Microsoft nedir sorusu genel olarak teknoloji ile ilgilenen herkes tarafından soruluyor.

Arama motorlarındaki bilgi karmakarışıklığı ise kullanıcılara net ve detaylı bilgi sağlayamıyor. Bu etkenler eşliğinde üretilen makaleyle her kesimden bireyler artık net olarak Microsoft nedir sorusuna cevap bulacaktır. Microsoft şirketinin adı microcomputer (mikrobilgisayar) ve software (yazılım) sözcüklerinin birleşiminden yaranmıştır.

1975 yılında Paul Allen ve Bill Gates tarafından kurulan Microsoft şirketi 1986 yılında halka açıldı. Devrin bilgisayarlarına kısmi yazılımcılar geliştirip satan şirket 1986-da hisse senetlerinin büyümesiyle oldukça zengin yatırımlara sebep oldu. Microsoft’u Microsoft yapan tarih de bu dönemden başlıyor. O dönemde Microsoft artık 12000 çalışana sahipti.

Kısaca belirtmek gerekirse Microsoft yazılımlar, elektronik cihazlar ve hizmetler üretip onların pazarlamasını yapan çok uluslu bir şirkettir.

Şu an itibarıyla sahip olduğu ürünler aşağıdaki şekilde sıralanır:

İnternet Explorer
Windows
Xbox oyun konsolları
Microsoft Office hizmetleri

Yukarıda belirtilen hizmetler Microsoft tarafından üretilmiştir ve piyasaya sunulmuştur. Belirtilen hizmetler çerçevesinde Microsoft 2016 yılı itibarıyla dünyanın en değerli şirketlerinden biri haline gelmiştir. Ürettiği hizmetler dışında ayrıca Microsoft şirketi diğer şirketler için de yazılım geliştiriyor. Günümüzde Microsoft’un geliştirdiği yazılımlar şu şekilde:

Bing arama motoru
Visual Studio yazılım geliştirme platformu
MSN adlı dijital hizmetler pazarı

Yukarıda belirtilen yazılımlar genel olarak, çok tanınan yazılımlardır. Fakat bunların haricinde de Microsoft’un geliştirdiği çeşitli yazılımlar mevcut. Belirtilen bilgiler eşliğinde siz de Microsoft hakkında daha çok şey öğreneceksiniz. Microsoft nedir sorusuna cevap bulabilirsiniz.

Microsoft Hesabı nedir? Sorusu kısaca tüm hizmetleri tek bir yerden yönetmekdir.

Microsoft’un sunduğu en genel hizmetlerden:
Office
Skype
Windows
Bing

Belirtilen hizmetlere tek hesaptan erişim sağlayabiliyorsunuz. Genel olarak Microsoft hesabı ücretsiz açılabiliyor. Fakat Microsoft’un sunduğu hizmetlerin birçok kısmı kullanıcılara ücretli şekilde sunulmaktadır.

 

Windows 10 Flashbellek olmadan Format Nasıl atılır