Ana Sayfa Sosyal Medya Ürün Bazlı İşletmeler için 11 Instagram İçerik Planı

Ürün Bazlı İşletmeler için 11 Instagram İçerik Planı

0
Smiling man using laptop at desk in office
11858 teknik destek

Küçük işletmeniz için kreatif ve inovatif sosyal medya içerik fikri ve planı bulmak zor olabilir. Hizmet temelli işletmeler, yayınlayacak fiziksel bir ürüne sahip olmama zorluğuyla karşı karşıya kalırken, ürün tabanlı işletmeler ise tam tersi bir zorlukla karşı karşıya: Ürünleri dışında sosyal medyada ne paylaşmalılar?

Instagram için içerik fikri ve planı bulmakta sorun yaşayan ürün (üretim) tabanlı bir işletme sahibiyseniz, size yardımcı olabiliriz! Ürünlerinizin fotoğraflarını paylaşmak çok iyi bir fikirdir, ancak çeşitli içerik türlerini paylaşmak en ideal olanıdır. Ürün (üretim) bazlı işiniz için, bu yazımızda sunacağımız 11Instagram içerik fikrini ve planını kullanabilir veya bunları temel alarak kendi fikir ve planınızı oluşturabilirsiniz.

1. Ambalajınızı (ve/veya Ambalajladığınız Ürünü) Paylaşın

Ürün (üretim) tabanlı bir işletme olmanın güzel ve eğlenceli yanlarından biri de markanızı, ambalaj yoluyla müşterilere sunmaktır. Muhtemelen müşterilerinizin, ürününüzü heyecanla ve keyifle kutusundan çıkarma deneyimi yaşamaları için çok çaba sarf ettiniz; öyleyse neden ambalajınızı (ve/veya ambalajladığınız ürünü ve hatta ambalajlama sürecinizi) Instagram‘da paylaşmıyorsunuz?

2. Ürünlerinizle İlgili Estetik ve İlham Veren Kareler Paylaşın

Instagram tamamen estetik odaklı bir platform! Markanız için estetik ve ilham veren mini bir pano paylaşın. Markanızın karakteristiğini sergileyen birkaç fotoğraf toplayın ve bir kolaj oluşturun. Bu, hem (haber) akışınız (Feed‘iniz) hem de Hikayeler’iniz (Stories) için harika bir fikirdir.

3. Sarf Malzemelerinizin veya Araçlarınızın Fotoğraflarını Paylaşın

Ürettiğiniz ürününüzden daha fazlasını sergileyebilirsiniz! Ürün (üretim) bazlı işinizde kullandığınız malzemelerin veya araçların fotoğraflarını çekmek, harika bir Instagram içeriği sağlar çünkü ürünlerinizin nasıl oluşturulduğuna dair yeni bir bakış açısı sunar ve müşterilerinize, üretim süreciniz hakkında bir fikir ve ön izleme sunar.

4. Ekstra Yakın Çekim Ürün Fotoğraflarını Paylaşın

Ürünlerinizin ekstra yakın çekim fotoğraflarını çekin ve paylaşın. Bu, ilgi çekici üretim sürecine ve görünüme sahip ürünler üreten işletmeler için gerçekten işe yarıyor.

5. Üretim Sürecinizi Gösteren Fotoğraflar Paylaşın

Müşterilerinizi, perde (sahne) arkasına davet edin ve onlarla, üretim sürecinizi paylaşın! İster paketleme, ister web sitenizde çalışıyor veya ürünlerinizi oluşturuyor olun, günlük videolarınızı veya fotoğraflarınızı paylaşın. Bu tür içerikler, Instagram Reels ve Instagram Hikayeleri (Instagram Stories) için harika sonuçlar veriyor.

11858 teknik destek

6. İşiniz için Temel İhtiyaçlarınızı ve Günlük Çalışma Planınızı Paylaşın

Bir girişimci olarak çok çalışıyorsunuz ve çoğu zaman aynı anda binlerce şey yapıyorsunuz. Yoğun bir iş gününde üretken olmanıza en çok yardımcı olan şeyler nelerdir? İşiniz ilgili tüm temel ihtiyaçlarınızı ve günlük çalışma planlarınızı hazırlayın ve fotoğrafını çekerek Instagram’da yayınlayın.

7. Hobilerinizi Paylaşın

İşinizin dışında en sevdiğiniz hobilerden bazıları nelerdir? Müşterilerinizin, sizi daha kişisel bir düzeyde tanımasına yardımcı olmak için en sevdiğiniz hobilerinizi paylaşın. Bu, size sadece gerçekten kolay Instagram içeriği sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda markanızı daha görünür ve insan odaklı hale getirecek ve bazı yeni ve ilginç sohbetleri başlatacaktır.

8. Eğlenceli ve Komik Şeyler Paylaşın

İnternette o kadar çok komik anı – hatıra, alıntı, tweet ve paylaşım var ki… Takipçilerinizi gülümsetmek için neden Instagram‘ınızda komik içerikler paylaşmıyorsunuz? Bu tür içerikler en çok, bu içerikleri markanızla birlikte sunduğunuzda işe yarar. Hatta markanıza uyacak şekilde özelleştirebilirsiniz. Başka birinin tweetini veya paylaşımlarını, markanızı ve firmanızı öne çıkaracak şekilde kullandığınızdan emin olun.

9. Ürünlerinizin Faydalarını ve Avantajlarını Gösteren Videolar Paylaşın

Birkaç yüksek kaliteli pazarlama videosu oluşturduktan sonra bunları Instagram Feed‘de (Instagramhaber– akışınızda), Instagram Reels’te ve Instagram Stories (Instagram Hikayeler’de) paylaşabilirsiniz! Video uzmanı değilseniz sorun değil, internette, markanız için oluşturabileceğiniz ve kolayca özelleştirilebilen video şablonları bulabilirsiniz.

10. Motive Edici Alıntılar Paylaşın

Düzenli olarak Instagram‘da yayınlamak (paylaşmak) için en kolay içerik türlerinden biri motive edici ve özlü alıntılardır. Sevdiğiniz birkaç alıntı (özlü söz) bulun ve markanızla eşleşen bir fotoğraf veya video hazırlayarak Instagram‘da yayınlayın. Bunu her hafta belirli bir günde bile yapabilirsiniz; böylece müşterileriniz sizden ilham verici bazı içerikleri görmeyi dört gözle bekleyebilirler.

11. Kendinizi Tanıtın

Kendinizi müşterilerinize tanıtmayalı uzun zaman oldu mu? Instagram hesabınızı büyüttünüz ve yeni takipçilerinizden bazıları sizin hakkınızda çok fazla şey bilmiyor olabilir. Ürünleriniz için ilham kaynağı, işiniz ile ilgili eğlenceli fotoğraflar ve hatta kendi fotoğrafınızı ve ekibinizin fotoğraflarını paylaşın.

11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
1619 Oylamalar · 1619 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerikAndroid Kullanıcıları için Podcast Uygulamaları
Sonraki İçerikArduino Nasıl Kurulur?

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.