Ana Sayfa Mobil Quick Charge 4.0 (Hızlı Şarj 4.0) ile Şarj Sorunları Ortadan Kalkıyor

Quick Charge 4.0 (Hızlı Şarj 4.0) ile Şarj Sorunları Ortadan Kalkıyor

0
Paylaş
3d illustration of a glowing blue Qualcomm logo sitting on top of a glossy microchip

Dünyaca ünlü inovasyon şirketi Qualcomm, dün gerçekleştirdiği etkinlik ile geliştirilmiş ve güçlendirilmiş yeni hızlı şarj teknolojisi Quick Charge 4.0’ı tanıttı. Akıllı telefon dünyasında farklılık yaratacağa benzeyen  Quick Charge 4.0 teknolojisi ile şimdiye kadar yaşanan tüm şarj problemleri ortadan kalkacak gibi gözüküyor.

qualcomm-quick-charge-4-0-1

Snapdragon 835 yonga seti ile birlikte gelecek olan Quick Charge 4.0 teknolojisi ile 5 dakikalık şarj, akıllı telefonlara 5 saate varan kullanım oranı sunacak. Quick Charge 3.0’a göre %20 daha fazla verime sahip olan Quick Charge 4.0, aynı zamanda %30’a varan daha fazla pil ömrü kazandırıyor. USB Type-C ve USB-PD kablolaları ile uyumlu olacak Quick Charge 4.0 ile aynı zamanda akıllı telefon pilleri 5 derece daha az ısınacak.

qualcomm-quick-charge-4-0-5

Quick Charge 4.0 teknolojisinin getirdiği bir diğer yenilik ise Battery Saver Technologies 2.0 özelliği diyebiliriz. Bu teknoloji ile 500 şarj döngüsünden sonra bile batarya performansının %80 oranda aynı şekilde devam etmesini sağlamayı amaçlayan Qualcomm, aynı zamanda Quick Charge 4.0 ile akıllı cihazlarınızın pillerini aşırı voltaj, akım ve artan sıcaklık seviyesine karşı da dayanıklı hale getirdiğini söylüyor.

qualcomm-quick-charge-4-0-4

Son zamanlarda göz önünde olan popüler markalarda bile sık şekilde meydana gelen patlama hadiseleri Qualcomm’u, güvenlik teknolojisini yenilemeye itmiş gibi gözüküyor.

qualcomm-quick-charge-4-0-3

Qualcomm 4.0 hakkındaki en iddaalı açıklama, şirketin başkan yardımcısı Alex Katouzian tarafından geldi. Başkan yardımcısının iddaasına göre 15 dakikalık şarj ile akıllı telefon pilinin yarısını dolduracak. 2017 yılının ilk 6 ayından itibaren akıllı telefon pazarında bir çok telefonda görebileceğimiz Qulalcomm 4.0 teknolojisinin ilk etapta yalnızca ultra üst segment akıllı telefonlarda yer alması bekleniyor.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.