Ana Sayfa Uygulama Android Kullanıcıları için Podcast Uygulamaları

Android Kullanıcıları için Podcast Uygulamaları

0

Uzun zamandır yaygın olarak kullanılan podcast Apple ile birlikte hayatımıza girmişti. İnternet üzerinden indirilebilen ve taşınabilir cihazlar ile dinlenebilen belgeler olan podcastler, birçok insanın iyi vakit geçirmesini sağlayabilmektedir. Video, ses, müzik şeklinde olan podcast dosyaları gün geçtikçe gelişme gösteriyor ve podcast yayını yapan kanalların sayısında da artış görülmektedir. Bu durum ise elbette podcast hizmeti veren uygulamaların sayısını arttırmaktadır. Android kullanıcıları için en iyi podcast uygulamalarını yazımızda inceleyebilirsiniz.

Radiopublic android için en iyi podcast uygulamaları arasında bulunanbir uygulama. İşlevsellik konusunda oldukça iyi bir platform olduğunu söyleyebiliriz. RadioPublic uygulamasının kütüphanesinde yeni podcastler keşfedebilirsiniz ve buradan 600 binden fazla podcaste ulaşabilirsiniz. Kütüphaneden ulaştığınız podcast’leri daha sonra dinlemek üzere wi-fi ile indirebilirsiniz. Ayrıca dinlediğiniz podcast’lerin sevdiğiniz bölümlerini kaydetme şansınız da bulunuyor.

Andoid kullanıcıları için ücretsiz ve işlevsel podcast uygulamalarından biri de Poscast Addict uygulaması. Bu uygulama ile 750 bin podcaste ulaşabilirsiniz, radyo kanallarını kullanabilirsiniz, binlerce sesli kitabı inceleyebilirsiniz ve YouTube uygulamasından yararlanabilirsiniz. Söz konusu uygulama ayrıca hoparlör desteği bulundurduğu için istediğiniz içeriği yüksek seste de dinleyebiliyorsunuz. Poscast Addict uygulaması özellikle de video podcast’leri desteklemesiyle oldukça sevildiğini söyleyebiliriz.

Android kullanıcıları tarafından sevilen ve ücretsiz bir diğer uygulama ise CastBox uygulaması. Bu uygulama geniş bir kütüphane bulundurmasıyla diğer podcast uygulamalarının bir adım önüne geçtiğini söyeleyebiliriz. Uygulamada yaklaşık 1 milyondan fazla podcast bulunmaktadır. Ayrıca uygulama 70’ten fazla dil desteklediği için dil öğrenmek isteyen kullanıcılar tarafından da tercih edildiğini söyeleyelim.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Stitcher uygulaması basit ve kullanışlı bir arayüz bulundurmasıyla biliniyor. 2007’de kurulan Stitcher, hem Android cihazlarda hem de iOS’da kullanılabildiği için diğer uygulamalardan farklı bir konumda bulunuyor. Söz konusu uygulama ile farklı kategorilerden ilginç podcast yayınlarına ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca her profil için oluşturulmuş göz atma kategorisi aracılığıyla zevkinize göre podcast dinleyip iyi vakit geçirmenize olanak sağlıyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Hem iyi tasarımıyla hem de sadeliğiyle dikkat çeken podcast uygulamalarından biri olan Player FM 300 binden fazla şov bulunduran uygulama ile istediğiniz içeriğe çeşitli kategoriler yardımıyla kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Wi-fi aracılığı ile indirdiğiniz podcastleri daha sonra çevrimdışı şekilde dinleyebilirsiniz ve dinlediğiniz bu podcastleri favori listenize ekleyebilirsiniz. Android kullanıcıları tarafından Google Play Store‘dan ücretsiz şekilde indirilebilen uygulama ayrıca reklamsız bir deneyim sunmasıyla da dikkat çekiyor.

Müzik dinlemeyi seven kullanıcıların sıklıkla uğradığı platformların başında Spotify uygulaması geliyor. Müzik yayını konusunda önemli bir hizmet veren Spotify uygulamasının podcast yayını ile ilgili çalışmalar yapması biraz zaman almıştı. Ancak podcast yayını konusunda da hizmet vermeye başlamasıyla çok daha işlevsel hale gelmiş durumda. Videolarda iyi bir görüntü kalitesi ve iyi bir ses hizmeti arayan podcast sever Android kullanıcıları için Spotify iyi bir seçenek olduğunu söyleyelim.

Android kullanıcılarının faydalanabileceği podcast hizmeti veren uygulamalardan Google Play Music de ilginç uygulamalar arasında yer almakta. Aslında ana hizmeti müzik akışı olan uygulama, podcast hizmeti vermesiyle de işlevsel bir konumda bulunuyor. Android için en iyi podcast uygulaması olarak kabul edilen Google Play Music, diğer uygulamalardan farklı olarak kullanıcılara iki farkı teklifte sunuyor.

Android kullanıcıları için hazırlanan podcast listesinde Podcast Go uygulaması da popülerliği ve işlevselliğiyle yer almaktadır. Söz konusu podcast uygulaması kullanıcıları için 300 binden fazla podcastten yararlanma imkanı sunabiliyor. Uygulama ile istediğiniz sayıda podcasti indirip listenize kaydedebilir, uyku zamanlayıcısı özelliğinden faydalanarak uyurken de podcast dinleme deneyiminden yararlanabilirsiniz. Üstelik Podcast Go uygulaması, Android kullanıcıları için ücretsiz hizmet vermektedir.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA