Ana Sayfa Oyun Unity İle Oyun Geliştirmek

Unity İle Oyun Geliştirmek

0

Dünyadaki en popüler oyun geliştirme motoru olarak adından söz ettiren Unity, 3D ve 2D oyun geliştirmek için kullanılmaktadır. Kullanıcı dostu bir arayüze sahip olan Unity, özellikle oyun geliştirmeye yeni başlayacaklar için en çok tavsiye edilen oyun motorları arasında ilk sırada yer almaktadır. Sunduğu profesyonel altyapının 100.000 $ kazanca ulaşılmadığı sürece ücretsiz kullanımı en büyük avantajları arasında sayılmaktadır. Geliştiriciler Unity’e ücret ödediğinde; Unity kaynak kodlarına erişim ve geliştirici desteği gibi ekstra özellikleri kullanabilme şansına sahipler.

Oyun Geliştirmeye Yeni Başlayanlar İçin Unity

 

Unity oyun motorunun 2005 yılından beri oyun piyasasında yer alması, yıllar içerisinde büyük bir kullanıcı topluluğunun oluşmasıyla sonuçlanmıştır. Oyun geliştirmekte yeni olanlar ve oyun geliştirme platformu tercihini Unity’den yapanları, pek çok ülkeden milyonlarca kullanıcının bulunduğu ve etkileşim kurabilecekleri Unity topluluğu karşılıyor. Oyun geliştiricisi olarak henüz yolun başında olanlar için bu durum, diğerlerinin tecrübelerinden faydalanma ve bilgi alışverişinde bulunma fırsatı anlamına geliyor. Elbette Unity ile tasarladıkları oyunu ticari olarak pazarlama noktasında da bu geniş kitleden faydalanmaları mümkün.

Unity’nin bedava kullanımı onu profesyonel anlamda eksik olarak değerlendirmenize yol açmamalı çünkü sunduğu pek çok araç sayesinde gelişmiş özelliklere sahip oyunlar tasarlamanız mümkün, geliştirdiğiniz oyun için animasyonlar tasarlamak dahil pek çok esnek geliştirme opsiyonu Unity ile gerçekleştirilebilmektedir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
C# Programlama Dilinin Artıları

Unity oyun motorunun güçlü yapısı C# programlama diline dayanmaktadır. C# program öğrenmeye yeni başlayanlar için ideal bir programlama dili olarak kabul edilmektedir. C ve Java diliyle ortak yanlarının olması öğrenilmesi ve oyun geliştirirken kullanılması açısından avantaj sağlar. C# programlama dili olarak, farklı sektörlerde yaygın olarak kullanılan bir dil olduğundan Unity ile oyun  geliştirirken bu dili öğrenmeniz profesyonel anlamda size potansiyel olarak artı sağlayabilir.

Unity Arayüzü

Unity IDE denilen arayüz sayesinde oyun tasarlamak kolaylaşıyor. Ayarların bulunduğu daha küçük percerelerden oluşan Unity arayüzü, kullanıcıya istediği dosyaları arayüzde bulunan kütüphane sayesinde görebilmesi, düzenleyebilmesi aynı zamanda projesine kolaylıkla yeni dosyalar ekleyebilmesini mümkün hale getirmesi açısından kolaylık sağlıyor.

Unity İle Çoklu Platformlar İçin Oyun Geliştirmek Mümkün

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Oyun geliştiricilerinin en güçlü bulduğu Unity oyun motoru özelliği, geliştirilen içeriğin pek çok farklı platforma yüklenmesinin mümkün olması. 25 farklı platform dahilinde, bilgisayarla ve oyun konsolları, mobil cihazlar, web sayfaları yer alıyor. Çoklu platform desteği, geliştirdiği içeriklerden para kazanmak yahut kendi yaptığı işleri tanıtarak kariyerinde isim yapmak isteyen geliştiriciler için büyük bir artı sayılmaktadır.

Unity Oyun Motorunun Bazı Ek Özellikleri

 

  • Unity ayrıca VR (sanal gerçeklik) uygulamaları açısından oldukça başarılı olarak değerlendirilmektedir.
  • Özellikle çok oyunculu oyun tasarımları için bulut tabanlı çözümler sunmaktadır.
  • Unity aynı zamanda “Asset Store” sayesinde, geliştiricilerin hazır tasarım ve araçları bulabilmelerine imkan tanıyor. Geliştiriciler tasarımlarını buraya yükleyip satışa sunabiliyorlar.
Unity’nin Olumsuz Değerlendirilen Özellikleri Var Mı?

Unity diğer oyun motorlarıyla karşılaştırıldığında kimi geliştiriciler tarafından 2D oyun tasarımında daha güçsüz değerlendirmektedir.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA