Ana Sayfa İnternet TikTok’ta Kayıtlı Eski Numaramızı Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır ?

TikTok’ta Kayıtlı Eski Numaramızı Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır ?

0
11858 teknik destek

Merhaba sevgili TeknoDestek takipçileri bugün sizlere önemli bir konu hakkında bilgi verip , buna yönelik çözüm niteliğini olacak detaylar aktaracağız.

Sosyal medya platformları genel olarak iletişim bilgilerimiz kısmında ya da güvenlik sebebi olarak bizden cep telefonu numaramızı talep edebilir , bu bilgiler ışığında hem güvenliğimizi sağlar hem de olası problemlerde sorunu çözmemiz için bizi yönlendirir.

7417247-49342753.jpg (707×364)

Bugün ise TikTok kullanıcılarının genel olarak yaşadığı probleme değineceğiz. Standart bir sosyal medya platformunda örneklendirmek gerekirse ‘Instagram‘ , iletişim bilgilerimizi kolaylıkla değiştirebiliyoruz. Bu bilgiler değiştirilmiş , ya da unutulmuş olsa da profilimizi yönettiğimiz her durumda bu bilgilerimizi değiştirmekte mümkün. Fakat durum TikTok‘a gelince üzücü olacak ki kolaylıkla cep telefonu bilgimizi değiştiremiyoruz. Bir çok kullanıcı kayıtlı numarasını belli sebeplerden ötürü değiştirebiliyor , ya da kaldırabiliyor TikTok sosyal medya platformundan ziyade kişilerin aynı zamanda para kazanabildiği bir platformda olduğundan dolayı güvenlik unsurları diğer platformlara oranla oldukça yüksek seviyede. Aslında olması gerekende bu , fakat sosyal medya platformlarının karışık ve anlaşılması zor destek kısımları işi içinden çıkılmaz hale getirdiğinden dolayı belki de kullanıcıları yormamak amacıyla güvenlik önlemleri basit tutulmuş olabilir.

2730370_810x458.jpg (810×458)

TikTok‘ta durum sanılanın aksine oldukça kolay önemli olan hesabınıza ait tüm detayları bilmek , eğer hesabınıza ait tüm detayları biliyorsanız çekinmenize hiç gerek yok makalemizi okuduktan sonra hesabınızda ki iletişim bilgisini değiştirmeniz oldukça kolay olacak.

İşlem Adımları ;

 • Numarayı değiştirmek için öncelikle TikTok hesabınıza giriş yapın.
 • Profilinizine ait bilgilerin olduğu sayfada, sağ üstte yer alan üç nokta işaretine tıklayın.
 • Destek başlığı altında, Bir Problem Rapor Et kısmına tıklayın.
 • Bir başlık seçmemiz gerekiyor.
 • Hesap ve Profil kısmına tıklayın.
 • Daha sonra E-posta ve Telefon numarasına tıklayın.
 • Hesaba bağlı telefon numarası değiştirmeyi seçin.
 • Karşınıza bir çözüm önerisi gelecek ve bu bizim işimize yaramayacak. Çünkü bizim doğrulama kodu almamız mümkün değil.
 • En altta “Sorununuz çözüldü mü?” sorusuna HAYIR cevabı veriyoruz.
 • Sorun devam ediyor mu? Butonunu seçiyoruz.
 • Şimdi bir destek talebi oluşturacağız , bunu lütfen İngilizce olarak yazalım , eğer İngilizce bilmiyorsanız ‘Google Translate’ üzerinden Türkçe metin olarak yazıp çeviri yapabilirsiniz.

”Eski telefon numaram iptal edildi , hesap bilgilerimi güncelleyemiyorum , bu yüzden yeni telefon numaramı eklemek istiyorum , bana yardım etmenizi istiyorum.”

11858 teknik destek

a) Çevrilmiş Hali

”My old phone number has been canceled, I cannot update my account information, so I want to add my new phone number, I want you to help me.”

 • Eğer bu metin dışında eklemek istediğiniz farklı bir detay yok ise yazdığım açıklamayı direk gönderebilirsiniz.

 • Destek talebinden sonra , gönderdiğiniz talebe bu şekilde bir cevap gelecek.

  tiktok-privacy-security-featured.jpg (1460×960)

Sizden talep edilen bilgileri ; 

Username : @kullaniciadi  / kullandığınız kullanıcı adını yazın. Başında @ işareti olsun.

Sign-up date (month/year) : 09/2019 gibi hesabınızı ne zaman açtığınızı söylemeniz gerekiyor. Ay ve yıl şeklinde istenmektedir.

Recent login location (city and country) : İzmir/Turkey < Çoğunlukla hangi şehir ve ülkede oturum açıyorsunuz onu yazın.

Registered device (phone model) : iPhone 12  < Hesabı hangi model telefon ile OLUŞTURDUNUZ. Dikkat oturum açtığınız cihazı değil, ilk kayıt olduğunuz telefon modelini istiyor.

Bound/Old phone number : Hesabınızda kayıtlı görünen numarayı yazın.

Bu bilgilerin tamamen doğru olması gerekiyor , özellikle hesabı oluşturduğunuz tarih , bu sebeple işlem adımlarını sıra ile yavaş yavaş yapmanızı öneririm.

11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
1961 Oylamalar · 1961 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerikTanıtım Yazısı Nedir?
Sonraki İçerikMac’inizde Klasör Simgesi ve Rengi Nasıl Değiştirilir?
İstanbul Üniversitesi Emlak ve Emlak Yönetimi Mezunuyum , Emlak Piyasasında uyguladığım dijital pazarlama yöntemleri ve bu yöntemleri kullanırken tanışmış olduğum grafik tasarım, web ve sosyal medya yönetimi ile birlikte Teknolojinin bir çok dalıyla tanıştım ve hayatımın bir parçası haline geldi. Bu bilgi ve birikimler ile sizlere de faydam dokunacağı için TeknoDestek ailesi ile birlikteyim , bizi takipte kalmaya devam edin :)

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.