Bugün, LG Ultragear FPS Ayarı hakkında bilgiler vereceğiz.

Ultragear Monitör Serisi

LG Ultragear serisi ile, muhteşem yeniliklere imza attı. Bu yenilikler ve seri hakında detaylı bilgiler vereceğiz. Bildiğiniz gibi monitör dünyası artık birden fazla seçeneğe sahip. Bu seçenekler, iş için ya da oyun için sıralanıyor. LG’de bu seri ile tamamen oyunculara hitap ediyor.

Seri içerisinde oldukça fazla seçenek bulunuyor. Oyuncular seri içerisinde isterlerse 1080p ya da 4K çözünürlüğe sahip ürünleri tercih edebilirler. Serinin en önemli ürünü şüphesiz ki 27GN950-B modelidir. Bu modelde 4K bir panel ile 144 Hz ekran deneyimi yaşayacağız. Ürünün bir diğer özelliği ise, hem AMD Freesync, hem de Nvidia G SYNC özelliğine sahip olmasıdır. Bu özellikler monitörü kullanırken büyük fark oluşturuyor. AMD ekran kartı ya da Nvidia ekran kartınız ile kullanırken anlık görüntü yırtılmalarını engelliyor. Ayrıca bu özellikler sayesinde performans ve gözle görülür çözünürlük artışı oluşuyor.

mnt-24gn600-06-2-stylish-design-d.jpg (1600×997)

Ultragear Serisi FPS Ayarı Nasıl Yapılır

FPS ve filtre ayarlarını LG Ultragear üzerinden kolayca yapabilirsiniz. LG Ultragear serisi tüm monitörlerde Joystick mevcuttur. Bu joystick üzerinden FPS ayarı dışında, bir çok ayar yapılmaktadır. Bu ayarları sizler için sıraladık.

LG-UltraGear-Gaming-Monitor-LICENSJoystick-Button2.jpg (368×305)

  • Ses ayarı: Ses ayarını yapmak için monitörünüzün joystick’ini sola doğru bastırmanız yeterli olacaktır. Ses ayarı monitörde ki 3.5mm jack girişini kullanan cihazlar için geçerlidir.
  • Parlaklık Ayarı: Parlaklık ayarı monitörünüzün joystick’ini sağa doğru bastırmanız sonucu ekranda belirecektir. Her filtre için parlaklık ayarı farklıdır.
  • Filtre Ayarları: Filtre ayarları monitörün en kapsamlı ayarıdır. Parlak ve ses ayarına göre oldukça karışıktır. Filtre ayarları 5 adet seçeneğe sahiptir. Bu seçeneklerin her biri ayrı renk,fps ve renk dengesine sahiptir. Bu menüyü görmek için joystick’i yukarı doğru bastırmanız gerekiyor. Ayrıca FPS ve HDR ayarları bu menüden yapılmaktadır.
  • Input ve Çalışma Süresi: Bu menü de monitörü kullanan kişilerin görmesi ve kullanması gereken bir menüdür. Menü üzerinden monitörünüz kullanım süresini ve anlık çözünürlük değerlerini görebilirsiniz.
  • Oyun silah imleci: Bu imleç FPS oyunlarında çok daha rahat oynamanızı sağlayan bir eklentidir. Birden fazla şekle ve renge sahiptir. Bu sayede oyunda rakiplerinizi rahatlıkla alt edebilirsiniz.
  • RGB Kontrol Paneli: LG Ultrager serisi cihazlarda RGB aydınlatmalar mevcuttur. Bu RGB aydınlatmaları kontrol edebilirsiniz. Özellikle joystick üzerinden açıp kapatma işlemlerini yapabilirsiniz. Ayrıca renk dengesi gibi ayarları da belirleyebilirsiniz.LG-27GN950-B.jpg (1920×1080)

LG Ultragear Oyuncu Monitörleri

LG oyuncu monitörleri konusunda oldukça mesafe katetti. Günümüz şartlarına göre oldukça kaliteli ve sağlam ürünleri barındırıyor. Özellikle fiyat performans ürünleri oldukça kalitelidir. Teknodestek ailesi olarak LG ürünlerini tavsiye ederiz. LG ürünlerine, Teknosa ve Mediamarkt gibi ülkemizin seçkin teknoloji marketlerinden ulaşabilirsiniz.