Bugün sizler için,Steam.emu.in Hatasının Çözümü ‘nü açıkladık.

Steam Hakkında Bilgiler

Bildiğiniz gibi Steam en popüler oyun kütüphanelerinden biridir. Oyunseverler kütüphaneyi oldukça sık kullanırlar. Fakat bazı durumlarda Steam dışında kullanılan kaynaklarda mevcuttur. Bu kaynakların kullanımı sonucu alınan hatalara çözüm sunacağız. Steam Emu in hatası bir oyun yanlış yüklenmesi sonucu oluşan bir hatadır. Hatanın çözümünü bir çok oyunda deneyerek sizler için bulduk.

Steam Hatası Neden Oluşur

Steam hatası eksik oyun dosyalarından dolayı oluşur. Bir oyunun kurulumunda dışardan yükleme yaparken kullandığınız dosyaların eksiksiz olması gerekmektedir. Özellikle sadece oyun indirilen web sitelerinde bulunan oyunlar zararlı içeriklere ve eksik dosyalara sahiptir. Bu eksik dosyalar belli başlı hatalara sebep olurlar. Steam emu hatası da bunlardan biridir.

12-jpg.370005 (374×146)

Bir diğer hata sebebi ise sahte oyun kullanımıdır.

Sahte oyunlar yaklaşık 5 senedir oyun kütüphaneleri tarafından kontrol edilmektedir. Steam gibi büyük kütüphaneler 1990’da üretilen oyunları bile kendi bünyesinde barındırıyor. Bu nedenle yükleyeceğiniz her oyunun orjinal olması gerekmektedir. Özellikle dışarıdan ücretsiz olarak indirdiğiniz tüm oyunlar sahte oyun sınıfına girmektedir.

Devil May Cry 5 Steam.emu.in Hatası ve Çözümü

a637d506-a48c-4885-badd-6e3c64b56f23.jpg (1280×720)

Devil May Cry 5 oldukça sevilen bir oyundur. Oyunu oynayan bir kullanıcımız yükleme esnasında sorun yaşadığını bildirdi. Oyunun ana dosyalarını ve kurulumunu kontrol ettiğimizde herhangi bir hata ile karşılaşmadık. Özellikle bilgisayarda ki diğer oyunlarda kontrol edildi.

Devil May Cry 5‘e ait tüm klasörleri taradığımızda eksiğin nereden kaynaklandığı tespit ettik.

İşlemin ilk adımı olarak oyunun kurulumunu yapmanız gerekiyor. Kurulumu yaptıktan sonra aynı hatayı almaya devam eden kullanıcılar, aşağıda ki adımları izleyebilir.

Öncelikle oyunun yüklü olduğu klasöre giriş yapalım.

Giriş yaptıktan hemen sonra oyunun setup dosyasını çalıştıralım. Setup dosyasını çalıştırdıktan sonra eksik dosya farklı bir klasörde oluşacaktır. Bu işlemden sonra bilgisayarımızı yeniden başlatalım. Bilgisayarımızı yeniden başlatmanın ardından, oyun klasöründe Steam.emu.in isimli dosyayı aratıp bulalım. Bulduğumuz dosyayının bir kopyasını farklı bir klasöre kaydedelim. Bu işlemden hemen sonra, oyunun setup dosyasını tekrardan çalıştıralım. Setup dosyasını çalıştırdıktan sonra hata devam eder ise farklı klasöre kaydettiğiniz Steam.emu.in dosysını oyunun yüklü olduğu klasöre yapıştırarak sorunu giderebilirsiniz. Ayrıca Steam ve Epic games oyun hatalarının çözümlerine teknodestek.com.tr‘den ulaşabilirsiniz.