Instagram yaklaşık on yıldır buralarda. Topluluğun nasıl büyüdüğünü gördük. Yeni özellikler ve iyileştirmeler sunuyor ve toplumumuz büyüdükçe ve öğrenirken sosyal medya uygulamasında değişikliklerin yapılmasını bekliyor. Birkaç hafta önce, Reels için hazırlanan Instagram Remix özelliğini öğrendik. Instagram’ın arkasındaki şirket olan Facebook, uygulamayı özel hesaplar ve kısıtlı DM’ler dışında çocuklar için daha güvenli hale getirmeye çalışırken, 13 ve altı Instagram sürümünü de öğrendik.

1 8

Instagram birçok alanda gelişme sözü verdi. Çocuklar için daha güvenli olacak ve şimdi taciz içeren mesajları ele almak için bir şeyler yapıyor. Nefret söylemi ve taciz her yerde ancak artık Direkt Mesajlara (DM) erişim daha da kısıtlandı.

Taciz edici DM gönderenler katı cezalara çarptırılır. To korumasını geliştirmek , insanlar böyle kötü niyetli mesajlar görmesini kısıtlanır. Ayrıca, engellendikten sonra ve yeni oluşturulmuş bir hesaptan birinin sizinle iletişim kurmasını engelleme yeteneği de verilir.

DM talebi gelen kutusu, kötüye kullanım için potansiyel bir yerdir. Instagram, yazım hataları da dahil olmak üzere rahatsız edici kelimeler, emojiler veya ifadelerle gelen DM isteklerini filtreleyecek bir araç sunuyor. Bir kullanıcı artık böyle bir ilk savunma hattı görmeyecek.

Yorum filtrelerinden DM istek filtrelerine kadar Instagram, sistemi iyileştirme konusunda her şeyi yapmış gibi görünüyor. Özelliği etkinleştirmek için Gizli Kelimeler için Gizlilik Ayarlarınızı kontrol edin.

Instagram, saldırgan terimlerin bir listesini hazırlamak için zorbalıkla mücadele ve ayrımcılık karşıtı kuruluşlarla işbirliği yaptı.

DM’ler özel sohbetler olduğundan, proaktif olarak nefret söylemini veya zorbalığı Instagram’da başka yerlerde yaptığımız gibi aramıyoruz. Bu nedenle, açıldığında rahatsız edici kelimeler, ifadeler ve emojiler içeren DM isteklerini otomatik olarak filtreleyecek, böylece onları asla görmenize gerek kalmayacak yeni bir araç sunuyoruz.

2 8

Bu araç, DM isteklerine odaklanır , çünkü bu, insanların genellikle kötü niyetli mesajlar aldığı yerdir arkadaşlarınızdan mesajlar aldığınız normal DM gelen kutunuzun aksine. Halihazırda sunduğumuz yorum filtrelerine benzer şekilde çalışacak, bu da rahatsız edici yorumları gizlemenize ve insanların gönderilerinizin altındaki yorumlarda kullanmasını istemediğiniz terimleri seçmenize olanak tanır. Gizlilik Ayarlarınızın Gizli Kelimeler adlı yeni özel bölümünde hem yorum hem de DM isteği filtrelerini açabilir ve kapatabilirsiniz.

Tanımlanan kelimeler DM isteklerinden filtrelenecektir. Filtrelenecek özel içerik listesine de ekleyebilirsiniz.

İsterseniz mesajları yine de görebilirsiniz, ancak her zaman kendi sorumluluğunuzdadır. Ayrıca mesajları bildirebilirsiniz. Bu özellik önümüzdeki haftalarda daha fazla ülkede kullanıma sunulacak.

Kötüye kullanım amaçlı mesajlar gönderen hesapları engelleyebilirsiniz. Ayrıca, o kişinin oluşturabileceği yeni bir hesaptan DM göndermelerini de engelleyebilirsiniz.Instagram, DM’ler aracılığıyla gönderilen nefret söylemine karşı duruşunu sertleştiriyor . Daha ilgili önlemlerin uygulanmasını bekleyin. Instagram , proaktif tespit teknolojisine izin verir ve ayrıca taciz politikalarına sahiptir. Instagram zorbalık ve çevrimiçi istismara karşı mücadelesini sürdürdükçe daha fazla önlem geliştirilecek ve uygulanacaktır.