinin tümünü tek bir platformdan yönetmeyi sağlayan Omada SDN destekli olan EAP230-Wall, bulut üzerinden her yerden, her zaman yönetilebilmekte. Uygun fiyata sahip olan ve yüzde yüz bulut desteği olan Omada SDN ile tüm ağın yönetimi, verimliliği ve güvenliği kontrol edilebilmektedir.

EAP230wall large 1572598027192a

Ücretsiz olan ve iOS ve Android destekli Omada uygulaması ile ise hem cihazların kurulumu kolayca yapılabiliyor hem de akıllı telefonlardan ya da tablet bilgisayarlardan ağ ayarları yapılandırılabilmekte, ağ durumu izlenebilmekte ve istemciler yönetilebilmektedir. Güçlü güvenlik özellikleriyle de donatılmış olan bu ürün, işletmelere çoklu kimlik doğrulama seçenekleriyle misafir ağı oluşturma olanağı sunabiliyor.