kilit ekranı acil durum mesajı

Akıllı telefonlarımız günden güne gelişmekte ve üreticiler tarafından her türlü konuda yazılım desteği almakta , bu yazılım öğeleri bizim her konuda işimize yarayacak düzeye geldi. Bugün ki makale konumuz acil durumlar konusunda akıllı telefonlarımızın bize olan desteği.

Henüz bir kaç yıl öncesine kadar , bir akıllı telefon kullanıcısı henüz telefonunu keşfetmeden önce eğer bir hastalığı varsa , ya da kullanması gereken bir ilacı varsa veya kan grubunu bir doküman ile üzerinde taşırdı. Fakat artık bunlar çağın ötesinde kaldı desek yeridir .

One UI arayüzü ile Samsung markalı akıllı telefonlarınıza acil durum bilgisi eklemek ve sergilemek oldukça kolay bir hale geldi. Acil bir durumda akıllı telefonunuzu hazır bulundurmak oldukça önem arz eden bir durum. Elbette akıllı telefonlar marka model farketmeden farklı acil durum menülerine sahip.

201230-one-ui-section-13-1-mo.jpg (720×540) a) One UI Arayüzünde Eklenebilecek Acil Durum Öğeleri Nelerdir ?

 

One UI 2.5 ve 3.0 sürümlerine sahip Samsung akıllı telefonlar, kilit ekranına kişi bilgilerini ekleme özelliğine sahip. Bu özellik bir başka akıllı telefon üreticisine ait olan EMUI menüsünde olduğu kadar çok seçeneğe sahip olmasa da, acil durumlarda yardımcı olabilecek iletişim bilgileri gibi bazı önemli bilgilerinin olduğu bir menüye sahip.

Samsung’un telefon kilit ekranına iletişim bilgileri eklemenize izin vermesi ile acil bir durumda arayacağımız kişinin telefon numarası kilit ekranına kolaylıkla eklenebiliyor. Aynı zamanda arayüz kilit ekranına telefon numarasının yanı sıra, önemli bir sağlık probleminizi , kullanmanız gereken ilacı , ya da kan gurubunuzu eklemenize izin veriyor.

samsung-oneui.jpg (1000×619)

b) Acil Durum Mesajlarının Önemi

Acil durum mesajları belki de hayatımızın en kötü gününde , bir kazaya maruz kaldığımızda ya da başımıza kötü bir hadise geldiğinde bizleri , eğer telefonumuzu bulan kişiler iyi niyetli ise çoğu kötülükten koruyacaktır.  Bu sebeple eğer bu marka model cep telefonu kullanan biri iseniz bu adımları önemle takip edip uygulamanız büyük önem arz etmektedir.

android-12-update.jpg (700×393)c) Acil Durum Mesajı Nasıl Eklenir ?

  • Ayarlara ekranına giriş yapalım
  • Kilit ekranı kısmına giriş yapalım .
  • Kişi bilgileri kısmına giriş yapalım .
  • Bu kısımda sizden bir Acil Durum metni girmenizi isteyecek , buraya istediğiniz açıklamayı yazabilirsiniz.

Bu adımları tek tek takip ettikten sonra telefonunuzun kilit ekranına giderseniz yazdığınız açıklama metninin kilit ekranında belirdiğini göreceksiniz. Ek olarak bu bilgilerin ekrandaki tarih ve saatin hemen altında göründüğünü belirtelim.

İster bir yakınınızın telefon numarasını , isterseniz de kişisel sağlığınız ile ilgili veriler olsun, her Samsung kullanıcısı akıllı telefonuna One UI arayüzü ile acil durum bilgisi ekleyebilir. Son olarak eklediğiniz bilgileri değiştirmek istediğinizde aynı adımları uygulayabilirsiniz.