Ana Sayfa Sosyal Medya Tanıtım Yazısı Nedir?

Tanıtım Yazısı Nedir?

0

 

Tanıtım yazısı, bir web sitesinde sitenizin linkinin yer aldığı reklam içeriklerinin bulunması anlamına gelir. Pagerank kadar eski olmayan bir SEO trendi olarak sayılabilecek çalışma, oldukça sık kullanılır. Dijital platformlar ve başta internet olmak üzere hemen her mecrada kullanılan mesaj veya metinler, temelde web sitesini tanıtmayı amaçlar.

SEO Uyumlu Tanıtım Yazısı

Arama motorlarında üst sıralarda çıkabilmek için hazırlanan yazıya linkler verilir. Bu özellik nedeniyle sayfalar Google tarafından beğenilir. Tanıtım yazılarının çeşitli sitelerde yayınlanması halindeyse web sitesi arama sonuçlarında yükselir.

SEO stratejilerinde tek başına yeterli olmayan tanıtım yazıları Google’ın önlem olarak uyguladığı algoritma değişikliklerinden de etkilenir.

  • Sektörün severek kullandığı tanıtım yazıları, backlinklerin doğa yollardan alınmış gibi durmasını sağlar.
  • Amaç yine ve her zaman olduğu gibi Google’ı kandırmaktır.

Tanıtım yazılarının yaygın olarak kullanılmaya başlamasıyla beraber farklı sorunlar kendini göstermeye başladı. Pagerank değeri sıfır olarak görülen tanıtım yazılarının pr değeri yüksek sitelerden textlinkle alınması gündeme geldi.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Tanıtım Yazısı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Tanıtım yazısı, SEO ile ilgilenen kişilerin en sık kullandıkları çalışma olarak görülebilir. Backlink kavramının önem kazandığı son güncellemeler sonrasında doğal bir Backlink yapısı, organik SEO için vazgeçilmezler arasında yer almaya başlamıştır.

  • Sadece pr değeri yüksek bir siteden tanıtım yazısı alınması halinde yazının ilk yayınlandığı anda linklerin ana sayfadaki pr değeriyle temas halinde olmasına dikkat edilmelidir.

SEO çalışmaları esnasında tanıtım yazılarının kontrolsüz olarak alınması web sitesine ciddi zararlar verebilir. Bu aşamada öncelikle; SEO uzmanları tarafından gerekli analizler yapılmalı ve anahtar kelime belirleme aşamasında gerekli titizlik gösterilmelidir.

Etkileyici Tanıtım Yazıları

Tanıtım yazılarının SEO standartlarına uygun olması ve özgünlüğe önem verilmesi halinde, anahtar kelimeler arama motorlarında üst sıralara çıkabilir. Bu durum organik bir şekilde ziyaretçi sayılarının artmasını sağlar.

  • Tanıtım yazılarında asıl hedef, arama motorlarının çalışma prensibiyle uyumlu işlemlerin yapılabilmesidir.

Ana sayfa pagerank değeri yüksek olan tanıtım yazıları için farklı bir kanalla ana sayfa bağının olmadığı sitelerin tercih edilmesi gerekir. Sadece tanıtım yazısı satmak için oluşturulmuş siteler de bu konudaki güncellemeleri yakından takip edecektir.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA