Ana Sayfa Destek Samsung Galaxy S4 Telefonlarda Dosya ve Klasör Gizleme Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

Samsung Galaxy S4 Telefonlarda Dosya ve Klasör Gizleme Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

0
Paylaş
Samsung Galaxy S4 Telefonlarda Dosya ve Klasör Gizleme Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

Siz değerli okuyucularımıza bu makalemizde Samsung Galaxy S4 telefonlarda dosya gizleme işleminin nasıl yapılabileceği hakkında bilgi aktaracağız. Bu işlemi, Android işletim sistemi olan tüm cihazlarda yapabilirsiniz.

Telefonunuzdaki resim, mesaj, video gibi özel belgelerinizi kimsenin görmemesini istiyorsanız, yapacağımız işlemle, özel verilerinizi içeren belgeleri ve klasörleri gizleyebilirsiniz.

  • Dosya gizleme işlemlerine başlayalım. İlk olarak uygulama menüsünden Dosya yöneticisi‘ne girelim.

  • Dosya yöneticisi‘ne girdikten sonra Tüm dosyalar‘a tıklayalım.

  • Tüm dosyalar‘ı seçtikten sonra, içerisinde gizlemek istediğiniz belge, resim, video olan klasörü seçelim. Ben göstermek amaçlı İndirilen(Download) klasörünü seçiyorum; siz istemiş olduğunuz herhangi bir klasörü seçebilirsiniz.

  • Girdiğiniz klasörde, gizlemek istediğiniz resim, video, office vb. dosyasını seçtikten sonra bu dosya üzerinde parmağınızı uzun süreli basılı tutalım. Ardından açılan menü listesinde Yeniden adlandır menüsüne tıklayalım.

  • Yeniden adlandır‘a tıkladıktan sonra girmek istediğiniz dosya/klasör isminin baş tarafına nokta (.) koyup kaydetmeniz yeterli olacaktır. Yeniden adlandırdığımız dosya/klasör, gizli dosya/klasör olduğundan, başkaları tarafından görülemeyecek. (İsmin başına . (nokta) konularak isimlendirilen dosya ve klasörler, Android işletim sisteminde gizli dosya/klasör olarak kaydedilir.)
  • Başta da dediğimiz gibi, bu işlemi, Android işletim sistemi olan tüm cihazlarda yapabilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin