Ana Sayfa Mobil Tivibu Ev Tablet Uygulaması Özellikleri ve Kullanımı

Tivibu Ev Tablet Uygulaması Özellikleri ve Kullanımı

0
Paylaş

Tivibu Ev Tablet uygulamasının açılış ekranında yeni ve çok izlenen film ve müzik klipleri yer almaktadır. Bu ekranda posterlere dokunarak içeriklerin detaylarına ulaşabilir, “İzle” butonu yardımıyla içeriği izlemeye başlayabilirsiniz.

Detay sayfasında kalp ikonuna dokunarak içeriği favori listenize alabilirsiniz.

Tivibu Ev Tablet Uygulaması resim 1

KANAL LİSTESİ

Tivibu Ev Tablet uygulamasının menüsünde bulunan “Televizyon” menüsünün altında bulunan “Kanal Listesi” başlığı ile Tivibu Ev uygulamanızda bulunan kanalların listelendiği ekranı açabilirsiniz.

Bu ekranda kanal logosunun üstüne dokunarak kanalın yayınına gidebilirsiniz.

Seçtiğiniz kanalın satırına dokunarak yayında olan program hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kanalı “Kalp” işaretine dokunarak favorilerinize ekleyebilir veya çıkarabilirsiniz.

Program açıklamasının hemen altında bulunan “İzle” tuşu ile yayını, “Yayın Akısı” tuşunu kullanarak kanalın yayın akısını görebilirsiniz.

Ekranın sağ üst kösesinde “Arama” fonksiyonu ile program adı, program oyuncuları programın tanıtımında geçen bilgilerden arama yapabilirsiniz.

Tivibu Ev Tablet Uygulaması resim 2

FAVORİ KANALLAR

Çok sayıda kanal arasından bazıları size diğerlerinden daha çekici gelir. Sevdiğiniz ve sıklıkla izlediğiniz programların bulunduğu favori kanallar listesine yeni kanallar ekleyip, çok sık tercih etmediklerinizi rahatlıkla çıkarabildiğiniz bu listeyi her zaman güncelleyebilirsiniz. Kanal listesinde bulunan her satırdaki “Kalp” işaretine dokunarak herhangi bir kanalı “Favori Kanallar” listesine ekleyebilirsiniz. “Favori Kanallar” listesine “Televizyon” menüsünü altında bulunan “Favori Kanallar” baslığından ulaşabilirsiniz.

Kanal listesinden eklediğiniz kanalı “Kalp”  işaretine dokunarak favori kanallar listenizden çıkarabilirsiniz.

Tivibu Ev Tablet Uygulaması resim 3

YAYIN AKIŞI

Televizyon” menüsünün altında bulunan “Yayın Akışı” baslığı ile Tivibu Ev uygulamanızda bulunan kanallardan seçtiğiniz kanalın yayın akısını listeleyebilirsiniz.

Bir kanalın günlük yayın akışı hakkında detaylı bilgi sunan yayın akışı ekranında bulunan program hakkında daha fazla bilgi almak için programın üzerine dokunarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Bu ekranda programın adı, konusu ve yayın saati bilgiye ulaşabilirsiniz. “Yayın Akışı” menüsünde yayınlanacak programların listesindeki programlara, yanlarındaki

“zil” resmine dokunarak hatırlatma koymanız veya kaldırmanız mümkündür.

Ekranın sağ üst kösesinde “Arama” fonksiyonu ile program adı, program oyuncuları, programın tanıtımında geçen bilgilerden arama yapabilirsiniz.

Tivibu Ev Tablet Uygulaması resim 4

HATIRLATMA LİSTESİ

Televizyon” menüsünün altında bulunan “Hatırlatma Listesi” başlığı daha önce hatırlatma koyduğunuz programları listeleyebilirsiniz. Hatırlatma koyduğunuz programlar için tam saatinde uyarı ekranı çıkacaktır.

Yayın Akışı” ekranında seyretmek istediğiniz programın zil resminin üzerine dokunarak programı “Hatırlatma Listesi’ne ekleyebilirsiniz. Eklenen programı zil resmine dokunarak “Hatırlatma Listesi’nden çıkarabilirsiniz.

Ekranın sağ üst kösesinde “Arama” fonksiyonu ile program adı, program oyuncuları programın tanıtımında geçen bilgilerden arama yapabilirsiniz.

Tivibu Ev Tablet Uygulaması resim 5

Tivibu Ev FİLMLER

Bu servis en yeni ve popüler filmleri seyretmenizi sağlar. Filmin tanıtım sayfasında oyuncuları, yönetmeni, yapım yılı, konusu vb. detaylı bilgiye ulaşabilir ve filmin fragmanını seyredebilirsiniz. Filmin tanıtım sayfasındaki kalp işaretine dokunarak film “Favorilerim” sayfasına ekleyebilir veya çıkarabilirsiniz.

Tivibu Ev Filmler ana başlığının alt başlıkları “Kırmızı Halı”, “Tivibu Öneriyor”, “Türler”,

Sinema Hemen” ve “Tivibu’da Dehşet” vb. olarak sıralanmaktadır.

Ekranın sağ üst kösesinde “Arama” fonksiyonu ile program adı, program oyuncuları programın tanıtımında geçen bilgilerden arama yapabilirsiniz.

Tivibu Ev Tablet Uygulaması resim 6

ARAMA

Ekranın sağ üst kösesinde “Arama” fonksiyonu ile program adı, program oyuncuları programın tanıtımında geçen bilgilerden arama yapabilirsiniz.

Arama” fonksiyonuna dokunarak sanal klavyeyi açabilir ve buradan arama yapabilirsiniz.

Bulunduğunuz herhangi bir ekranda “Arama” fonksiyonunu kullanabilirsiniz.

Tivibu Ev Tablet Uygulaması resim 7

ŞİFRE

Tivibu Ev Tablet uygulaması, Tivibu Ev alıcınızla senkronize çalışan bir sistem olduğu için Tivibu Ev alıcınızda belirlediğiniz “Kiralama Şifresi”  ve “Aile Şifresi” uygulamaları aynı şekilde çalışmaktadır.

Tivibu Ev alıcınıza ilk kurulumun sonrasında cihazınıza Ayarlar sayfasındaki Şifre

Değiştirme baslığından şifre atayabilirsiniz. İlk kez şifre atayacağınızda Şifre Değiştirme başlığını açtığınızda şifre belirlemeniz istenecektir.

Açılan Şifre Belirleme ekranına 4 haneli bir rakamdan oluşan ve sizin belirlediğiniz şifrenizi yazabilirsiniz. Cihazınız sizden doğrulama amacıyla şifrenizi bir kez daha yazmanızı isteyecektir. Doğrulama işlemi başarılı olursa şifreniz aktif hale gelecektir.

Kullanıcı isterse seç izle ya da kirala izle farkı olmaksızın tüm +13 video içeriklerinin ya da fragmanlarının izlenebilmesi için “Aile Şifresi” belirleyebilir. “Aile Şifresi”, Tivibu Ev alıcısından Ana Menü/Ayarlar/Şifre Değiştirme baslığı altından kurulabilir ya da değiştirilebilir.

Kullanıcının “Aile Şifresi” belirlemesi halinde, video kiralamalarında içerik +13 ise

Aile Şifresi, değilse Kiralama Şifresi sorulacaktır.

Tivibu Ev Tablet Uygulaması resim 8

ŞU ANDA ÇALAN

 

Televizyon” ve “Seç İzle” baslıkları altında bulunan müzik, film, dizi, program vb. tüm yayınlarda Tivibu Ev tablet uygulamanızınTivibu Ev Tablet Uygulaması resim 9

tuşuna basarak “Su Anda Çalan” ekranını açabilirsiniz.

Bu ekranda yayınla ilgili özet, orijinal/Türkçe isim, yönetmen, oyuncular, dil, format süre, tür, başlama / bitiş saatleri vb. detaylı bilgi bulabilirsiniz. Yayını, filmi veya müzik yayınını ileri-geri sarabilir, durdurabilir veya dondurabilirsiniz. Bu ekranda ayrıca izlediğiniz yayının varsa dil ve altyazısını değiştirebilirsiniz.

Tivibu Ev Tablet Uygulaması resim 10

KLAVYE

Tivibu Ev Tablet uygulamasında izlediğiniz film veya program hakkında yorum yapmak veya sosyal tivi üzerinden arkadaşlarınızla mesajlaşmak için uygulamanın.

Tivibu Ev Tablet Uygulaması resim 12

Sanal klavyede yazdığınız yorum veya mesajınızı “Gönder” tuşuna dokunarak Tivibu Ev alıcınıza gönderebilirsiniz.

Tivibu Ev Tablet Uygulaması resim 11

 

MANUEL BAGLANTI

Uygulama açıldıktan sonra otomatik olarak Tivibu Ev cihazı ile bağlantı kurar ve kullanıma hazır hale gelir. Tablet cihazınız ile Tivibu Ev alıcınız aynı yerel internet ağında bulunmalıdır.

Bağlantı kurulamamışsa karsınıza “Elle Bağlantı Ekranı” gelecektir. Alıcı ile tablet arasında bağlantı kurabilmeniz için alıcının ip numarası gerekmektedir. Alıcı IP numarası için

Tivibu Ev kutusunda kumanda yardımı ile MENUAYARLARÖZET sayfasına gidilir.

Burada bulunan alıcı IP numarası tablet cihazınızda açılan “Elle Bağlantı Ekranı” bölümüne yazıldıktan sonra “Bağlan” butonuna dokunularak bağlantı kurulur.

Tivibu Ev Tablet Uygulaması resim 13

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.