Ana Sayfa Haberler SuperBeam Wi-Fi İle Dosyalarınızı Wi-fi Üzerinden Çok Hızlı Paylaşma

SuperBeam Wi-Fi İle Dosyalarınızı Wi-fi Üzerinden Çok Hızlı Paylaşma

0
Paylaş

Mobil teknolojilerin hızla ilerlemesi, dijital sosyalliğin artmasına sebep olmakla birlikte iş dünyasındaki çalışmalar ve her anı paylaşma gereksinimi ve önemini artırmıştır.

Telefon ya da tablet dediğimiz mobil cihazlar gün geçtikçe profesyonel kamera ve fotoğraf makinesi teknolojilerine yaklaşmakta, çekilen görüntülerin boyutları eskisine nazaran hayli artmaktadır. Bu durumda oluşturulan dokumanlar, fotoğraflar, videolar vb. paylaşmak istenildiğinde uzaktaki kişilere yüksek hızlı internet kullanarak paylaşım programlarıyla yapılmaktadır. Bu durum beraberinde size fazla internet kullanımından ötürü ek bir külfet getirecektir.

Peki yakınınızda bulunan bir iş arkadaşına ya da bir tanıdığınıza sizin paylaşımlarınızı nasıl aktarırsınız?

Cevap olarak günümüz teknolojisinde paylaşımlarınızı ya internet teknolojileri kullanarak ki belirttiğimiz gibi ek bir maliyet gerektiriyor ya da geliştirilen dosya gönderme-alma teknolojilerinden faydalanılarak bu işlemi yapabilirsiniz. Çokça bilinen bu teknolojiler,

  • Kızıl Ötesi
  • Bluetooth
  • DLNA
  • Wi-fi ve NFC

Biz bugün size diğer sistemlere göre çok hızlı dosya paylaşabileceğiniz sistem olan Wi-fi ve NFC sisteminden faydalanılarak dosya paylaşımına farklı bir boyut getiren Superbeam programını anlatacağız.

SuperBeam mobil cihazlardaki yüksek kapasitelerde bulunan dosyalarınızı mobil-mobil, mobil-bilgisayar bilgisayar-mobil arasında hiçbir donanım malzemesine gerek kalmadan yüksek hızda paylaşmayı sağlayan bir yazılımıdır. Yazılımın kullanım son derece basittir. İçeriğinde barkod ile paylaşma özelliğinden faydalanarak mobil cihazınızın kamerasını kullanarak tüm işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Anlatım içeriğinde android işletim sistemi üzerinden faydalanılarak yapılacaktır.

Şimdi bir yüksek kapasiteli bir dosya paylaşma zamanı geldi. 🙂 Biz iki android işletim sistemine sahip iki cihaz ile bu işlemin nasıl yapıldığını anlatacağız.

Aşağıdaki adımları takip ederek bu işlemi başarabilirsiniz.

  1. Eğer marketten indirmek isterseniz cihazınızda android sürümü olarak en düşük 4.0.0 işletim sistemine ihtiyacınız var. Eğer eski bir sürüm işletim sistemi kullanıyorsanız bunun için Google arama motoruna “Superbeam 3.0.5 apk” yazarak yazılımı temin edebilirsiniz.
  2. Marketten ya da internetten indirdiğiniz uygulamayı telefonunuza kuralım.

SuperBeam-1

Yüklenen uygulamayı çalıştıralım

SuperBeam-2

İlk kullanma talimatlarını dikkatlice okuyalım

SuperBeam-3

Gelen son talimatta “Ücretsiz Deneme” yazan kısma dokunalım

SuperBeam-4

Ekrana gelen uyarıda eğer pro sürümünü kullanmak istiyorsanız mail adresiniz ile kayıt olarak kısa bir süre kullanabilirsiniz. Biz Ücretsiz sürümünü anlattığımızdan İptal dedikten sonra bu versiyonu kullanmaya devam edeceğiz.

SuperBeam-5

Açılan menüde dosya göndereceğimizden “Gönder” e dokunuyoruz.

SuperBeam-6

Açılan seçeneklerde ne göndermek istiyorsanız birini seçin. Biz büyük boyutlu olsun diye bir video göndereceğiz.

SuperBeam-7

Videolarınız listelenecektir. Bu kısımdan göndermek istediğiniz video/videolarınızı seçin ve sağ altta bulunan ok simgesine dokunun.

SuperBeam-8

 

SuperBeam-9

Bağlantınızın nasıl olacağı konusunda bilgi ekranı gelmektedir. Okuyup “Anladım” a dokunalım.

SuperBeam-10

Program sadece barkod ile değil NFC teknolojisini de kullanarak dosya paylaşımı yapıyor. Biz Barkod sistemiyle paylaşmayı tercih edip “Şimdi Değil” e dokunuyoruz.

SuperBeam-11

Bir süre sonra size ekranda dosya transferi için barkod oluşturulur.

SuperBeam-12

Bu aşamadan sonra dosya transfer edeceğimiz mobil cihaza Superbeam kurduktan sonra çalıştıralım. Menüde “Al” a dokunup alma işlemini başlatalım.

SuperBeam-13

Açılan ekranın sol alt köşesinde barkod simgesine dokunalım.

SuperBeam-14

Açılan sayfada bir barkod tarayıcı açılacaktır. Burada yapmanız gereken dosya alacağınız telefonun ekranına barkod okuyucusunu yani alacağınız mobil cihaza okutmak olacaktır.

SuperBeam-15

Bir süre sonra ekranda dosya transferi başlayacaktır. Cihazınızın wi-fi dosya alma/aktarma hızına göre ekranda yüzdelik bir dilimle dosya transferin hangi aşamada olduğu görülecektir. Her iki cihazda benzer ifadeler olacaktır.

SuperBeam-16

 

SuperBeam-17

Transfer işlemi bittikten sonra ister uygulama üzerinden dosya/dosyalarınızı görebilirsiniz istersenizde Ana menüden dosya yöneticisine girip Superbeam klasöründen dosyanıza ulaşabilirsiniz.

SuperBeam-18

 

SuperBeam-19

Written by DaDaS J

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.