Ana Sayfa Mobil WhatsApp Messenger’da Sohbet Yedeği Nasıl Alınır? (Resimli Anlatım)

WhatsApp Messenger’da Sohbet Yedeği Nasıl Alınır? (Resimli Anlatım)

0

Günümüz dünyasında akıllı telefon kullanıcılarının en çok kullandığı anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp Messenger’da o anda telefonunuz üzerinde bulunan sohbetlerinizi yedeklemek istediğinizde, yapmanız gerekenleri sizin için derledik.

Akıllı telefonlarınızı satmayı düşündüğünüzde veya herhangi bir sorundan dolay servise gönderdiğinizde, ürünün içindeki veriler tamamen silinse dahi sohbetlerinizi kurtarmanızı sağlayan işlemleri, aşağıdaki yönlendirmeleri takip ederek yapabilirsiniz.

Öncelikli olarak WhatsApp uygulamamızı açarak Ayarlar menüsüne giriyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Ayarlar bölümünden ise Sohbetler bölümüne giriyoruz.

Daha sonra açılan menüden ise Sohbet Yedeği menüsünü tuşluyoruzSon olarak bu bölümde bulunan Yedekle butonuna basarak yedekleme işlemlerini başlatıyoruz. Bu komutun ardından, o anda WhatsApp Messenger uygulamanızda var olan tüm sohbetler, akıllı telefonunuza tanımlı olan bulut depolama alanınıza (Google Driver, iCloud) yedeklenmeye başlayacaktır

11858 teknik destek
11858 teknik destek
Yedekleme işlemlerini mobil veri bağlantısı yerine Wi-Fi bağlantısı üzerinden yapmanız, bulunduğunuz konuma göre yedekleme işlem süresini kısaltabilirSohbet yedeklerinizi akıllı telefonunuza geri yüklemek isterseniz, WhatsApp uygulamasını yeniden kurarken, Sohbet Yedeğini yükle bölümünü işaretlemeniz yeterli olacaktır.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA