Uzunca bir süre iki videoyu tekrar işleyip vakit kaybetmeden birleştirmenin yollarını aradım ve en sonunda WonderFox HD Video Converter Factory Pro ile karşılaştım. WonderFox, videoları birleştirme, düzenleme, dönüştürme ve hatta indirme gibi bir kamyon dolusu özelliklerle birlikte geliyor.

Kısacası WonderFox HD Video Converter çoğu işi yapabilen hepsi bir arada (all-in-one) bir video düzenleme programı. Ücretsiz deneme imkanına sahip olan WonderFox’un tam özelliklerine erişmek isterseniz 29.95$ civarında bir fiyat ödemeniz gerektiğini belirtelim. Fiyatı Türk Lirasına çevirildiğinde her ne kadar pahalı gelse de kendisi, basit işlerinizi kolaylıkla, vakit kaybetmeden yapabildiğiniz sayılı programlardan biri.

Bu kadar fazla içeriği tek bir program içerisinde barındırıyor olması boyut açısından sizi yanıltmasın, programın boyutu sadece 85 MB. Diskinizde bu kadar az boyut kaplayan bir uygulama olmasına rağmen videolarınızı ve seslerinizi düzenleyebilir, 500’den fazla formata dönüştürebilir, birleştirebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Video / Ses Dönüştürücü

Bu programın öne çıkan önemli özelliklerinden biri tabii ki iyi bir dönüştürücüye sahip olması. Videolarınızı / seslerinizi MP4, AVI, MKV, MOV, MPG, MTS, M2TS, H264, DIVX, XVID, MPEG4, WAV, MP3, AC3, AAC, DTS dahil olmak üzere 500+ farklı formata dönüştürmeniz mümkün. Elbette her şeyin kusursuz olamayacağı gibi bu özelliğin de verimli olmayan yanları var. Test edip başarısız bulduğum yönleri ve kullanabileceğiniz ücretsiz alternatifleri makalenin en aşağısında belirtmiş olacağım.

WONDERFOX HD VIDEO CONVERTER ILE VIDEOLARINIZI PRATIKLESTIRIN 1

Dönüştürme aracı en yeni H265(HEVC), VP9 ve diğer h-video formatlarını destekliyor. Kısaca dilediğiniz herhangi bir videoyu alabilir, istediğiniz bir formata kolaylıkla dönüştürebilir ve kalitesini yükseltebilirsiniz. Program bu tarz işlerle kolayca başa çıkabiliyor.

En iyi kısmı ise geniş bir kütüphaneye sahip formatlar ve cihazlar listesinden istediğinizi seçip videolarınızı yaptığınız seçime göre çıkartabilirsiniz.

WONDERFOX HD VIDEO CONVERTER ILE VIDEOLARINIZI PRATIKLESTIRIN 2

Sıkıştırma gerçekten çok başarılı ve bilgisayarınız donanım hızlandırmayı destekliyorsa, işlemi daha da hızlı yapabiliyorsunuz. Program düşük çözünürlüklü bir videoyu daha yüksek çözünürlüklü bir videoya kolayca dönüştürebilir. Bu sayede bulanık bir videoyu daha kaliteli bir videoya dönüştürebilirsiniz.

Genel olarak dönüştürücü, makalenin devamında belirttiğim tek bir kötü yanı haricinde kesinlikle sahip olunması gereken harika bir özellik ve hızı gerçekten etkileyici.

Video Düzenleme

Bu bölüm tam anlamıyla tamamlayıcı bir özellik. Efektler, filtreler, kırpma, kırpma, döndürme, birleştirme gibi bazı temel özelliklere sahiptir. Bunlar dönüştürücünün yanı sıra harika kullanışlı özellikler ancak, tabii ki bunun Adobe Premiere veya Final Cut Pro kadar profesyonel olmasını bekleyemezsiniz.

Ekran bölme, filigran, altyazı gibi özellikler, videonuzu dışa aktarmadan / dönüştürmeden önce son değişiklikleri yapmak için kullanışlı oldukları için çok beğenilmektedir. Genel olarak, editör basit işlemlerinizi yerine getirebilmeniz için biçilmiş kaftan.

Video İndirme

Bu özellik programın en işlevli özelliklerinden biri. Evet, WonderFox HD Video Converter Factory Pro ayrıca YouTube videolarını, altyazılarını ve sadece sesleri indirebiliyor. Hatta sadece YouTube ile sınırlı kalmayıp, Vimeo, Facebook, Twitter, Dailymotion, Vevo, SoundCloud, Yahoo ve 300’den fazla sitedeki medyaları tespit edip indirebiliyor.

WONDERFOX HD VIDEO CONVERTER ILE VIDEOLARINIZI PRATIKLESTIRIN 3

En iyi yanlarından biri ise, 4K videolar da dahil olmak üzere herhangi bir videoyu dilediğiniz kalitede indirebiliyorsunuz. Video yerine sadece sesi indirmek isterseniz de bunu kolaylıkla yapmanız mümkün.

Kendim test ettiğim kadarıyla 4K videolarda bile hiçbir kayıp olmuyor ve dosya boyutu da abartı derecede yüksek olmuyor. Tek problemi, linki yapıştırdığınız zaman programın analiz etmesi biraz uzun sürebiliyor.

Ekran Kaydedici

Ekranınızdaki her şeyi ekranınızın ya da dilediğiniz çözünürlükte kaydetmenize yardımcı olan bir diğer kullanışlı özellik. Oyunlar, görüntülü sohbet, eğitim, film vb. istediğiniz her şeyi kaydetmek için kullanabilirsiniz.

WONDERFOX HD VIDEO CONVERTER ILE VIDEOLARINIZI PRATIKLESTIRIN 4

Ekranın kaydetmek istediğiniz bölümünü seçip sadece belirli bir bölgeyi kaydedebilir ya da tam ekran kayıt alabilirsiniz.

GIF Oluşturucu

Bunun gibi programlarda pek sık rastlayamadığımız bir özellik, resimlerin yanı sıra videolardan da kolayca GIF animasyonu oluşturmanıza olanak tanır. Bu özellik sayesinde seçtiğiniz videonun bir bölümünü kırparak istediğiniz çözünürlük ve kare hızında kolayca GIF’e dönüştürebiliyorsunuz.

WONDERFOX HD VIDEO CONVERTER ILE VIDEOLARINIZI PRATIKLESTIRIN 5

WONDERFOX HD VIDEO CONVERTER ILE VIDEOLARINIZI PRATIKLESTIRIN 6

Ayrıca bir sürü resmi içeri aktarıp dilediğiniz çözünürlük ve saniyeyi seçerek dinamik bir GIF oluşturabilirsiniz. Test ettiğim kadarıyla bu özellik gayet stabil çalışıyor.

Araçlar

Bu bonus bir kategori. Araç kitinin dört farklı özelliği bulunuyor, bunlar: Resimden Video Oluşturma, Bölünmüş Ekran Video Oluşturma, Zil Sesi Oluşturma, Altyazı Çıkarma. Bu özellikleri tek bir programda bir arada bulabilmek çok nadir rastlanan bir durumdur.

WONDERFOX HD VIDEO CONVERTER ILE VIDEOLARINIZI PRATIKLESTIRIN 7

Resimden Video Oluşturma: Sınırsız sayıda resim ekleyip kolayca dilediğiniz çözünürlükte kaliteli bir video oluşturun.

Bölünmüş Ekran Video Oluşturma: Bu benzersiz özellik ile dört farklı videoyu tek bir kareye sığdırın. Videoları ekledikten sonra en-boy oranlarını, kalitesini ve ses ayarlarını dilediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.

Zil Sesi Oluşturma: Kendi zil sesinizi oluşturmak hiç bu kadar basit olmamıştı. Bu özellik sayesinde Android ve iOS cihazlarınız için benzersiz zil sesleri oluşturabilirsiniz. Bir ses dosyası seçin, zil sesinin başlayıp biteceği saniyeleri ayarlayın ve yeni zil sesinize merhaba deyin.

Altyazı Çıkarma: Bir başka benzersiz özellik olan Altyazı Çıkarma ile herhangi bir videonun altyazılarını dilediğiniz formatta çıkarabilir ve üzerinde oynayabilirsiniz.

Sonuç

WonderFox HD Video Converter Factory Pro, gündelik veya basit video işlerinizi yapabileceğiniz kullanımı kolay bir yazılımdır. Tek ihtiyacınız olan ses/video dönüştürme ise, bu program size dilediğinizden daha fazlasını sunacak.

Şimdi gelelim makalenin başında bahsettiğim iyi ve kötü yanlarına…

Artıları

 • Kullanıcı dostu arayüzü
 • İki videoyu birleştirip tek bir videoya dönüştürebilme
 • Araçlar sekmesi
 • Ekran kaydetme ve gif oluşturabilme
 • Video indirebilme
 • Hızlı ve kolay kullanım
 • Düşük dosya boyutu

Eksileri

 • Dönüştürücü yüksek ayarlarda bile renkleri soluklaştırıyor / bozuyor (avi -> mp4 test edildi)
 • Ekran kaydedici hızlı sahnelerde pikselleşiyor ve kare hızı düşüyor (1920×1080 çözünürlüğünde yüksek ayarlarda test edildi)
 • Toplu resimlerden video oluştururken yüksek ayarlarda bile yoğun pikselleşme görülüyor
 • Video düzenleme seçenekleri çok kısıtlı

Kullanabileceğiniz Alternatifler

 • Video dönüştürücü özelliği yerine tamamen ücretsiz, açık kaynak ve daha hızlı bir alternatif olan Handbrake uygulaması tercih edilebilir
 • Ekran yakalama / kaydetme özelliği yerine verdiği sınırsız özgürlükten ve seçeneklerden dolayı OBS Studio uygulaması tercih edilebilir

Kısacası WonderFox HD Video Converter Factory Pro, basit ve gündelik işlemlerinizi hızlıca tamamlamak için oldukça ideal bir çözüm. Her ne kadar ücretsiz versiyonu sizin işinizi görecek olsa da, işleri bir adım ileriye taşımak için 29.95$ karşılığında programı satın alabilir ve tüm özelliklerinden kesintisiz faydalanabilirsiniz. Ücretsiz sürümünü indirip test etmek için buraya tıklayabilirsiniz.