Rockstar Launcer Devices Hatasının Çözümü oldukça kolaydır. Rockstar Games Launcher kullanıcıları yakın bir zamanda bir hata ile karşılaştı. Bu hata oyunda herhangi bir ses cihazı değiştirildiğinde ortaya çıktı. Hatanın meydana geldiği oyun Red Dead Redempition 2 isimli oyundur.

Red Dead Redemption 2 oynayan bir çok kullanıcı bu hatayı yaşadığını bildirdi. Hatanın göründüğü kısım, ses cihazında yapılan değişiklikten dolayı ortaya çıktı. Rockstar Games Launcer üzerinden yapılan bir kaç ayar ile bu sorun giderildi.

İlişkili: Red Dead Redemption 2 Sound Devices Hatası

Rockstar Games Launcer Nedir

RS Game Launcer ünlü oyun firmasına ait olan bir özel kütüphanedir. Bu kütüphane üzerinden, Steam ve Epic Games’te olduğu gibi oyun satın almak mümkündür. Satın aldığınız oyunları kütüphanenize yükleyebilirsiniz. Yükleme işleminden sonra, kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaparak oyunlara erişebilirsiniz.

Özellikle kullanıcılar bu oyunları başka arkadaşlarıyla da paylaşabilirler. Bu paylaşım sistemi yalnızca bir kaç platforma özgüdür. Rockstar Game Launcer’da bunlardan biridir. Bunların dışında kullanıcılar Launcer üzerinden bazı hatalara şahit olabilirler. Bu hatalardan en çözümü kolay olan Sound Device Hatasıdır.

 

Sound Device Hatası ve Çözümü

Sound Device hatası Launcher üzerinden oyun oynarken, Joystick ile bağlanan kullanıcıların aldığı bir hatadır. Hata PS5 joysticklerinde ortaya çıkmıştır. Hatanın sebebi PS5 dualsense kontrolcüsünde bulunan mikrofondan dolayıdır. Hatanın çözümü oldukça basittir. Öncelikle bilgisayarımızdan Bluetooth menüsüne giriş yapalım. Giriş yaptıktan hemen sonra, kontrolcümüzün bağlantısını keselim. Bu işlemin ardından bir kere bilgisayarımızı yeniden başlatalım. Ayrıca yeniden başlatmanızın ardından bir kereye mahsus kablo ile bağlamanızı öneririz. Kablo ile bağladıktan sonra, Rockstar Games Launcer’a giriş yapalım.

rgl-rdr2-buynow.png (1289×600)

Giriş yaptıktan sonra tekrar aynı hata ile karşılaşabilirsiniz.

Rockstar Games Launcer Sound Devices Hatasi

Bu hata ile karşılaşmanızın ardından yapmanız gerekenler oldukçaa basittir. Öncelikle bilgisayarımızdan ses ayarları menüsüne giriş yapalım. Ses ayarları menüsünden Ses düzeyi karıştırıcısına giriş yapalım. Ses düzeyi karıştırıcısında, Red Dead Redemption 2’nin kullandığı mikrofonu değişterelim. Bu değişikliği Realtek olarak belirleyelim. Değişikliği yapmanızın ardından bilgisayarı bir kere yeniden başlatmanız gerekiyor. Yeniden başlatmanızın ardından oyuna giriş yaparak kontrol edebilirsiniz. Sorun devam ederse ise, kontrolcüyü kablolu olarak bağlamanızı öneririz.