Ana Sayfa İnceleme Nintendo’nun Yeni Oyun Konsolu Nintendo Switch Özellikleri ve Fiyatı

Nintendo’nun Yeni Oyun Konsolu Nintendo Switch Özellikleri ve Fiyatı

0

Dünyanın en büyük oyun konsolu üreticilerinden Nintendo, yeni oyun konsolu Nintendo Switch‘i geçtiğimiz aylarda YouTube kanalı üzerinden duyurmuştu.

Hibrit bir tasarıma sahip olan ve klasik oyun konsolları gibi televizyona bağlanılarak kullanılabilen Nintendo Switch aynı zamanda sahip olduğu tablet modülü sayesinde dışarıda da kullanım imkanı sunabiliyor. Ancak Switch‘in üzerinde bulunan tablet dock‘ı üzerinde herhangi bir görüntü işlemcisinin bulunmaması, ürünün tablet ekranında nasıl bir performans vereceği konusunda ise ciddi soru işaretleri oluşturuyor.

Bu konuya biraz daha detaylandırmak gerekirse; oyun konsollarını televizyon ekranlarına bağladığınızda, görüntü öncelikle oyun konsolunun işlemcisinden süzülerek bağlantı konnektörleri yardımıyla televizyona iletilir.

Televizyon ise sahip olduğu işlemci yardımıyla alınan görüntüyü işler ve ekranda sizlere sunar. Ürünün tablet dock‘ı üzerinde yüksek grafik işlemcisinin yer almayışı ve tabletin grafik işlemcisinin Nintendo Switch‘den gelen sinyalleri ne derecede işleyebileceği, akıllarda soru işareti oluşturuyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Ürün temel donanım özellikleri konusunda ise son sızdırılan bilgiler ise aşağıdaki gibi:

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Nintendo Switch‘de Tegra X1 işlemci yonga setinin yer alması bekleniliyor. Tablet modunda 720p(HD), televizyon modunda ise 1080p(Full HD) çözünürlükte görüntü çıkışı verebilecek olan ürünün GPU (grafik işlemcisi) hızının dock’a bağlı iken 768MHZ, dock’a bağlı değilken 307.2 MHZ olması bekleniyor. Bunun dışında üründeki CPU (işlemci) hızının ise her iki modda da 1GHZ olacağı söyleniliyor.

Piyasadaki rakipleri olan XBox One ve Playstation 4‘e göre oldukça düşük özelliklere sahip olan Nintendo Switch, kullanıcıları, sahip olduğu tablet desteği ve hibrit yapısıyla cezbetmeye çalışacak. Piyasaya giriş fiyatı 199$ seviyelerinde olması beklenen ürünün güçlü rakiplerine karşı elde edeceği satış grafiği ise en çok merak edilen konulardan.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA