Huawei, akıllı telefonlar kadar Notebook PC’lerle  de sahiplerine konforlu,kullanışlı ve zengin içeriklerle seçenekler sunuyor. Ayrıca bu cihazlar hep özellikleriyle değil, tasarımıyla da dikkat çekici olmaktadır. 20 Mart ta  Türkiye’de satışa çıkarılan Huawei MateBook D 15 de bu şekilde bir üründür. Şuan da ortalama 4-5 bin TL’lik fiyata ve kendi sahip olduğu özellikleriyle de orta segment seviyelerde bir cihaz olan Huawei MateBook D 15, şık bir dizüstü Pc ye sahip olmak isteyenler için uygun bir seçenek gibi görebiliriz

huawei matebook d 15 turkiye fiyati belli oldu 4

Huawei MateBook D 15, genel de alüminyumdan üretilmiş gövdeye sahip şekilde geliyor. Kapağın da hafif yansıtmalı bir Huawei logosu yer almaktadır. Yumuşaksı ve pürüzsüz çehresiyle aşırı değerli bir his veriyor. Parmak izin lekesi tutma konusunda fazlasıyla istekli görünmektedir. 1.53 kg ağırlığı, 15’’ lik bir dizüstü bilgisayarlar için yeterli düzeylerde sayılır. 16.9 mm kalınlık için de ayrıca söyleyebiliriz. 358mm x 230mm’lik ekran alanına sahip  dizüstü bilgisayarla aynı ekran büyüklerine sahip diğer cihazlara göre biraz daha düşük bir alan kapladığını görmekteyiz. Tabi ki bura da Huawei’nin  en ince ekran tasarımlarının da etkisi fazlasıyla var.

MateBook D 15’te biyometrik kimlik tespit birimi olarak da parmak izi okuyucusu kullanmaktadır. Klavyenin sağ tarafında, şık ve pürüzsüz görünen bir düğme var. Bu güç düğmesiyle hem power hem de parmak izi okuyucusunu da yerleştirilmiştir. Parmak izinizi isterseniz kurulum isterseniz daha sonra da ekleyebilirsiniz. Cep telefonları gibi hızlı bir şekilde çalışan bu birimler sayesinde kilitli ekranı da hızlı şekilde açabilirsiniz.

matebook d15 s9 pc 1

Huawei MateBook D 15’in ekranı 15.6 inç köşegen köşeye uzunlukları ve 1920 x 1080 piksel Full HD çözünürlüklere sahiptirler. Daha önce belirttiğimiz ve anlattığımız gibi, ince ekran çehresi sayesinde de yüzde 87 gibi yüksek bir ekran oranı yakalanmaktadır.

Cihazın altından yanlara doğru hoparlörler yer almaktadır. Hoparlörlerin konumlandırmaları itibariyle yerden Ses çıkış şiddeti daha yüksek o üretilebilirdi, ancak çoğu kullanan için tatmin edici seviyededir. Stereo ses etkisi güzel, baslar, tizler de dengelidir. Kısacası düzgün güzel bir ses deneyimleri sunmaktadır.

matebook d15 s12 pc 1

Huawei Share seçeneği ile telefonların hızlı ayar menüsünden aktif hâle getirildikten sonra, telefonumuzu cihazın belirtilen kısmına temas ettirmek yeterli olacaktır. Bağlantıyı hemen kurar ve telefonun kullanıcı ara yüzü pencere şeklinde MateBook D 15’te açılmaktadır. Artık PC’nin mausu ile Android cihazın menüsünde gezinmek, kamera ve diğer menülerini kullanabilirsiniz.

Huawei Matebook D 15 oldukça şık sağlam ve çok kullanışlıdır.Gerek ses gerek görüntü ve hız olarak da oldukça tatmin edici bir seviyededir.Bu cihazı daha çok Android ekran paylaşma özelliğiyle diğer Pc’lere göre daha öne çıkarak ve albenisi olacaktır.ilk satış rakamlarına göre de gayet başarı sağlanmış görünmektedir.

#hayatevesıgar

#evdekal

Son Güncelleme 27 Nisan 2020 Yazar Pınar Güldökmez