LG Ultra Gear Gaming Curved Monitor 38GN950

Bugün, LG Ultragear Oyuncu Monitörü Renk Ayarları hakkında bilgiler vereceğiz.

Ultragear Oyuncu Monitörleri Serisi

LG Ultragear monitör serisi ile, muhteşem yeniliklere imza attı. Bu yenilikler ve seri hakında detaylı bilgiler vereceğiz. Bildiğiniz gibi monitör dünyası artık birden fazla seçeneğe sahip. Bu seçenekler, iş için ya da oyun için sıralanıyor. LG’de bu seri ile tamamen oyunculara hitap ediyor.

Seri içerisinde oldukça fazla seçenek bulunuyor. Oyuncular seri içerisinde isterlerse 1080p , 2K ya da 4K çözünürlüğe sahip ürünleri tercih edebilirler. Serinin en önemli modeli şüphesiz ki 27GN950-B modelidir. Bu modelde 4K bir panel ile 144 Hz ekran deneyimi yaşayacağız. Ürünün bir diğer özelliği ise, hem AMD Freesync, hem de Nvidia G SYNC özelliğine sahip olmasıdır. Bu özellikler monitörü kullanırken büyük fark oluşturuyor. AMD ekran kartı ya da Nvidia ekran kartınız ile kullanırken anlık görüntü yırtılmalarını engelliyor. Ayrıca bu özellikler sayesinde performans ve gözle görülür çözünürlük artışı oluşuyor. Bunların dışında monitörlerde her oyuna göre renk ve HDR ayarı yapmanız mümkün.

LG-UltraGear-27GP83B-B.jpg (1600×800)

LG Ultragear Gaming Monitör Renk Ayarı Nasıl Yapılır

Ultragear serisi belirttiğimiz gibi oldukça özel bir seridir. LG bu seride her oyuna göre renk ve HDR ayarı eklemiştir.

Bu işlem için öncelikle verim alabileceğiniz bir oyuna girmeniz gerekiyor. Oyuna girmeden önce, monitörünüzü bir kere kapatıp açmanızı tavsiye ederiz. Bu işlemin ardından oyunda ki renk ayarlarınızın bir ekran görüntüsünü almanızı tavsiye ederiz. Bu işlemin amacı mevcut ayardan memnun kalmadığınız takdirde geriye dönmek içindir. Bir sonra ki adımda, oyuna giriş yapalım ve monitörün joystick butonuna tıklayalım.

LG-UltraGear-Gaming-Monitor-LICENSJoystick-Button2.jpg (368×305)

a) LG Ultragear Oyuncu Monitörü Renk Ayarları 

Joystick’e tıkladıktan sonra, açılan pencerede Menü seçeneğine tıklayalım. Menü seçeneğine tıkladıktan sonra Picture Adjust seçeneğine giriş yapalım. Bu işlemin ardından Picture Reset diyerek monitör ayarlarımızı bir kere sıfırlayalım. Bu işlem daha keskin bir görüntü almanızı sağlayacak. Bir sonra ki adımda karşımıza çıkan ekranlarda

Vivid,RTS,FPS, Gamer 1 ve Gamer 2 gibi seçenekler gözükecektir. Bu seçeneklerin her biri, ayrı oyun temaları için uygundur. Eğer rekabetçi oyunlar oynuyorsanız, FPS ve Gamer seçenekleri uygundur. Bunların dışında çalışan bir bireyseniz çalışma esnasında Vivid seçeneği gözlerinizi korur ve oldukça idealdir. Ayrıca RTS seçeneği hikaye modlu oyunlar için uygundur.

design-medium.jpg (1778×1000)

8500b29e-1d9b-4c49-bb5a-1146dfa97295-jpeg.373470 (4032×3024)

Son olarak, serinin ileri seviye modellerinde sRGB desteği mevcuttur, bu seçenek en kaliteli ve keskin görüntüleri almanıza olanak tanır.

 

 

 

 

Önceki İçerikFaceTime ile Ekran Paylaşımı
Sonraki İçerikRockstar Launcer Devices Hatasının Çözümü
İstanbul Üniversitesi Emlak ve Emlak Yönetimi Mezunuyum , Emlak Piyasasında uyguladığım dijital pazarlama yöntemleri ve bu yöntemleri kullanırken tanışmış olduğum grafik tasarım, web ve sosyal medya yönetimi ile birlikte Teknolojinin bir çok dalıyla tanıştım ve hayatımın bir parçası haline geldi. Bu bilgi ve birikimler ile sizlere de faydam dokunacağı için TeknoDestek ailesi ile birlikteyim , bizi takipte kalmaya devam edin :)